Proszę o pomoc.

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
novelka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Proszę o pomoc.

Post autor: novelka » 26 lis 2012, 12:41

Witam!

Jestem w 29 tygodniu ciąży. Jakieś 2 tygodnie, po silnym stresie, bo maluch pcha się na świat, zaczęłam załatwiać się samym śluzem. Biegałam do toalety na Grubszą Sprawę, a tu tylko sam śluz. Zdarzało się to także w nocy. Raz po wypróżnieniu (a w ciąży miałam przez jakiś czas mega zaparcia) pojawiło się małe pęknięcie i krew.

Po paru dniach do tego doszły dziwne bóle kolan. Myślałam, że to od leżenia ( ciąża zagrożona :() Do tego różne brzuszne odgłosy - bulgoty, przelewania. Po jakimś czasie doszły wzdęcia. I to takie, że w żołądku pełno gazu, ciągłe odbijanie i biegunka na zmianę z zaparciem (jak jest luźniejszy stolec, to nie ma wzdęcia). W buzi pojawiły się też 3 afty i jakiś dziwny język... Do tego coś mnie boli w prawym boku (na wysokości biodra), ale tylko jak dotknę - wrażenie podobne do tego, jakby był tam siniak...

Wystraszyłam się bardzo. Ginekolog wciska mi, że w ciąży jelita świrują. Jestem załamana :( siostra ma podejrzenie zapalenia jelita, ale jeszcze nie zdiagnozowane. Pare lat temu przechodziła to moja babcia... Strasznie się martwię :( Ubzdurałam sobie jakieś zapalenie oraz niedrożność przez te mega wzdęcia :(

Co mam zrobić? Proszę poradźcie. Dodam, że po 1-wszym porodzie zdarzał mi się ból w prawym podbrzuszu. Lekarze mówili mi, że to pewnie zrost/endometrioza etc. Poszłam także do chirurga i gastrologa, ale Ci stwierdzili, że nie ma podstaw do badań, bo nie mam permanentnej biegunki :((((

Bardzo się martwię o siebie i maleństwo. Proszę pokierujcie, co powinnam zrobić, gdzie się udać....

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Re: Proszę o pomoc.

Post autor: panbubka » 26 lis 2012, 13:39

novelka pisze:zaczęłam załatwiać się samym śluzem. Biegałam do toalety na Grubszą Sprawę, a tu tylko sam śluz. Zdarzało się to także w nocy. Raz po wypróżnieniu (a w ciąży miałam przez jakiś czas mega zaparcia) pojawiło się małe pęknięcie i krew
Teraz to chyba są wskazania do badań? Przynajmniej do rektoskopii. Ja bym poszła jeszcze raz do gastro. Zwłaszcza, że jesteś w ciąży, powinni brać to pod uwagę i trochę się spiąć.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 14:17 przez panbubka, łącznie zmieniany 1 raz.

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU

Post autor: Piciu » 26 lis 2012, 13:59

Cześć novelka.
W sumie dziwię się postawie lekarzy, gdyż specjalistyczne badania to podstawa do zdiagnozowania co się dzieje w organizmie, że występują nie typowe jego zachowania , tym bardziej gdy jesteś w ciąży, a pierdoły które wciskają
novelka pisze:stwierdzili, że nie ma podstaw do badań, bo nie mam permanentnej biegunki
aż się proszą o pomstwę do nieba, świadczy to tylko o tym ,że są niekompetentni i braku profesji.
Teraz musisz znaleźć dobrego i doświadczonego gastroenterologa , który będzie musiał przeprowadzić wszystkie konieczne badania,m.in., to które wymieniła panbubka,lub kolonoskopię z koniecznym pobraniem materiału histopatologicznego.
Powodzenia :roll:

Awatar użytkownika
Krzysztof Ł
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

