CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: majka83
27-12-2008
kolonka na Przybyszewskiego(Poznań)
Autor Wiadomość
Marylka23 
Początkujący

Miasto: Poznań
Wysłany: 15-12-2007   

Witam wszystkich, to moj debiut na forum :mrgreen: Mam pytanko, czy moze ktos mial robiona kolonoskopie w szpitalu na Przybyszewskiego w Poznaniu. Bo ja tam sie lecze i prawdopodobnie niedlugo mnie ta przyjemnosc czeka :mrgreen:
Do tej pory mialam kolonke tylko w dzieciecych szpitalach i oczywiscie pod znieczuleniem ogolnym. Teraz tez licze na uspienie, jakos nie wyobrazam sobie na miejscowym. Mam teraz powazne zaostrzenie choroby i chyba bardzo by mnie bolala kolonoskopia, tak mi sie wydaje.

Pozdrowionka:))

genus 
Mistrzunio

Pomogła: 17 razy
Miasto: Poznan
Wysłany: 18-12-2007   

Dołączam się do pytania, też nie miałam jeszcze kolonoskopii na Przybyszewskiego, a prawdopodobnie niedługo będę miała.
  mój status

niunia 
Mistrzunio

Miasto: Gostyń (Poznan)

Witaj, a u jakiego lekarza sie leczysz? Ja mialam robiona sigmoindoskopie (wchodza tylko na 40cm) dlatego dr Chmielewski stwierdził, że na tak krótkie badanie nie będzie potrzebne znieczulenie więc początkowo miałam bez ale jak zaczęłam płakać i krzyczeć to podali mi jakieś miejscowe, a o znieczuleniu ogólnym nie było mowy!! Aha też miałam zaostrzenie podczas bania ale z tego co wiem to lekarze woolą nie robić takich badań podczas zaostrzeń, bo przeczyszczanie dodatkowo obciąża jelita... Jak bedziecie mieli jeszcze jakieś pytania na temat szpitala na przybyszewskiego to chętnie odpowiem jeśli będę wiedziała. 5 listopada po 2 tygodniach wyszłam z tego szpitala.

Pozdrawiam

Marylka23 
Początkujący

Hej:) Lecze sie u doktora Klincewicza. Narazie jeszcze nic nie mowil o badaniu, bo chyba nie chce wlasnie go robic podczas zaostrzenia ale pewnie w przyszlym roku bede miala.

Niedawno mialam problemy z zoladkiem i zlecil mi gastroskopie, ale mialam stracha : :mrgreen: Okazalo sie, ze zupelnie niepotrzebnie. Wykonywal ja jego syn i bylo calkiem znosnie:)
Jednak gastro krotko trwa i da sie wytrzymac ale na kolonoskopie to ja wymusze znieczulenie, nie beda mieli wyjscia :mrgreen:

A jak wspominasz sam pobyt w szpitalu, opieke?? Bo ja dotad lezalam tylko w dzieciecych, na krysiewicza i szpitalnej, a to przeciez zupelnie cos innego niz dorosly odzial.

Pozdrowionka:))

genus 
Mistrzunio

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 19-12-2007   

Ja byłam na przybyszewskiego, co prawda na innym oddziale - endokrynologii - i naprawdę mogę powiedzieć dużo dobrego, zarówno o lekarzach, jak i pozostałym personelu, mam nadzieje że na oddziale gastro też jest ok.
  mój status

aleksandra12 
Weteran
Czarodziejka w Zieleni

Pomogła: 2 razy

Oddział gastro jest super.
Wspaniali lekarze, miłe pielęgniarki, wygodne łóżka, czysto, po remoncie, dobre żarcie.

Ale kolonki tam nie miałam to nie wiem.

niunia 
Mistrzunio

Miasto: Gostyń (Poznan)

też się leczę u klincewicza ale musiało być ze mną tragicznie żeby zlecił jakiekolwiek badania, ale na szzczęście doczekałam się i zrobili mi badania :P Sam oddział prezentuje się naprawdę fajnie, jest przytulny i wyremontowany, kuchnia jet specjalnie dla nas i jest naprawdę bardzo dobra!!! Opieka dobra, bo każdy zna się na rzeczy ale ja niestety trafiłam na moment gdzie co chwile przepisywano mi lekarza który zajmował się moja salą i każdy mówił coś innego ale to taki mały incydent, oprócz tego naprawdę chwalę sobie ten szpital.

