klopoty z cera

Wszystkie rady związane z pielęgnacją skóry.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: klopoty z cera

Post autor: Olimpijka » 29 kwie 2010, 15:22

CatAnn pisze:Poza tym skóra jest miejscami sucha, szorstka oraz... hm, schodzi, że użyję tego słowa.
Mam to samo na sterydach i nic dlugotrwale nie pomaga. Zawsze to mam na nogach jak biore sterydy.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 29 kwie 2010, 18:57

Dziękuję Ci bardzo Smerfetko :*

Pamiętam, że jak byłam chora (kaszel, kichanie, ból gardła etc), to poszłam się wieczorem wymoczyć w b.ciepłej wodzie przez jakąś godzinę. Trochę się nawet lepiej czułam, ale rano wstałam cała spuchnięta, wysypka koszmarna na całym ciele... Czyli że to od tego?
Jak to dobrze znać przyczynę... :)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 29 maja 2010, 19:52

a ja tak polecałam te kosmetyki jadwiga i niestety tonik i krem do wywalenia po dłuższym stosowaniu znowu pojawiły mi sie malutkie kropeczki jakby uczulenie więc zostawiłam jedynie mleczko i historia znowu sie zaczyna jak dobrac krem itd;/ ja juz lekko sie poddaje, moja kosmetyczka powiedziała żebym twarz w wlonej chwili smarowała termentiolem co czynie i plamki i przebarwienia faktycznie bledna, jednak nie moge uzywac żadnych kremów,ale jak tu nie używac jak twarz za sucha i żadnego pudru nie mogę nałozyć ( używam jedynie matującego sypkiego firmy revlon od innych mam wysyp ) i znowu koło sie zamyka;/ jak skończe to mleczko wracam do poprzedniego physiogelu,ale jak ja krem dobiore? chyba nigdy :cry:
p.s. już nie wspomne o filtrach miałam mase i wszystko sprzedawałam, nie ma dla mnie ratunku? :( :cry:

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 09 wrz 2010, 15:19

Czyli mowicie, ze tradzik i problemy z cera to wina naszych jelit?
Odkad pamietam wiecznie mam jakies pryszcze :/ Chyba zaczelo sie z dojrzewaniem i bedzie 10 lat jak mnie dopadlo :/ A moje CU mam od 2 lat...

Chodze regularnie do dermatologa na peelingi chemiczne, mam cala mase kosmetykow aptecznych: na kazda pore dnia inny krem i smarowidlo. Z kosmetykow kolorowych, typu fluidy, podklady to staram sie uzywac jak najmniej a jesli juz, to tych lepszych i przeznaczonych do cery tlustej i tradzikowej.
Zaraz na poczatku leczenia mialam oznaczany poziom hormonow- wszystko w normie.
Slodyczy praktycznie nie jem, bo mnie po nich wzdyma. Potraw pikantnych wogole nie lubie i nie jesm(bo wiadomo, chry brzuszek). Kiedys zrobilam sobie 'wolne' od bialka. ale oprocz utraty energii nic sie nie stalo.

Dermatolog powiedziala mi, ze taka juz uroda... (:/ :/) Ale kurcze! Juz niedlugo pojawia mi sie zmarszczki! A ja jeszcze tradziku sie nie pozbylam! :cry:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Misia

Post autor: Misia » 09 wrz 2010, 15:24

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 09 wrz 2010, 15:52

Nigdy w zyciu nie bralam sterydow. Mam to szczescie, ze 'zwykly' Asamax mi wystarczy.
Zreszta jak juz napisalam wyzej, tradzik zaczal mi sie grubo przed CU...
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 09 wrz 2010, 19:46

odpowiedz trzy razy nie :lol:

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 10 wrz 2010, 11:00

Mi zaczeły się kłopoty z cerą mam pryszcze straszne
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 21 paź 2010, 20:03