W czasie ciąży czasami pojawiają się problemy z wątrobą

Post autor: Krzysztof Ł » 26 lis 2012, 19:40

W czasie ciąży czasami pojawiają się problemy z wątrobą wynikające z blokowania się dróg żółciowych dwoma mechanizmami - pierwszy ucisk, drugi nadpodaż pracy dla wątroby. Pogorszony spływ żółci, może powodować podniezienie wskaźników wątrobowych ASPAT, ALAT, GGTP, i podrażnienia jelit.
W olbrzymiej większości przypadków, zmiany te ustępują samoistnie po porodzie.
Wątroba regeneruje się. Jest to w zasadzie jedyny organ człowieka zdolny do samoregeneracji.
Ale do lekarza warto się udać.
Zapewne zleci badania aby na podstyawie wyników ocenić zagrożenie.
jeśli nie jest większe niż 2 krotne przekroczenie norm, duża szansa że nie będzie dalszych problemów.

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 26 lis 2012, 20:35

Dopisuję się pod tym, co doradzają "przedmówcy" za jednym wyjątkiem - kolonoskopii w ciąży lekarze unikają jak ognia, chyba że nie ma absolutnie innych sposobów pomocy. Tak powiedziała moja gastro i moje doświadczenia to potwierdzają.

novelka
Debiutant ✽

Post autor: novelka » 26 lis 2012, 22:03

Dzięki za odpowiedzi. Kolonskopii nikt mi nie zrobi, tym bardziej, ze mam skurcze i rozwarcie.
ALAT ASPAT i inne próby wątrowbowe ok.
Boje się tylko, że to jakaś niedrożność :(

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Osóbka » 26 lis 2012, 23:08

novelka, a leki jakieś bierzesz? Bo skoro Maleństwu się spieszy, to pewnie jakieś rozkurczowe łykasz? Jeśli nie to może warto pogadać z dr i chapsnąć jakąś nospę forte, czy coś, a na wzdęcia espumisan - oczywiście, jeśli lekarz pozwoli. Może pomóc, a ponadto podziała na psychikę, że coś robisz dla jelitek. A przede wszystkim spokój, tak jak radzi justynapawlowska155, bo pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Trzymam kciuki :spoko: :spoko:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Miaaaa
Debiutant ✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miaaaa » 27 lis 2012, 23:03

kochana ale masz zdiagnozowane cu lub cd-mialas przed ciaza jakies niepokojace objawy? powiem ci ze w ciazy takie ekscesy zoladkowo jelitowe sa sprawa normalna. jelita sa coraz bardziej posciskane to naturalne ze bedziesz czula duzy dyskomfort. napisalas ze lezysz bo masz zagrozona ciaze,mysle ze tez brak ruchu wplywa rowniez na pogorszenie pracy jelit. w ciazy wystepuja rowniez zaburzenia flory bakteryjnej mozesz wiec cierpiec na afty,nawracajace stany zapalne w pochwie, jak twoje wyniki krwi ?hemoglobina,zelazo?-jesli cierpisz na anemie to rowniez moze sie przyczyniac do powstania aft

[ Dodano: 27-11-2012 ]
nie jestem ekspertem jesli chodzi o niedroznosc ale wydaje mi sie ze mialabys ogromny bol ktory zmusilby cie do wezwania karetki,poza tym jesli nie masz zdiagnozowanej zadnej choroby to od czego mialabys miec niedroznosc?

endorfinka
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: endorfinka » 28 lis 2012, 11:23

Nerwy nic Ci nie pomogą, odpuść sobie. Sama nakręcasz stres, a co za tym idzie i skurcze i rewelacje brzuszne.

W drugiej ciąży miałam podobnie jak Ty, biegunki od około 28 tyg do tego straszne bóle brzucha że idąc do wc nie wiedziałam czy to tylko biegunka czy zaczynam rodzić, gazy, wzdęcia ( tak duże, że nie wiedziałam czy to brzuch się napina od skurczy czy jest twardy od gazów,ból tak silny że opasywał mi brzuch dookoła, napięty tak że nie czułam maleństwa, w usg wszystko po sam żołądek zagazowane" ) mała zapowiedź była już na samym początku ciąży 8-12 tydz, jelita tak mi "świrowały" że brzuch falował tak jakby maluszek się ruszał.
Urodziłam szczęśliwie cudnego synka, a sensacje brzuszne jak się nagle pojawiły tak i zniknęły.

