Tomek i przyjecie do MSWiA

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Re: Tomek i przyjecie do MSWiA

Post autor: Tomek0700 » 08 wrz 2011, 21:51

a jak to jest z tym skierowaniem? np. u mnie w szpitalu robia badania od lekarza, ktory ma podpisana umowe NFZ ze szpitalem. A tu? jak wezme od gastrologa skierowanie i wysle im do WWA to przyjma, tak? nie trzeba umow?
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 09 wrz 2011, 23:33

hej, czy jak bede mial skierowanie do szpitala, w WWA, to musza mnie przyjac czy moga odmowic? i jak wyglada wtedy pobyt? w sensie, jakie badania wykonaja? (zglosilbym sie z powodu przewleklej biegunki) w moim miescie wyglada to tak: jestes na oddziale, robia Ci morfologie krwi, usg i jak jest wszystko ok to wypisuja :neutral: i mowie to w 100% powaznie.
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 10 wrz 2011, 00:56

nie wiedzialem, ze musza mnie przyjac. Chodzilo mi o szpital MSWiA (nie sprecyzowalem) gdzies czytalem, ze przyjmuja tylko w trudnych przypadkach. A wyzej rozmawiano o oddziale to zapytalem jak wyglada diagnostyka.
bo była na diagnostyce, dużo badań jej robili
Stwierdzilem, ze lepiej sie podpiac pod temat niz tworzyc odrebny. Jesli moje pytanie wprowadza chaos w temacie to prosze go po prostu usunac.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 11 wrz 2011, 02:15

Moim zdaniem lepiej poprosić swojego lekarza o kierowanie do PORADNI CHORÓB JELIT w MSWiA i ewentualnie o skierowanie też na oddział...zadzwonić ...zapytac...któryś termin będzie pierwszy choć zapewne oba odległe
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 30 wrz 2011, 22:13

Jeżeli masz skierowanie z powodu przewlekłej biegunki trudnej w leczeniu i powodem jest diagnostyka (w warunkach przychodni pewne badania są niemożliwe do zrobienia) wówczas udajesz się do szpitala MSWiA zapisujesz się w odpowiednim okienku na wizytę planową. Z tego co wiem terminy są odległe - nawet do 4 msc (znajoma taki ma).

W przypadku ostrym jedziesz na SOR i jeżeli lekarza twierdzi, że jest konieczność kieruje Cię z miejsca na oddział. Możesz mieć też skierowanie pilne od lekarza pierwszego kontaktu - to może pomóc.

Terminy wizyt w poradni chorób jelit są odległe. W poradni przyjmowani są chyba pacjenci ze zdiagnozowanym NZJ. Zawsze możesz się zapisać do poradni gastrologicznej także w MSWiA - terminy są chyba szybsze.

Warto zadzwonić na oddział gastrologiczny do sekretariatu i zapytać co najlepiej zrobić w Twoim przypadku:)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

emi306
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita

Post autor: emi306 » 25 paź 2011, 08:24

Czy ktoś może mi podpowiedzieć odnośnie pobytu w szpitalu MSWiA w W-wie? Na przyszły tydzień miałam skierowanie na oddział i tomografię. Po uzgodnieniach z lekarzem prowadzącym mam zmieniony termin i badanie na rezonans pod koniec roku. Lekarz pow., że nie muszę przyjeżdżać po drugie skierowanie. Czy jeśli zgłoszę się na oddział, to mnie przyjmą? Nie chciałabym mieć niespodzianek, że nie zostanę przyjęta, bo nie mam aktualnego skierowania. I czy muszę iść najpierw do sekretariatu jak przy ostatnim pobycie, czy od razu na oddział?

emi306
Początkujący ✽✽

Post autor: emi306 » 25 paź 2011, 08:38

Nie teraz idę na oddział tylko w grudniu, bo taki znaleźli termin. Mam zamienione badania. Czyli muszę się skontaktować z lekarzem, który mnie prowadził. Jak pytałam, czy mam przyjechać po drugie skierowanie, to lekarz powiedziała, że nie, tylko w wyznaczonym dniu zgłaszam się na oddział. Muszę chyba drugi raz tam zadzwonić

emi306
Początkujący ✽✽

Post autor: emi306 » 25 paź 2011, 08:58

Serdeczne dzięki za podpowiedź, bo już się denerwowałam. Pierwsze skierowanie miałam na dzisiaj i tak jak pisałam nie będę mieć tomografii, bo u mnie jest problem z kontrastem i dlatego mam zmienione badanie. Wobec tego zadzwonię do sekretariatu. Lepiej się upewnić, bo z mojego doświadczenia wiem, że z nimi nigdy nic nie wiadomo. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam :roll:

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 30 paź 2011, 11:36

czy mozna sie zarejestrowac do pobytu w szpitalu przez telefon, przesylajac wszystkie niezbedne informacje na email, czy gdzie sobie zażyczą:

skierowanie do szpitala
dowód osobisty
aktualne zaświadczenie o ubezpieczeniu (legitymacja, ZUS RMUA, książeczka ubezpieczeniowa, itp.)
dokumentacja dotycząca dotychczasowego przebiegu choroby
karty informacyjne
aktualne wyniki badań (w przypadku ambulatoryjnych lub wykonywanych w ramach hospitalizacji jednodniowej zabiegów endoskopowych – morfologia, parametry układu krzepnięcia, grupa krwi)

Mam zadzwonic do sekretariatu?

Klinika Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii z Pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit

tel. 22 508 12 40

emi306
Początkujący ✽✽

Post autor: emi306 » 30 paź 2011, 16:32

Tomek0700 Ja wysyłałam skierowanie do szpitala faxem do sekretariatu. Potem zadzwoniłam też do sekretariatu, czy wszystko jest ok. Poprosili mnie o tel. kontaktowy i jak miałam wyznaczony termin pobytu poinformowali mnie telefonicznie. Co do pozostałych dokumentów, to chyba wystarczy, jak je będziesz miał przy sobie w dniu przyjęcia. Ale to już może podpowiedzą starsi forumowicze.

emi306
Początkujący ✽✽

Post autor: emi306 » 30 paź 2011, 16:46

A, i oczywiście oryginał skierowania do szpitala masz ze sobą w chwili zgłoszenia się do szpitala. :roll:

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 30 paź 2011, 20:22

ok, dziekuje za odpowiedz. W srode sie tym zajme.

Dlugo czekaliscie na przyjecie? :wink:

emi306
Początkujący ✽✽

Post autor: emi306 » 31 paź 2011, 10:37

Ja też miałam czekać miesiąc, a zadzwonili, że już za tydzień. Widocznie miejsce się zwolniło, może ktoś zrezygnował, chociaż raz miałam szczęście :roll:

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 08 lis 2011, 14:38

jesli mam juz termin, to wiadomo jakie badania zostana mi przeprowadzone?

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 08 lis 2011, 16:31

Chodzilo mi o to czy pani w sekretariacie ma wpisane jakie badania bede mial wykonane. Kolo i gastro... Bardziej trzeba ocenic j. Cienkie, jestem gotow zrobic kapsulke za 2,5k prywatnie i sie zastanawiam czy robic juz czy czekac do lutego, moze tam beda mi chcieli wykonac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”