Teraz jest 26-04-2017

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.
Podaruj uśmiech dzieciom z NZJ - Agata Młynarska

Witam serdecznie

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Tu też znajduje się lista numerów gg, skype, kont na facebooku itp. Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Pandziaak, cordo, patkaas, kalatos, Moderatorzy

Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Witam serdecznie

Post przez Basia35 » 21-04-2016

Witam

Mam prośbę już sama nie wiem gdzie mam pisać bo się pogubiłam ciągle płaczę.Mam do was prośbę mam 35 lat od 6miesiecy boli mnie bardzo po lewej stronie jelito ,ból się nasilił jak chodzę jak siadam, zaraz parę minut po jedzeniu boli mnie również podczas mikcji.Zrobiłam ogólne badania są ok ,natomiast Cea wyszło podwyższone z 2,5 norma ja mam 3,04.Nie martwiłabym się gdyby nie to,ze ten ból pojawia się codziennie .Bol objawia się potwornym kłuciem,jakby ktoś mi tam nożem dźgał,jak naciskam to tez mnie potwornie boli .Dodam ,ze doszły tez gazy Jestem załamana i nie wiem co mam dalej robić.Boje się ,ze to coś strasznego.
Ostatnio edytowano 23-04-2016 przez Basia35, łącznie edytowano 1 raz

Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie

Re: Witam serdecznie

Post przez topost » 21-04-2016

Spokojnie. Ja też podejrzewałem u siebie najgorsze rzeczy a wiedz że objawy miałem dużo gorsze.

Najprościej - idź do gastrologa i zrób badanie endoskopowe, ono wyjaśnia sprawę niemal od ręki i jednoznacznie. Im szybciej - tym lepiej bo im dłużej nie będziesz mieć diagnozy tym bardziej będziesz się nakręcać psychicznie.

I nie wkręcaj sobie jakiś strasznych rzeczy bo w dużej mierze stan jelit zależy właśnie od psychiki, więc taki chroniczny stres mocno nasila objawy.

O ile się nie mylę to Cea może również wzrastać przy nieswoistych zapaleniach jelit i wielu innych przypadłościach, poza tym chyba poniżej poziomu 5 jest OK.

Ale wracam do meritum - zacznij od gastrologa i badania endoskopowego na które pewnie Cię skieruje - to daje szybka odpowiedź o co chodzi.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Post przez Basia35 » 21-04-2016

Bardzo Ci dziękuje Topost.Dzięki tobie dziś zasnę.

Witam serdecznie

Post przez Basia35 » 23-04-2016

Witam

Mam prośbę Mam do was prośbę mam 35 lat od 6miesiecy boli mnie bardzo po lewej stronie jelito ,ból się nasilił jak chodzę jak siadam, zaraz parę minut po jedzeniu boli mnie również podczas mikcji.Zrobiłam ogólne badania są ok ,natomiast Cea wyszło podwyższone z 2,5 norma ja mam 3,04.Nie martwiłabym się gdyby nie to,ze ten ból pojawia się codziennie .Bol objawia się potwornym kłuciem,jakby ktoś mi tam nożem dźgał,jak naciskam to tez mnie potwornie boli .Dodam ,ze doszły tez gazy,dziś zrobiłam usg i lekarz napisał w esicy i zstępnicy widoczny obraz kokardy patologicznej o wymiarach 90x30 mm. Jestem załamana i nie wiem co mam dalej robić.Boje się ,ze to coś strasznego.

Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Post przez alate » 23-04-2016

nie bać się, tylko poszukać dobrego specjalisty gastrologa i do niego pójść z wynikami badań. Jeśli masz też dolegliwości podczas oddawania moczu, to koniecznie o tym wspomnij, może masz chorobę dróg moczowych.
Nie bardzo rozumiem o jakim badaniu piszesz... Czy chodzi o CEA, zwany antygenem rakowo-płodowym ? nigdy nie miałam tego rodzaju badania, ale jeśli o nie chodzi to znalazłam inny zakres normatywny
Antygen karcinoembrionalny (CEA, antygen rakowo-płodowy) – norma ng/ml
U zdrowych, niepalących osób stężenie CEA wynosi poniżej 5,0 ng/ml, u osób palących tytoń jest wyższe, jednak zwykle nie przekracza 10 ng/ml.¹

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-s ... 37878.html
Crohn ? Z tym da się żyć !

Post przez Basia35 » 23-04-2016

Martwię się myślałam,ze to.zapalenie uchylkow wyjdzie, a tu taką diagnozą.

Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post przez Pandziaak » 23-04-2016

Basia35, wystarczy pisać w jednym temacie, na pewno każdy zobaczy i Ci pomoże.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Post przez Basia35 » 24-04-2016

ok przepraszam.

województwo: pomorskie

Post przez Jacekx » 24-04-2016

Cześć Basia35

trochę optymizmu :prosze: z naszymi problemami można sobie radzić a bywa, że nam gdy popracujemy ( powalczymy o zdrowie) to odpuszcza i żyć można oraz należy :spoko:

Parę nutek od forumowego :dj:

na przywitanie

https://www.youtube.com/watch?v=vjOrZuBNjbw

Post przez Basia35 » 24-04-2016

Dziekuje.

Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Post przez Mamcia » 24-04-2016

Nie znam tego terminu i trudno mi coś wygrzebać, ale może chodzi o rodzaj rozdęcia z przewężeniem.
Rozumiem, że przez badania ogólne rozumiesz: badanie krwi (morfologia, CRP lub OB, badania enzymów wątrobowych i trzustkowych oraz ogólne badanie moczu.
Powinnaś też mieć USG ginekologiczne i diagnostykę w zmian w jelicie.
w naszej rzeczywistości najlepiej ze względu na CAE dostać zieloną kartę. Ale nie przejmij się, bo prawdopodobieństwo, że to nowotwór niewielka, ale przyspieszenie diagnostyki duże.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

województwo: pomorskie

Post przez Jacekx » 24-04-2016

Basia35 czy masz swego gastroenterologa co on diagnozuje...przeczytałem post jeszcze raz
bo my nie jesteśmy lekarzami a ty pytasz o bardzo szczegółowe rzeczy...
Sorry potraktowałem w pierwszym odruchu post jako przywitanie... :smutny:
Stąd głównie tylko się przywitałem ... :smutny:

Na co z NZJ chorujesz czy masz postawioną diagnozę swoich kłopotów?

Z tego co piszesz to wiadomo, że robiono Ci USG a lekarz co on diagnozuje...
bo to co podałaś to jakby stan jelita ?

Powtórzę jak inni ... nie zgadywać samemu czy przez Internet bo diagnozuje najpierw lekarz rodzinny a jeśli on nie pomoże to gastroenterolog :idea:
i powalczyć o diagnozę problemów...i tak na początek dlaczego boli i co boli.?

Powrót do Centrum powitań