Pozdrawiam i nie przejmuj się będzie dobrze :D

milkusia11 
Specjalista

Pomogła: 1 raz
Miasto: legnica
Wysłany: 21-12-2007   

Witam leżałam miesiąc w szpitalu na Przybyszewskiego,jeśli chodzi o kolonoskopie przyznam szczerze ze przezyłam ja okropnie nie usypiaja!!podaja tylko jakis srodek znieczulacacy ktory nic nie dziala:(płakałam i tak sie meczylam ze lekarz musial przerwac badanie bo bol byl nie do wytrzymania,z tego co wiem maja tam jakis konflikt z anastazjologami i dlatego nie usypiaja:(poza tym jest super! bardzo dobre jedzenie,pielegniarki cudowne,delikatne i bardzo sympatyczne,lekarze rowniez,na oddziale jest milo iprzytulnie wszystkopo remoncie czysciutko. W łazienkach tez bardzo dbaja o czystosc tylko z ta kolonoskopia tak jest...tez bylam w szoku bo za pierwszym razem ale to gdzie indziej mialam kolonoskopie ze mnie usypiali i nic nie czulam wiec ten bol byl dla mnieniemilym zaskoczeniem ale oprocz tego szpital i opieka jest naprawde bardzo bardzo super a moze jzu cos sie zmienilo z ta kolonoskopia?

fiesta 
Doświadczony

Pomogła: 1 raz
Miasto: Chełm Śl.
Wysłany: 26-12-2007   

Leżałam na Przybysza ale to było ok 6 lat temu. Kolonke robiono mi w Raszei, to był koszmar, nigdy więcej tam nie wrócę, choć pewnie lekarze się tam pozmieniali. Na Przybysza miałam robioną rektoskopię ( tak chyba się to nazywa) robiła ją, raz podczas pobytu w szpitalu pani od badań - straszna heksa ( akurat był strajk pielęgniarek i miałam pecha, że kazano jej badanie zrobić) a drugi po chyba 4-5 latach raz robił ja mój lekarz prowadzący dr. Szczepaniak. Nie czułam nic!! miodzio , cacuszko, bardzo delikatny facet. A że akurat miałam remisję dłuższy czas to nawet się zachwycał idealnym stanem mojego jelitka. Hihi stażyście pokazywał moją błonę śluzową jelita. To było miłe.. tzn nie badanie ale ta wiadomość. Następne badanie kontrolne czeka mnie albo w tym roku albo w przyszłym o ile dalej będzie remisja, ale nie boje się. O ile zrobi mi ją dr. Szczepaniak

vian 
Aktywny

Wysłany: 15-01-2008   

ja tez mialem kolono na przybysza i nie bylo zle - duzo zalezy od lekarza - mnie badala Dobrowolska, moze kobieta ma wieksze wyczucie... znieczulenia nie dostalem - ale wiecej to strachu sie najadlem - gorsza byla gastroskopia. maly dramat rozegral sie w srodku kiedy aparat sie zepsul:) ale na szczescie awaria byla chwilowa...

carollina 
Początkujący

Wysłany: 26-01-2008   

My sie leczymy (tzn 2 razy bylismy) u dr Mazura, ale bylismy prywatnie, bo nikt nas nie chcial zabrac na kolonoskopie, bo twierdzili ze to sa nerwy, dlatego prywatnie musielimy isc. Calosc z narkoza ktora trwala chwile, doslownie zaraz po badaniu sie obudzil, kosztowala 550 zł, drogo ...badanie wykryla CD...no i teraz jeszcze budenofalk musimy kupic

Iuppiter 
Początkujący

Wysłany: 17-04-2009   

Czy coś się zmieniło w temacie kolonoskopi na Przybysza - czy ktoś w 2009 r miał robioną? znieczulaja juz czy nie? jak nie to olewam ich i jak to bedzie konieczne zrobię gdzie indziej :maruda:

Iuppiter 
Początkujący

Wysłany: 20-04-2009   

o super !! to swiatełko w tunelu :) czy ktoś jeszcze??

jolinek83 
Specjalista

Miasto: wlkp
Wysłany: 07-06-2009   

Na Przybysza z tego co wiem 90% kolonek jest w narkozie teraz...

*kwiecień 2009- proktokolektomia odtwórcza
*wrzesień 2009 - przywrócenie ciągłości układu pokarmowego
*październik 2013 polipektomia zbiornika j-pouch i żołądka

Dodatkowo:
- desmoid przestrzeni zaotrzewnowej
- przepuklina w bliźnie pooperacyjnej
- niedoczynność i stany zapalne tarczycy
- kamica ukł.moczowego
- przewlekłe stany zapalne stawów (bez diagnozy)

Odpowiedz do tematu