Cześć! :)

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
K_atarzyna
Debiutant ✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: pomorskie

Cześć! :)

Post autor: K_atarzyna » 22 lut 2016, 20:12

Cześć,
nazywam się Kasia i trafiłam tu dzięki plakatowi w jednej z gdańskich przychodni. Również chciałam podziękować wszystkim forumowiczom, dzięki którym dociera do mnie, że nie jestem jedyna ze swoim brzusznym problemem :)

Mam 27 lat i od kiedy pamiętam zawsze bolał mnie brzuch. Już jak miałam kilka lat na nerwowe sytuacje reagowałam skurczami brzucha i biegunka. Około 15-16 roku życia brzuch dokuczał mi coraz bardziej. W końcu trafiłam na gastrologa, który skierował mnie na gastroskopię i po jakimś czasie stwierdził, że mam zespół jelita nadwrażliwego. Dostałam duspatalin i jeszcze jakiś lek, którego nazwy nie pamiętam. Jakoś tam sobie żyłam, raz lepiej, raz gorzej :)
Do października zeszłego roku. Dostałam wysokiej gorączki (bardzo rzadko gorączkuje), biegunka, mdłości, zero siły. Grasowała jelitówka tak też internista mnie zdiagnozował. Jednak nic się nie polepszylo i tak po jakimś czasie trafiłam do kolejnego gastrologa. Skierowano mnie na kolonoskopie w znieczuleniu i po otrzymaniu wyników hist. Pani dr stwierdziła, że mam 'zapalenie jelita'. Oczywiście ze stresu nic się więcej nie dowiedziałam. Jedynie, że grubego. Dostałam asamax 500 i entocort. Powiedziała mi tylko, że nie jest to choroba na całe życie i czeka mnie pół roku leczenia.
Podobno jest to dobry specjalista jednak jak na takiego laika jak ja, czekałam na więcej informacji czy wyjaśnienia o co chodzi, czemu, co i jak.

Sama zaczęłam szperać ale odnośnie 'colitis lymphocytaria' zbyt wiele znaleźć nie można.
Zastanawiam się czy rzeczywiście przy tym schorzeniu po pół roku leczenia jest już 'czysto'. Czy ma ktoś zwiazane z tym doświadczenia? (Jeśli ktokolwiek doczytał mój post do końca:D). Jak lekarz ocenia sytuację - po rozmowie z pacjentem czy kolejnym badaniem? Czy to normalne, że przy regularnym przyjmowaniu leków nadal pojawiają się biegunki, skurcze i inne milusińskie ze strony układu pokarmowego?
Będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości. Nikt z moich bliskich (na szczescie!) nie ma takich doświadczeń i niestety nie mam skąd się o tym dowiedzieć.
Staram się być pozytywnie nastawiona i jak zawsze było - pełna energii. Wiem, że są gorsze odmiany. Ale wiadomo.. czasem łeb siada, czyli takie tam blue monday czy inne blue :D

Kasia wprowadzasz bałagan, witasz się w różnych działach- wystarczy jak zrobisz to w jednym dziale.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2016, 22:26 przez K_atarzyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU

Re: Cześć! :)

Post autor: Jacekx » 22 lut 2016, 20:51

Cześć Nowa K_atarzyno

Zapraszamy w każdy 1 czwartek miesiąca o 17.00 do naszej siedziby J_elita

ulica Wita Stwosza 71 budynek 1 piętrowy 1 drzwi i w lewo do końca są drzwi z plakatami i

tam my jesteśmy na :kawa: czy :herbatka: a czasem bywają :nalesniki: ogólnie ciacha.

Gdy nie można ciach jeść...to zawsze jest woda mineralna niegazowana :wink: i fajne towarzystwo z J_elita Oddziału Pomorskiego

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 22 lut 2016, 22:36

Jacekx pisze:Zapraszamy w każdy 1 czwartek miesiąca o 17.00 do naszej siedziby J_elita
Zapraszam również, najbliższe spotkanie 3 marca, a w każdy poniedziałek na 17.00
mamy również ćwiczenia z jogą :)
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 22 lut 2016, 23:38

Cześć :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 22 lut 2016, 23:51

Hejka
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

K_atarzyna
Debiutant ✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: K_atarzyna » 23 lut 2016, 08:15

ita71 pisze:
Jacekx pisze:Zapraszamy w każdy 1 czwartek miesiąca o 17.00 do naszej siedziby J_elita
Zapraszam również, najbliższe spotkanie 3 marca, a w każdy poniedziałek na 17.00
mamy również ćwiczenia z jogą :)
dziękuję za zaproszenie, bardzo chętnie się pojawię :)
a zajęcia z jogi ile trwają? poniedziałki są u mnie dość intensywne, może co jakiś czas uda mi się wpaść :)

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: langusta » 23 lut 2016, 16:20

Witaj!
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
audrey923
Początkujący ✽✽

Post autor: audrey923 » 23 lut 2016, 20:13

Cześć, ja też z Trójmiasta :)
10.02.2014 - diagnoza CD.
25.05.2014 - perforacja jelita -> resekcja 26 cm jelita cienkiego i wyłonienie ileostomii.
18.02.2015 - odtworzenie ciągłości przewodu pokarmowego.
8.07.2016 - "Brak cech wznowy" :D

2 g Pentasa
100 mg Azathioprine

Źle już było, teraz musi być tylko lepiej.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 23 lut 2016, 22:25

Witaj,
na pewno wiele osób odpowie na Twój post:
ja zachęcam do zapoznania się z poradnikiem żywieniowym: http://j-elita.org.pl/broszura-zywieniowa.pdf
oraz działem inne choroby jelit http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=114 na pewno znajdziesz wiele informacji
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”