Teraz jest 28-04-2017

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.
Podaruj uśmiech dzieciom z NZJ - Agata Młynarska

WZJG + Enteropatyczne zapalenie stawów

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Pandziaak, cordo, patkaas, kalatos, Moderatorzy

Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

WZJG + Enteropatyczne zapalenie stawów

Post przez eddie » 22-08-2016

Witam Was

Piszę w imieniu mojej żony, która zachorowała najprawdopodobniej na WZJG, (taką diagnozę postawił lekarz na postawie kolonoskopii, mimo że badanie wprost nie dawało informacji wprost) Żona otrzymała Asamax ilość wypróżnień zmniejszyła się do max 3 dziennie - było 7-8. Krew pojawia się bardzo rzadko, tak samo jak i biegunki.
Czy można powiedzieć że leczenie działa - tego nie wiem, co wy ze swoich doświadczeń o tym sądzicie ?
Jednak bardziej dramatyczne dla mnie informacje przyszły później. Mimo że zgłaszała od pewnego czasu poranny ból pleców, a kiedyś również i ból stawów kolanowych, to były to bóle pojawiające się raz na jakiś czas i nie utrudniające życia, jednak od miesiąca ból kręgosłupa krzyżowo- lędźwiowego jest codziennie i nie ustępuje nawet w ciągu dnia.
Udaliśmy się do reumatologa, który przeprowadził wywiad i połączył fakty - postawił wstępną diagnozę "spondyloartropatia zapalna w przebiegu nieswoistego zapalenia jelit"
Jestem załamany sam jestem dość poważnie chory na inną chorobę autoimunologiczną - mamy małe dziecko, boje się przyszłości :(
Pani reumatolog dość jasno powiedziała że przy chorobie jelit nie można leczyć stawów NLPZ, a to leki pierwszego rzutu, mało tego nie ma laków które spowalniałyby proces zapalny w kręgosłupie.
Powiedzcie mi bo na pewno są wśród was osoby mające podobne rozpoznanie, jak jesteście leczeni ?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Temat istnieje proszę pisać tam http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... ht=#421401
Ostatnio edytowano 30-09-2016 przez eddie, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do Inne choroby