METYPRED

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Re: METYPRED

Post autor: Orzelek » 28 paź 2012, 00:57

Metypred ma działanie przeciwzapalne. Natomiast sterydy stosowane m.in. przez niektórych bywalców siłowni to sterydy anaboliczne na bazie testosteronu. Metypred nie jest anabolikiem. Wg mnie przy jego braniu nie powinno być problemów z płodnością.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

piotrg77
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Post autor: piotrg77 » 28 paź 2012, 01:04

Już myślałem że mogę też na siłkę się zapisać i pakować;-)))czuję że mam straszny kark już i ramiona wielki, koszulki zakładm i mnie obciskają , stąd myśli że mogę już pakować na siłce...ale dzięki za odpowiedź...
WZJG od 2003 roku

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 14 lis 2012, 09:20

Podczas kuracji metypredem wystarczy jeść dużo nabiału żeby uniknąć skutków ubocznych w postaci np osteoporozy czy trzeba suplementować wapń+d3?

vian
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: vian » 21 sty 2013, 09:50

No ja też ostatnio niestety biorę metypred 16 mg, ale pozniej chcę go zamienić na Aze bo wolę to drugie... Metypred nikomu mięśni nie powiększy :) bo jest kortykosteroidem a nie sterydem anabolicznym. Wręcz przeciwnie, obniża masę mięśniową a u facetów również poziom testosteronu niestety co może prowadzić do impotencji więc panowie uwaga na ten specyfik...

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 21 sty 2013, 12:23

martita, vian, pewnie miał na myśli, że przy schodzeniu z mmetypredu bedzie prosił o włączenie azy. :roll:

vian
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: vian » 29 sty 2013, 15:13

Obecnie remisję jestem w stanie utrzymać tylko na sterydach lub azie. Zacząłem od sterydów bo działają od razu a aza po kilku tygodniach. Z kolei sterydów nie powinno się brać dłużej niż kilka miesięcy (przynajmniej niewskazane) a aze można latami łykać...

Lawenda8383
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie

Karmienie piersią

Post autor: Lawenda8383 » 14 kwie 2013, 17:16

Witam wszystkich! Bardzo proszę o informację czy podczas karmienia piersią (dziecko ma 2 miesiące) mogę brać metypred? Jeśli tak to w jakich dawkach? Obecnie biorę 3x1 salofalk w czopkach i probiotyki. Od tygodnia mam biegunkę a od wczoraj baaardzo silne bóle brzucha i krwiste biegunki. Miałam też bardzo silne bóle stawów i gorączkę 39 stopni. Mój lekarz jest obecnie na urlopie i nie wytrzymam do kolejnej wizyty... Bardzo proszę o odpowiedź czy mogę zacząć brać metypred i w jakich dawkach i czy nadal mogę karmić czy mam dziecko odstawic od piersi? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję! Pozdrawiam!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 kwie 2013, 20:10

Kortykosteroidy mogą być przyjmowane zarówno w ciąży jak i o kresie karmienia piersią ale w dawce poniżej 20 mg encortonu na dobę (jeśli się nie mylę to odpowiada to 16 mg metypredu). Nie jest to kuracja, którą powinnaś stosować sama. Jeśli masz wlewki z mesalazyny to należałby by od tego zacząć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Lawenda8383
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Lawenda8383 » 14 kwie 2013, 21:01

Bardzo dziękuję za ospowiedz! Pozdrawiam serdecznie! :)

Bez_Nadziei
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Post autor: Bez_Nadziei » 28 kwie 2013, 17:40

Czytałam właśnie wszystkie wypowiedzi z tego wątku na temat metypredu. A czy ktokolwiek tak miał że po metypredzie czuł się gorzej (CD), bardziej bolał brzuch, więcej w tym brzuchu bulgotało itp. ? W 1 dniu przyjęcia metypredu wymioty - w kolejnych dniach już nie. Bo zaczynam się martwić, że zamiast pomóc to tylko naszkodzi :( Czy może początkowo tak organizm reaguje a potem jest lepiej?
2011r. - początki objawów - biegunki i bóle brzucha potem już tylko gorzej
04. 2013r. - szpital na Borowskiej Wrocław - 13 dni pobytu - diagnoza - podejrzenie Crohna

31.08.2013 - zejście ze sterydu ( metypred ) do 0
biegunek brak za to brzuch mocno boli i daje w kość:(

18-20.11.2013 - Znowu Borowska - do stałych dolegliwości dołączyły wrzody. Wykluczono mikroskopowe zapalenie jelit.

Pentasa - 1 - 0 - 1
Cholestil - 0 - 1 - 0
Mianserin - 0 - 0 - 1
Witaminki

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 29 kwie 2013, 19:57

przeniosłam posty do głównego tematu Bez_Nadziei, tam wszystko będzie w kupie, a tu się stworzył OT. viewtopic.php?t=14236&postdays=0&postorder=asc&start=15
:wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

kormoran
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: kormoran » 29 kwie 2013, 20:31

słuchajcie co to jest ta aza , może ktoś parę słów bo ja biorę metypred przy zaostrzeniu
kormoranik

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 29 kwie 2013, 20:35

kormoran pisze:co to jest ta aza
to azatiopryna, lek immunosupresyjny, na podtrzymanie remisji, gdy już się ją osiągnie za pomocą sterydów, zaczyna działać po około 2 miesiącach, to tak w dużym skrócie,

a teraz zapoznaj się z tymi tematami, jeśli chcesz wiedzieć więcej:
viewtopic.php?t=547
viewtopic.php?t=1467
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Ursus
Debiutant ✽
województwo: lubuskie

Post autor: Ursus » 30 kwie 2013, 06:50

Witam co do tego leku METYPRED to tak.. stosuje go od jakiś 2 tygodni i sam nie wiem, ale chyba pomaga. Martwię się tylko skutkami ubocznymi trochę. Apetyt strasznie wzrósł (co mnie osobiście cieszy :wink: ) ale wypadanie włosów, trądzik, spuchnięta twarz to już nie bardzo... Mam takie pytanie bo słyszałem, że po odstawieniu sterydów one jeszcze zostają w organizmie tylko ile? Biorę 40mg dziennie i nie wiem czy to aby nie za dużo na mój organizm bo jakiś BYKU ze mnie nie jest :razz: ale jak to lekarz powiedział po kolonoskopii (robię te badania 5 lat ale w tak złym stanie jelita nie widziałem...)
Ursus

Brawurka

Post autor: Brawurka » 06 maja 2013, 09:17

kota pisze:ja Metypred bardzo dobrze toleruję - jedynie twarz jak księżyc ;) a tak to nie mam typowych objawów. za to Encorton... naprawdę się nacierpiałam, jak go brałam. wspominam go najgorzej ze wszystkich leków.
Ja zupełnie odwrotnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”