Myślenie zostaw na później, nie potrzebne Ci to teraz, bo być może jelita masz zdrowe, a stresem możesz zrobić maluszkowi krzywdę.

novelka
Debiutant ✽

Post autor: novelka » 13 gru 2012, 10:28

Witam ponownie!

Jestem załamana. Byłam wczoraj u prof. Dobrowolskiej w Poznaniu, bo ból był coraz silniejszy, do tego problemy z nieoddawaniem gazów. Na podstawie objawów stwierdziła, że to są prawdopodobnie początki zapalenia jelita (z podejrzeniem na Crohna) z przewężeniem ;( wszystko na to wskazuje, choć ze względu na mój stan (31 tydzień ciąży) nie można wykonać mi żadnych badań :(

Zapisała Salofalk 2x2 oraz czopki 1x1, niestety nie wiem, czy będę je tolerować bo w dzieciństwie niezbyt dobrze mój żołądek tolerował salicylany. Ale ona stwierdziła, że wyjścia nie ma, a jak nie, to... operacja, bo w ciąży też można zrobić.

Jak to usłyszałam, to nogi się pode mną ugieły :( Od wczoraj tylko płaczę, mam już jedno dziecko, drugie w brzuchu i nie chcę by zostały bez matki :(

Powiedzcie mi, czy to zwężenie wynikające ze stanu zapalnego ma szansę się cofnąć? Czy faktycznie jeszcze w ciąży czeka mnie operacja? Szczerze to poczułam się jak 100000 przypadek, a tu przecież nie chodzi tylko o mnie :( Czy może powinnam szukać innego gastro? albo może próbować wszelkich sposobów, by chociaż ciążę wcześniej rozwiązać :( Boję się jeść, jem wszystko zmielone, chleb bez skórek itp. :(

Proszę, poradźcie. Na dodatek dodała, że tak to jest, że jednym w ciąży choroba odpuszcza, a u innych się zaczyna.

Jestem bliska obłędu ze strachu o mnie i o moją córeczkę :(

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 13 gru 2012, 12:11

Poszło na PW

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 13 gru 2012, 15:55

Novelka spokojniej.... Wiedz, że nawet konieczność cesarki teraz nie zagraża dziecku. Po 28tyg zdecydowana większość dzieci przeżywa, także nie martw się, że zostawisz dzieci same. Jeżeli będzie trzeba to zrobią cesarkę, a Ciebie zoperują i się dobrze skończy. Łykaj leki i postaraj się o spokój, bo stres działa źle i na ciąże i na jelita,potraktuj to na równi z łykaniem piguł.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 13 gru 2012, 17:58

mysle ze spokojnie, ja wszystkie niepokojace diagnozy konsultuje u innych specjalistow. i to prawda ze w ciazy jelita moga swirowac bo dzidzius rosnie i bebechy mamy maja mniej miejsca. moja kolezanka z pracy miala biegunki takie ze ladowala na oddziale, a ani nzj ani innej choroby w jelicie nie ma. ja bym z tym poszla jeszcze do innego lekarza,tak zeby sie uspokoic albo upewnic ze doktor ma racje.... jestes z Poznania, to nie pustynia, wszystko sie ulozy :) zobaczysz
Agula 84 :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 gru 2012, 22:21

Spokojnie. nerwy dokładają swoje. Nikt nie tnie tylko dlatego, że nie odchodzą gazy, co w ciąży jest normalne, bo ucisk na jelita utrudnia pasaż. Pobierz leki - nie zaszkodzą dziecku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

novelka
Debiutant ✽

Post autor: novelka » 14 gru 2012, 17:49

Powiedzcie mi, czy to normalne. Wczoraj wzięłam pierwszą porcję salofalku. Dziś drugą. Od tego czasu wciąż mi jeździ w brzuchu, a tu gdzie niby mam przewężenie bulgocze coś i się przeciska. Czy to normalne? Mam wrażenie, jakby mi się perystaltyka jelit wzmogła. Nie wiem, dlaczego :( Nie mogłam się tez dziś wypróżnić. I nie wiem, co się dzieje :(

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”