Art.poglądowy:Kliniczne aspekty zastosowania kwasu masłowego

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Art.poglądowy:Kliniczne aspekty zastosowania kwasu masłowego

Post autor: Natuśka » 29 gru 2010, 23:46

Artykuł poglądowy:
"Kliniczne aspekty zastosowania kwasu masłowego w postępowaniu dietetycznym w chorobach jelit"

Dostępny po zalogowaniu:
http://www.termedia.pl/Czasopismo/Przeg ... ykul-15728

Artykuł jest prawnie chroniony, więc skopiować go nie mogę.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Art.poglądowy:Kliniczne aspekty zastosowania kwasu masłowego

Post autor: Mamcia » 30 gru 2010, 22:27

I mamy coś przystępniej napisać do kwartalnika. Z tym kwasem w kapsułkach taki problem, że on drogi jest. lepiej probiotykami się wspomagać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 30 gru 2010, 23:07

Debutir-Nowość w postępowaniu dietetycznym u pacjentów z chorobami jelit. Jedyny na rynku maślan sodu. Działa protekcyjnie, regenerująco i przeciwzapalnie

http://www.polfa-lodz.com/index.php/product/list/id/30

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 31 gru 2010, 11:34

Mamcia pisze:Z tym kwasem w kapsułkach taki problem, że on drogi jest.
Fakt, koszt to ok. 25 zł ;/
No i niby nie ma jako takich działań niepożądanych, lecz ja się źle na nim czułam. Brałam go ponad dwa miesiące: miałam dziwne uczucie "wypchanego" brzucha, wzdęcia i odbijanie. Lekarz, co prawda powiedział, że to nie od tego, ale nie byłabym tego taka pewna... :suchy: Może dlatego, bo sam jest współautorem owej pracy? :neutral:
A nie wiem- nie będę robiła antyreklamy... :wink:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 sty 2011, 22:46

A może jakiś probiotyk pobrać??? Jak nie wzdyma efekt ten sam, bo bakterie jelitowe rozkładają probiotyki właśnie di kwasu masłowego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 sty 2011, 23:09

To ja zamiast pre napisałam pro. Przepraszam, ale po 15 godzinach pracy będąc dys robie rożne glupstwa

mrw111
Debiutant ✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: mrw111 » 29 cze 2011, 12:44

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 29 cze 2011, 14:32

mrw111 pisze:grafika reklamowa - polecam!

mrw11 o co kaman ??? bo to nie miejsce na ministerstworeklamy.pl

sorrki szanownych modów za OT
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 31 gru 2012, 16:31

A ja się zastanawiam, czy u mnie kwas masłowy nie wróci do łask... Mam wrażenie, jakby po operacji probiotyki i/lub synbiotyki nie zdawały egzaminu... :neutral:
Czasem strach mi w oczy zagląda, bo nie mogę prać żadnych leków podtrzymujących. Teraz mam do wyboru: 24- godzinne drapanie się po 5- ASA albo wzdęcia i odbijanie po Debutirze.
Wybieram opcję drugą :wink:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Nibiru » 22 sty 2013, 00:41

Natuśka pisze:A ja się zastanawiam, czy u mnie kwas masłowy nie wróci do łask... Mam wrażenie, jakby po operacji probiotyki i/lub synbiotyki nie zdawały egzaminu... :neutral:
Czasem strach mi w oczy zagląda, bo nie mogę prać żadnych leków podtrzymujących. Teraz mam do wyboru: 24- godzinne drapanie się po 5- ASA albo wzdęcia i odbijanie po Debutirze.
Wybieram opcję drugą :wink:
Z tymi probiotykami to jest taki problem, że faktycznie nie wiadomo czy w danym probiotyku jak reklamują jest te przykładowo 5 miliardów bakterii. De facto wygląda to tak, że 5 miliardów owszem jest ale w procesie produkcji. Zagraniczne firmy już piszą to na opakowaniach, pojawia się taka informacja: - guaranteed at time of manufacture. Ile bakteri jest jak to połykasz oto zagadka, ile przetrwa podróż z żołądka do jelit to też zagadka, może 1 miliard a może 100 milionów, taka dawka niestety nie pomoże.

"The strength of a probiotic is measured by the number of billions per gram, capsule or sachet. However, the delicate nature of microorganisms dictates that their quantity, in any given product or brand, will inevitably drop during the course of a shelf life.
Many probiotic products have what's known as a time of manufacture guarantee. At first this may sound appealing, but this simply guarantees the numbers of probiotics at the time of manufacture. It does not guarantee the numbers of probiotics at the time of purchase. This is, obviously, quite misleading to the consumer as they cannot tell how strong the probiotics may be."

Z Debutirem sam zaczynam przygodę będę brał 2 razy dziennie po 2 tabletki. Chociaż mam wątpliwości czy to nie jest dawka za mała, żeby ją potraktować jako lecznicza. Przydały by się wlewki doodbytycznie z tą substancją ale gdzie takie coś dostać ???

"Kwas masłowy jest substancją produkowaną naturalnie przez bakterie występujące w okrężnicy, z tego też powodu poczyniono wiele badań nad jego wykorzystaniem w zapobieganiu chorobom jelit oraz ich leczeniu. Z uwagi na niekorzystne właściwości fizykochemiczne kwasu masłowego (niska trwałość, silny nieprzyjemny zapach) w badaniach klinicznych oraz w praktyce zastosowanie znalazły jego sole, zwłaszcza maślan sodu. W badaniach klinicznych wykazano, że maślan jest bardzo pomocny w przebiegu takich chorób, jak zanikowe zapalenie błony śluzowej jelita, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, jak również w leczeniu zapaleń jelit po radioterapii i chemioterapii. Podanie kwasu masłowego prowadzi do odtworzenia struktury błony śluzowej jelita oraz przywrócenia jego prawidłowych funkcji fizjologicznych. " Źródło: Kwas masłowy w zapaleniach jelit Tomasz Banasiewicz, Katarzyna Borycka-Kiciak, Adam Kiciak, Anna Kotunia, Piotr Pietrzak, Romuald Zabielski, Piotr Krokowicz

Tak więc ponowie pytanie, czy ktoś na tyle zagłębił się w temat, czy wie, czy jest dostępny na rynku maślan sodu poza Debutirem ??, zwłaszcza interesujący by był kwas masłowy, który można by było wykorzystać jako wlewki doodbytnicze.

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”