CU i jeszcze dołożyli mi PSC jakby było mało

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bambiś
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

CU i jeszcze dołożyli mi PSC jakby było mało

Post autor: bambiś » 02 kwie 2016, 23:34

Moja histoiria pewne bedzie jedna wielu, ale wiadomo, dla kadego z nas własna historia jest wyjątkowa.
Mam 24 lata, od 9 lat choruje na CU(od pocatku remisja - 4 ASAMAX 500/dzien) a od 4 lat miałam objawy PSC (4x Proursan/dzien). I tak sobie zyłam ze swiadomościa ze kiedys ten syf sie potwierdzi, bo ma rezonansie tylko zwężenia i torbiele ale wyniki przeciwcział na minusie, wiec luz.
14.02.2016 poszłam do szpitala na standardowe podanie żelaza i przy okazji rezonans jak tam się maja moje drogi żółciowe.
21.03 pojechalam bo wezwanie do szpitala. PSC. szok, łzy, milion mysli:operacje, protezy, baloniki...i przeszczep. Najgorsze był to ze myslałam ze wyniki beda ok i pojechałam sama do tego cheolernego szpitala, potem jak sie okazało, skoda, bo niogo nie było przy mnie, ale mniejsza o to. Jakoś nie porailam porządnie tego wypłakać.
Dopiero traz zebrałam się zeby tutaj napisać. Mam obraz"koralikowy", jedno badanie przeciwcial dalej na minus, a drugi minimalnie na plus.
Mam kilka pytań o Was. jestem już umówiona z kierowniczka gastrologii w MSW w Gdańsku i bedziemy romawiać o wizycie w Warszawie u jakiegoś doktorka od watroby aby być w razie W na liście do przeszczepu.
a oto pytanie, bardzo prosze jesli ozecie to pomożcie:
-czy moge uprawiać sport - siłka
-czy stwierdzenie PSC ostatecznie wiąże się z tym ze na 100% bedzie wszczepianie baloników czy poczekają jak sie pogorszy?
-jak wygląda samopoczucie po wszczepieniu baloników?jak długo dochodzi sie do siebie?
-czy znacie przypadki ze obeszło sie bez przeszczepu wątroby?
-czy są jakieś rzeczy które powinnam jeść aby poprawić stan/przepływ w drogach zółciowych?

Jestem młodą osoba, przywyczaiłam sie do choroby, ale jakakowiek operacja mnie przeraża.

Śmiało jeśli macie jakieś pytania....
Nie dajmy się, walczmy do końca!

bambiś
Debiutant ✽

Re: CU i jeszcze dołożyli mi PSC jakby było mało

Post autor: bambiś » 13 kwie 2016, 21:00

ktoś pomoże? :(

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 13 kwie 2016, 21:30

bambiś pisze:-czy znacie przypadki ze obeszło sie bez przeszczepu wątroby?
Twoje pytania są bardzo konkretne ,a to pewnie dlatego mało kto chce odpisać.
Ja doradzałbym jednak poczekać do wizyty u lekarza, niech się to wszystko wyklaruje.
Nie wszystko jest od razu takie na ostrzu noża.Na forum są już tematy o PSC, poszperaj tam.
U mnie ,kiedy wykryto WZW "C" to też było ...wielkie zdziwienie i nerwy, a skończyło się całkiem ok.
Wirus uśpiony i spoko.
Net nie zawsze da odpowiedź adekwtną do stanu organizmu, nie ma się co nakręcać do wizyty u specjalisty.
A sport można uprawiać nawet leżąc w łóżku. Operacje też idzie przeżyć i się do nich przywyczaić.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2016, 21:41

-czy moge uprawiać sport - siłka
szczerze nie wiem, ale siłka t niest zdrowy sport nawet dla zdrowych

-czy stwierdzenie PSC ostatecznie wiąże się z tym ze na 100% bedzie wszczepianie baloników czy poczekają jak sie pogorszy?
to zależy od przebiegu choroby i tego czy balonikowanie będzie konieczne. Nie zawsze zwężenia mozna rozszerzyć balonikiem. Nikt nie balonikuje na zapas.

-jak wygląda samopoczucie po wszczepieniu baloników?jak długo dochodzi sie do siebie?
nie wiem. nie pomobę

-czy znacie przypadki ze obeszło się bez przeszczepu wątroby?
To zależy od przebiegu choroby. Znam osoby po dwóch przeszczepach po 70.

-czy są jakieś rzeczy które powinnam jeść aby poprawić stan/przepływ w drogach zółciowych?
Nie wiem. Może odezwie się langusta, albo ktoś z PSC. Oczywiście czynniki "niszczące wątrobę" trzeba eliminować.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

bambiś
Debiutant ✽

Post autor: bambiś » 14 kwie 2016, 07:20

tak jak wspomniliście sa nerwy, troche spanikowałam, ale mimo tego dziekuje za odpowiedzi!! :oops:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 14 kwie 2016, 11:30

bambiś pisze:troche spanikowałam
jak każdy na początku po ciosach.
Najważniejsze zachować zdrowy osąd i nie nakręcać się.
Problemy się rozwiązuje, a nie stwarza nowe.
Moja babcia mówiła w takich sytuacjach = będzie co ma być :neutral:
Trzeba żyć dalej, z 1 bonusem więcej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”