CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Skręt jelit
Autor Wiadomość
Mamcia 
Specjalista od Spraw medycznych
Założyciel J-elity

Pomogła: 84 razy
Miasto: Warszawa
Wysłany: 20-01-2011   

Coś co kiedyś nazywało się skręt kiszek, a dziś niedrożnością jelita i nie jest takie rzadkie, a przyczyny bywają bardzo różne do zawału krezki włącznie. Dość obszerny, a jednocześnie przystępny artykuł znajdziesz tu http://zdrowie.flink.pl/niedroznosc_jelit.php

inkaska 
Weteran

Pomogła: 1 raz
Miasto: Łódź, CU
Wysłany: 21-01-2011   

Dobrze Pandziu, że wszystko zakończyło się dobrze....Zdrowia życzę i szybkiego powrotu do formy!!!

Cinimini 
Forumoholik
Inwalidka na szpileczkach ;)

Pomogła: 8 razy
Miasto: łódź
Wysłany: 23-01-2011   

Dziękuję Mamcia, za ten artykuł o niedrożności wiele mi on wyjaśnił i przybliżył mi 'problem', który u mnie sie podejrzewa.
Pandzia, bądź silna, zdrowiej i nabieraj energii, Ty chociaż masz już najgorsze za sobą. Mnie najgorsze jeszcze czeka - tzn. najgorsza ta niepewność, bo dopiero 04.02 po tomografii będę wiedziała co i jak ze mną.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

mój status

lila 
Specjalista

Pomogła: 2 razy
Miasto: warszawa
Wysłany: 08-05-2011   

Wspolczuje.....znam ten bol. Ja takich skretow to juz nawet nie licze.....Jeden (pierwszy ) skonczyl sie zapaleniem otrzewnej i operacja a reszte udawalo sie zawsze rozpedzic kroplowkami.

Mercaptopurinum 75mg, metypred 12mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Od 6.03.12 w MSWiA na wstępnej kwalifikacji do biologicznego!!!!!!!

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

sbb85
Początkujący

Miasto: łódź
Wysłany: 07-10-2011   

Czesc dziewczyny

Przedwczoraj (bardzo rozsądnie) wypiłam butelke nieprzygotowanej surowej wody z filtra brity z kompotem. Nastepnego dnia lekkie skurcze i biegunka wydawałoby sie zwykłe zatrucie.
Skurcze jednak nasilily sie i maja charakter cykliczny co 30min-1h, zamiast biegunki zas zaparcie. Skurcz 5 minut i puszcza jakby nigdy nie bylo go
Skurcz silny taki ze musze sie polozyc i pomasowac brzuch, nic nie da zjesc,nawet kisiel czy herbata wywoluje skurcze.
Brałam nospe,ranigast,lakcid jakies herbatki przeczyszczajace. Zrobilam nawet płukanie jelita enemą z nadzieja ze moze cos mi usiadło na jelicie. bez zmian
Troche pomoglo ale skurcze nadal wracaja krotsze niz wczoraj i troche mniej ostre ale nadal mocne.
Z racji iz jutro sobota nie mam szans na wizyte w przychodni.

Prosze o rade bo obajwy bardzo podobne do skretu jelit ktore kolezanka opisuje. Nigdy tak nie miałam choc przyznam mam podejrzenia zespolu jelita drazliwego. Co mi moze byc?

Odpowiedz do tematu