Zapalenie błędnika

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Zapalenie błędnika

Post autor: krul » 02 sie 2012, 08:41

Cześć wam. Przechodził ktoś? Dopiero jutro idę do laryngologa aby dokładnie zbadać temat, w każdym bądź razie wolę przeczytać coś od was niż od wikipedii.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Zapalenie błędnika

Post autor: maggie0278 » 02 sie 2012, 19:30

kiedyś miałam zapalenie nerwu słuchowego przy błędniku.
Generalnie padło mi na słuch w tym chorym uchu - co wykazało specjalistyczne badanie słuchu : audiometria impedancyjna, a także objawy wynikające z faktu bliskości błędnika, czyli zawroty głowy, trudności z utrzymaniem równowagi.
Było to daaaawno, w momencie kiedy przyszedłeś na świat krulu :wink: , z uwagi na te zwaroty i zachwianą równowagę podejrzewano u mnie na ostrym dyżurze zbyt dużą ilość środków wyskokowych tudzież innych rozwesalaczy :razz:
Skończyło się na hospitalizacji, podczas której wmawiano mi, że na pewno mam SM (stwardnienie rozsiane) i cała diagnostyka kręciła się dookoła tego (łącznie z pobraniem płynu rdzeniowo mózgowego i dwukrotnym rezonansem).
Póżniej było podejrzenie symulacji, komponenty czynnościowej i dalszych zaburzeń psychicznych.
A póżniej.....wrócił stary dziadek=profesor z urlopu i zarządził konsultację u larygologa i foniatry i wyszło szydło z worka : zapalenie nerwu słuchowego przy błędniku.
I się okazało, że tą przypadłość można by w max 2 tygodnie wyleczyć a nie, że leżałam prawie 2,5 miesiąca.....(nota-bene w Szpitalu na Przybyszewskiego - neurologia dziecięca).
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 02 sie 2012, 19:51

Mi właśnie zapalenie zasugerował rodzinny, teoretycznie mam typowe objawy, bo zawroty głowy (szczególnie po zamknięciu oczu), nudności, itp., tylko nie wiem czy to do końca to, bo boli mnie także kręgosłup. Aczkolwiek robiłem sobie sam próbę romberga i się kiwam ale na boki, także to ma się bardziej do móżdżku niż błędnika, no ale nie wiem. W każdym bądź razie coś jest na rzeczy. :P

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 02 sie 2012, 20:54

Pewnie jak pójdziesz jutro do laryngologa to powinien poszerzyć diagnostykę.

Poczytaj o badaniach jakie wykonuje się jeśli jest podejrzenie zaburzeń błędnika :

http://www.ochoroba.pl/4562-badanie-ble ... go-romberg

http://www.doz.pl/czytelnia/a188-Zawroty_glowy

http://poradnikdomowy.pl/poradnikdomowy ... amery.html

Miłej lektury :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 02 sie 2012, 23:15

No zobaczę jutro, choć i tak mi się zdaje, że to nie to. A powiedz mi, skąd wzięli u Ciebie podejrzenie SM? Bo ja np. mam drgania mięśni, zimne kończymy i lekarka powiedziała, że to wina młodego wieku.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 02 sie 2012, 23:53

podejrzewano chorobę demielinizacyjną, czyli SM właśnie na podstawie objawów : zaburzenia równowagi, częste zawroty głowy, częste omdlenia.
Wysnuli hipotezę, że być może doszło do uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów. A taki stan utrudnia przewodzeniu sygnałów w zajętych nerwach, co w dalszej konsekwencji prowadzi do pogorszenia w zakresie czucia, ruchu i innych funkcji w zależności od nerwów, które są zajęte.
No przyczyny tego mogą być różne : genetyczne, autoimmunologiczne, zakażne.
Taką hipotezę sobie przyjęli, tylko, że za bardzo chcieli ją potwierdzić. A przecież mogli ją w pierszeństwie obalić=wykluczyć.
krul pisze: mam drgania mięśni, zimne kończymy i
to może być wynikiem braku magnezu jak i niedokrwistości

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 02 sie 2012, 23:57

maggie0278 pisze: to może być wynikiem braku magnezu jak i niedokrwistości
Właśnie nic z tych rzeczy. Robiłem wszystkie badania i jedyną nieprawidłowością był wysoki poziom żelaza. Doszły mi też problemy z pęcherzem (?), bo leję czasami i po 20 razy dziennie także zrobiłem sobie dziś morfo z crp i elektrolitami + mocz także będę miał jakieś tam jak już pisałaś jaśniejsze rozporządzenie w tej sprawie, więc udzielę się po 12-stej. :P

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽

Post autor: krul » 03 sie 2012, 15:27

Ęą, dostałem skierowanie do szpitala. + w krwi znowu mam za dużo eozynofilów i za mało neutrofilów a lekarz ma to w dupie. :E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”