Jestem wykończony....W trakcie diagnozy - ból brzucha, świąd skóry, krew i śluz w stolcu.

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Edenista
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Jestem wykończony....W trakcie diagnozy - ból brzucha, świąd skóry, krew i śluz w stolcu.

Post autor: Edenista » 10 sty 2019, 23:59

Hej.
Piszę ten post bo juz nie wiem co robić. Mam 24 lata i Podejrzewam u siebie NZJ.
Od ponad roku mam problemy z bolącym brzuchem i świądem skory na calym ciele.
Bol po prawej stronie głownie śródbrzusze prawe i prawy górny kwadrant. Diagnostyka pierwsze poszła na watrobe bo mialem wysoką bilirubinę i miałem podwyższone proby watrobowe( usg,rezonans,autoimunologia,hemochromatoza,choroba Wilsona,PSC i Pierwotna marskosc zolciowa wykluczone wszystko ,zdrowy jak ryba...)

Następnie jako ze bóle nie ustawały i pojawily sie luzne stolce,niestrawione resztki i śluz w stolcu prowadziłem dalszą diagnostykę: Gastroskopia a w niej zapalenie żołądka bez wycinkow. Wdrożono leczenie eradykacje 7 dni 2 antybiotyki + Ipp. I dalej brak poprawy...
Jest coraz gorzej pomimo brania ipp bole brzucha dalej wystąpuja i tylko po prawej stronie czuje się zagazowany i wzdęty ale tez tylko po prawej stronie. Do tego doszły bole pleców w czesci lędźwiowej.Nie mogę spac na prawym boku bo czuje dyskomfort,a jak sie obrócę na lewy to zaczyna sie burczenie i przelewanie w brzuchu.
Jakiś miesiąc temu miałem z 4 razy domieszki krwi w stolcu.
Za 2 tygodnie kolonoskopia
pasożyty ujemne w kale
tarczyca ok
markery nowotworowe przewodu pokarmowego ujemne
Proszę was o wypowiedzenie się czy ktoś miał podobne objawy
Zapomnialem dodac tylko ze przez te roblemy popadłem w depresje i jestem osobą znerwicowaną,lecze sie psychiatrycznie. Leki przeciwdepresyjne nie przynoszą ulgi jeśli chodzi o problemy jelitowe.
Myślałem jeszcze nad rakowiakiem,ale biegunek nie mam bardziej zaparcia więc chyba odpada ale sam juz nie mam pojecia :smutny: pomóżcie proszę

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Jestem wykończony....W trakcie diagnozy - ból brzucha, świąd skóry, krew i śluz w stolcu.

Post autor: Noelia » 11 sty 2019, 12:32

Hej, witaj na Forum :roll:

Możesz jeszcze oznaczyć poziom kalprotektyny w kale (koniecznie metodą ilościową) - jest to biomarker (wskaźnik) stanu zapalnego w jelicie.
Skoro zauważyłeś krew w stolcu, to nie daj sobie wmówić zespołu jelita drażliwego (IBS).
Krwawienie może też pochodzić od hemoroidów lub szczeliny odbytu, ale to się okaże podczas badania per rectum, które standardowo robią przed kolonoskopią.
Dopilnuj, żeby pobrali wycinki (biopsję) do badania hist-pat, bo nie wszystkie nieprawidłowości widać "gołym okiem" podczas kolonoskopii - niektóre choroby zapalne da się zdiagnozować dopiero pod mikroskopem, np. mikroskopowe zapalenie jelita grubego.

Sprecyzowałam tytuł, tj. dopisałam "W trakcie diagnozy - ból brzucha, świąd skóry, krew i śluz w stolcu." - żeby ułatwić wyszukiwanie tematów innym Forumowiczom.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Edenista
Debiutant ✽

Re: Jestem wykończony....W trakcie diagnozy - ból brzucha, świąd skóry, krew i śluz w stolcu.

Post autor: Edenista » 19 sty 2019, 01:55

Witam mam jeszcze pytanie. We środę mam kolonoskopie w mini analgosedacji u mnie w szpitalu podaje się midazolam dożylnie przed zabiegiem. Bardzo się boje tego badania bo mam straszne doświadczenia z gastroskopii. Czytałem że podobno kolonoskopia jest gorsza niż gastroskopia i ze strasznie boli. Czy ktoś z was miał kolonoskopie z tzw głupim jasiem? Czy bardzo boli. Faktycznie tak ze niektórzy aż wyją z bólu? Czy mogę wziąść przed zabiegiem np paracetamol aby mniej bolało? Tak się cieszyłem ze będę miał to badanie ze moje problemy się zakończą ze może coś znajda, ale czym bliżej do badania tym większy stres i zwątpienie czy ja to przeżyje. Jestem w kiepskim stanie zwlaszcza psychicznym. Juz nie wiem co począć ze sobą. ..gonitwa myśli i wyobrażenie najgorszych możliwych scenariuszy.

romek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Post autor: romek » 19 sty 2019, 11:47

Nie panikuj :roll: Miałem do tej pory 3 kolonoskopie. Wszystkie bez żadnego znieczulenia. Pierwsze dwie poszły jak po maśle - dziwiłem się, że ludzie się boją. Z trzecią było gorzej. Bardzo bolało, ale jednak bez przesady. Lekarz powiedział, że to dlatego, że mam uchyłki.

