Teraz jest 27-03-2017

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.
Podaruj uśmiech dzieciom z NZJ - Agata Młynarska

Skręt jelit

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Pandziaak, cordo, patkaas, kalatos, Moderatorzy

Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Re: Skręt jelit

Post przez Mamcia » 20-01-2011

Coś co kiedyś nazywało się skręt kiszek, a dziś niedrożnością jelita i nie jest takie rzadkie, a przyczyny bywają bardzo różne do zawału krezki włącznie. Dość obszerny, a jednocześnie przystępny artykuł znajdziesz tu http://zdrowie.flink.pl/niedroznosc_jelit.php
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post przez inkaska » 21-01-2011

Dobrze Pandziu, że wszystko zakończyło się dobrze....Zdrowia życzę i szybkiego powrotu do formy!!!
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Choroba: CD

Post przez Cinimini » 23-01-2011

Dziękuję Mamcia, za ten artykuł o niedrożności wiele mi on wyjaśnił i przybliżył mi 'problem', który u mnie sie podejrzewa.
Pandzia, bądź silna, zdrowiej i nabieraj energii, Ty chociaż masz już najgorsze za sobą. Mnie najgorsze jeszcze czeka - tzn. najgorsza ta niepewność, bo dopiero 04.02 po tomografii będę wiedziała co i jak ze mną.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post przez lila » 08-05-2011

Wspolczuje.....znam ten bol. Ja takich skretow to juz nawet nie licze.....Jeden (pierwszy ) skonczyl sie zapaleniem otrzewnej i operacja a reszte udawalo sie zawsze rozpedzic kroplowkami.
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Choroba: w trakcie diagnozy

Post przez sbb85 » 07-10-2011

Czesc dziewczyny

Przedwczoraj (bardzo rozsądnie) wypiłam butelke nieprzygotowanej surowej wody z filtra brity z kompotem. Nastepnego dnia lekkie skurcze i biegunka wydawałoby sie zwykłe zatrucie.
Skurcze jednak nasilily sie i maja charakter cykliczny co 30min-1h, zamiast biegunki zas zaparcie. Skurcz 5 minut i puszcza jakby nigdy nie bylo go
Skurcz silny taki ze musze sie polozyc i pomasowac brzuch, nic nie da zjesc,nawet kisiel czy herbata wywoluje skurcze.
Brałam nospe,ranigast,lakcid jakies herbatki przeczyszczajace. Zrobilam nawet płukanie jelita enemą z nadzieja ze moze cos mi usiadło na jelicie. bez zmian
Troche pomoglo ale skurcze nadal wracaja krotsze niz wczoraj i troche mniej ostre ale nadal mocne.
Z racji iz jutro sobota nie mam szans na wizyte w przychodni.

Prosze o rade bo obajwy bardzo podobne do skretu jelit ktore kolezanka opisuje. Nigdy tak nie miałam choc przyznam mam podejrzenia zespolu jelita drazliwego. Co mi moze byc?

Powrót do Powikłania ze strony ukł. pokarmowego