Jakiś czas temu ranka polecała nam tu kwasy owocowe, po wielu nieudanych eksperymentach z preparatami przeciw krostowymi poszłam za Jej radą i wypróbowałam te cudowne specyfiki. I muszę powiedzieć, że żałuję, że nie wiedziałam o ich istnieniu o wiele wcześniej, bo miałabym święty spokój i więcej pewności siebie już dawno temu. Dziewczyny (i chłopaki też :wink: ) to jest rewelacja (jak dla mnie).
Zamówiłam tonik z kwasami i do tego jeszcze żel z kwasem hialuronowym (silnie nawilżający), używałam też wtedy Atredermu (retinoid) ale tylko miejscowo, nie na całą twarz. Naprawdę wygląd skóry bardzo się poprawił, chyba jeszcze takiej gęby nie miałam odkąd weszłam w fazę dojrzewania :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 21 paź 2010, 20:35

to super! W koncu jakis specyfik zasoczy :) Szkoda, ze to przewaznie dzieje sie przez przypadek :/

Ja wlasnie przez taki przypadek odkrylam Metronidazol. Lekarz mi go przepisal przy obecnym zaostrzeniu. I od tego momentu cera mi sie robi ladniejsza z dnia na dzien. Mam nadzieje, ze to jest po tym leku :)
Tak wiec nie takie zaostrzenie straszne jak go pisza :D

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 21 paź 2010, 20:39

no u mnie to nie był przypadek, bo celowo użyłam tych środków z nastawieniem i nadzieją, że jak nie to to już nie ma dla mnie ratunku :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 24 paź 2010, 10:42

Otoz podczas kolejnego 'upiekszania' u dermatologa zapytalam sie czy to mozlwie, ze Metronidazol pomaga na moj tradzik. Lekarka powiedziala, ze predzej spowodowane jest to mala dawka Encortonu niz Metronidazolem :roll:
I dodala, ze widocznie nawrot jelit spowodowal zalagodzenie tradziku...
To teraz czy chce skonczyc to zaostrzenie czy nie? :razz: <wiem, to bylo bardzo durne z mojej strony. Juz wole byc obsypana niz nonstop krwawiaca>

aleksandra_ff
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: aleksandra_ff » 05 lis 2010, 00:11

Mi niestety zaczyna się pojawiać trądzik. Póki co jeszcze nie wysypało mnie jeszcze mocno, ale nie wygląda to za fajnie.Jestem pewna, że to przez steryd, bo z trądzikiem bardzo dawno temu sobie poradziłam. Warto iść do dermatologa z tym i rozpocząć leczenie buźki? Czy raczej to i tak nic nie da i lepiej poczekać do zejścia ze sterydu?
Jeśli uważasz, że kobiety to słaba płeć, spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 lis 2010, 12:27

aleksandra_ff pisze:Warto iść do dermatologa z tym i rozpocząć leczenie buźki? Czy raczej to i tak nic nie da i lepiej poczekać do zejścia ze sterydu?
poczytaj ten temat viewtopic.php?t=3306&highlight=sterydy+tr%B1dzik tam pisałam o tym co mi się przydarzyło po sterydach, więc nie będę tu tego powtarzać, z własnego doświadczenia radzę tego nie zaniedbywać i nie czekać nie wiadomo na co, oczywiście u ciebie nie musi tak być i mam nadzieje, że nie będzie, ale lepiej dmuchać na zimne :neutral:

Awatar użytkownika
Apate
Debiutant ✽

Post autor: Apate » 05 lis 2010, 17:08

aleksandra_ff pisze:Mi niestety zaczyna się pojawiać trądzik. Póki co jeszcze nie wysypało mnie jeszcze mocno, ale nie wygląda to za fajnie.Jestem pewna, że to przez steryd, bo z trądzikiem bardzo dawno temu sobie poradziłam. Warto iść do dermatologa z tym i rozpocząć leczenie buźki? Czy raczej to i tak nic nie da i lepiej poczekać do zejścia ze sterydu?
Myślę, że jak najbardziej warto iść. Ja od maja jestem na sterydach- skóra spaskudziła mi się strasznie. Dzięki tym wszystkim strasznym smarowidłom pozbyłam się trądziku z ramion, pleców i dekoltu. Twarz, niestety, wciąż nieciekawa. Ale próbować trzeba. Natalka ma rację, nie warto tego zaniedbywać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja Skóry”