Edenista
Debiutant ✽

Post autor: Edenista » 19 sty 2019, 13:58

W czasie kolonoskopi boli cały czas jak przechodzi endoskop czy tylko na zgieciach? Czy to wdmuchiwanie powietrza tez jest bolesne? Czuc ten endoskop w brzuchu ?Juz na sama myśl że będę miał w sobie 150 cm kabla ,robi mi się mdlo , a druga rzecz ze to badanie trwa nie raz ponad 1h ...masakra , gastroskopie miałem niecałe 10 min to tutaj będzie tragedia.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 19 sty 2019, 14:12

kolonoskopia nie trwa dłużej jak 20 max 30 minut, ale to w naprawdę wyjątkowym stanie.
Badanie jest bardzo potrzebne, bo najlepsze w diagnozowaniu i ocenie, bo tylko w nim można pobrać wycinki do his pat. Ból nie jest ąz tak wielki, naprawdę, jeśli pacjent nie wytrzymuje, to lekarz przerywa badania. "pompowanie" powietrza nie jest bolesne, a ułatwia prowadzenie endoskopu i pokazywanie obrazu na ekranie.
Zbyt wiele w Tobie negatywnego podejścia, nie ma sensu się tak spinać, dla wielu bardziej nieprzyjemne jest samo czyszczenie, przygotowanie się do badania.
Po badaniu jelita są "nagazowane" więc po prostu trzeba spuścić te gazy, bez wstydu ;) im szybciej tym lepiej.
Najczęściej te znieczulenie wystarcza, ale i w trakcie badania mogą podać dodatkowy lek przeciw bólowy ;) tylko trzeba mówić .
No i w trakcie badania słuchać lekarza i pielęgniarki, bo trzeba się czasem przesunąć, przekręcić itd., wtedy reaguje się na endoskop a to ułatwia jego prowadzenie.
Dobra pielęgniarka to skarb przy badaniu ;)
No i w trakcie badania możesz obserwować swoje jelito od środka, warto wiedzieć jak to wygląda.
I pamiętaj, przy czyszczeniu trzeba mieć landrynki, są super pomocne.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Edenista
Debiutant ✽

Post autor: Edenista » 29 sty 2019, 12:54

Hej. Jestem juz po kolonoskopi. W opisie jelito grube bez zmian. Natomiast w jelicie krytym mam afty. Lekarz napisał kilkanascie a jak spytałem na oko ile tak dokladnie to powiedział ze kolo 10 ich naliczyl. Pobrał wycinki teraz mam czekać na hist. Mam pytanie od czego mogą być afty w jelicie? .Czy ktoś z was miał na wyniku kolonoskopi afty?

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 29 sty 2019, 14:56

Edenista pisze:
29 sty 2019, 12:54
Mam pytanie od czego mogą być afty w jelicie? .Czy ktoś z was miał na wyniku kolonoskopi afty?
Mój mąż miał afty w odbytnicy i esicy, było to podrażnienie od doodbytniczej wlewki oczyszczającej Enema, której użył przed kolonoskopią.
U Ciebie afty są w jelicie cienkim, tam oczywiście wlewka nie sięga.
Afty (owrzodzenia aftoidalne czy ogólnie zmiany aftoidalne) są charakterystyczne dla CD = Crohna = ch. L-C.
Podobnie zapalenie w końcówce jelita krętego, czyli w ileum terminale - tutaj najczęściej lokalizuje się Crohn - i właśnie w tym odcinku jelita masz afty.
Poczytaj na stronie J-elity:
Rozpoznanie - Badania endoskopowe

A jaki preparat przeczyszczający piłeś przed kolonką :?:
Fortrans, Moviprep, CitraFleet :?:
CitraFleet najsmaczniejszy, ale niestety niektórych może podrażniać i imitować stany zapalne w obrazie badania, czyli np. właśnie afty.

Decydujące będą wyniki wycinków hist-pat, także musisz cierpliwie czekać.
Kiedy będą te wyniki :?:
Masz już zlecone jakieś leki po tej kolonoskopii :?:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”