CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Feniks
22-11-2007
Stawy
Autor Wiadomość
karina27 
Początkujący

Miasto: warszawa
Wysłany: 23-07-2007   

Piszecie że bolące stawy to, mi.in. efekt brania sterydów. Ja nigdy ich nie brałam jestem na pentasie, i jak wiecie jestem w trakcie remisji, ale od pewnego czasu strasznie pobolew mnie krzyż, nawet w nocy nie zaleznie od pozycji, na której śpię. ciekawa jestem czy wy też tak macie, a może ja już jestem przewrażliwona :?:
stan:remisja od maja 2007

Graga 
Specjalista

Miasto: Górny Śląsk

Nie jesteś przewrażliwiona albo obie takie jesteśmy. Mnie też boli krzyż, chociaż akurat w nocy śpię sobie spokojnie i nic nie boli.

lesio 
Początkujący

Miasto: Wielkopolska

To co opisuje Shima przypomina mi trochę wysiękowe zapalenie stawów. Ja to mam w lewym stawie kolanowym i skokowym. Taki to urok tych chorób. U mnie zwiastuje to rzut choroby po pewnym czasie. Pomagają choć tylko trochę maści przeciwzapalne i doraźnie NLP.

artur 
mąż Dagi

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 24-07-2007   

mnie boli: kręgosłup, kolana i pięty
a o tym ostatnim nikt nie pisał, przez ten ból nie mogę zasnąć
do reumatologa wybieram się już od dłuższego czasu,ale nie mogę tam dotrzeć
moim skromnym zdaniem te bole są po braniu encortonu (3-lata)

dusia78 
Początkujący

Miasto: pomorskie
Wysłany: 16-09-2007   

A mojego męża boli krzyż, barki i kostki. Od 2 tyg bierze już tylko 5mg Encortonu a wczoraj odstawił całkiem- tak zalecił lekarz.Encorton brał od 3 miesięcy.
I co polecacie na te bóle, czy trzeba z tym iść do lekarza?
Hemiglobinkę też ma słabiutką :cry: i jeszcze do tego ostatnio miał zabieg na szczelinę odbytu :oops:
Pozdrawiam wszystkich!

agnieszka 
Specjalista

Miasto: ...
Wysłany: 23-09-2007   

Witam wszystkich!!! To co się dziś ze mną stało, przeraża mnie maksymalnie!! Miałam niedawno taka sytuacje, że jak obudziłam się rano to bolała mnie stopa i nie mogłam na niej stanąć ale rozchodziłam ja później i było wszystko ok. Ale za to dziś przeraziłam się. Nie mogłam wstać z łóżka :cry: pod kostkami mam takie czerwone ślady i brdzo mnie to boli, ledwo doszłam do toalety!:( mam takie pytanko bo chyba chorując na tyle świadoma nie jestem, czy może się tak zdarzyć, że będzie groził nam wózek inwalidzki? :( co zrobić z tymi bólami? Proszę pomóżcie mi, bo pisząc tego posta jestem podłamana :cry: czy to przez to, że długo brałam sterydy?:(, które miały mi pomóc? :cry: :cry: :cry: :cry:

paniczq 
Początkujący

Miasto: Kraków

polecam lek(sumplement diety) GLUKOZAMINA 100tabletek, 33zł ,działanie po miesiącu stosowania, 3 tabletki na dzień ,bez recepty, wszędzie dostępny ,ale skonsultujcie to ze swoimi lekarzami ,niby jest bezpieczny ,ale lepiej mieć 10000% pewności

pozdrawiam

informacje o leku:
Glukozamina-Preparat zalecany w profilaktyce choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatyzmie, artretyzmie, nadwyrężeniu stawów, osteoporozie, złamaniach, urazach stawów i ściegien , dla sportowców i osób starszych.

glukozamine pobudza odbudowę tkanki chrzęstno-stawowej ,wpływa na sprawniejsze funkcjonowanie stawów i zmniejszenie dolegliwości bólowych!!!

skład tabletki: siarczan glukozaminy-500mg ,mangan -3mg

minimalny czas stoisowania 4-8 tygodni ,aby czuć efekty

P.S. polecam też jedzenie żelek, galaretek, kisieli

ranka 
Forumowy Mentor
forumowa felczerka

Pomogła: 48 razy
Miasto: 3 city

glukozamina to placebo..le tak naprawde nabijajacy kieszen firmy farmaceutycznej.
nie mozna odbudowac chrzastki.

agnieszka 
Specjalista

Miasto: ...

Dzieki za odp. ja jutro dzwonie do mojej Pani Dr no i zobaczymy co Ona na to?:( w każdym bądz razie jestem przerażona. Nie dość,że aktualnie mam zoastrzenie to jeszcze problem ze stawami ;/ .Najbardziej przeraża mnie jednak to, że kiedys moge obudzić się i nie będe mogła wstać z łóżka - i co wtedy? :cry:

paniczq 
Początkujący

Miasto: Kraków

agnieszka napisał/a:
Dzieki za odp. ja jutro dzwonie do mojej Pani Dr no i zobaczymy co Ona na to?:( w każdym bądz razie jestem przerażona. Nie dość,że aktualnie mam zoastrzenie to jeszcze problem ze stawami ;/ .Najbardziej przeraża mnie jednak to, że kiedys moge obudzić się i nie będe mogła wstać z łóżka - i co wtedy? :cry:

stawy po sterydach mogą boleć nawet 3 miesiące ,ale nie groża inwalictwem więc nie masz się co martwić spróbój jeść więcej żelek kisieli galaretek po 2 miesiącach zapomnisz o bólach tak było w moim przypadku tylko moje bóle wywołane są przez sport siatkówka 8 lat treningów ,kontuzje

Mamcia 
Specjalista od Spraw medycznych
Założyciel J-elity

Pomogła: 76 razy
Miasto: Warszawa

Sprawa glukosaminy jest dyskusyjna. to link do przeglądu literatury na ten temat

byg
Początkujący

Miasto: ck
Wysłany: 25-09-2007   

ej powiedzcie mi co mam zrobić by mnie stawy przestały boleć. zawód jaki sobie wybrałem to fryzjer, niedługo kończe szkołe i chce pracować w tym zawodzie (i tylko w tym). niestety jest to zajęcie bardzo obciążające stawy i wiem że jeśli nic się nie poprawi to poprostu nie będe mógł pracować.
czy jest jakiś skuteczne sposób na walke z bólami stawów?

Mania 
Doświadczony

Miasto: Miklesz
Wysłany: 25-09-2007   

Mnie jak stwy bolą to smaruję maścią lub żelem rozgrzewającą przeważnie Liotonem, on jest dlamnie nailepszy z wielu już wypróbowanych, innych sposobów nie znam. :idea:

Mamcia 
Specjalista od Spraw medycznych
Założyciel J-elity

Pomogła: 76 razy
Miasto: Warszawa
Wysłany: 26-09-2007   

Objawy stawowe często są pozajelitowym powikłaniem NZJ. Zwykle towarzyszą zaostrzeniu choroby, a czasem je wyprzedzają. Z regóły leczenie choroby zasadniczej powoduje ustąpienie również tych objawów. Czy jesteś obecnie w remisji?
Pamiętej, że wNZJ nie należy stosować bez konsultacji z gastro nlpz. Sulfasalazyna stosowana w CU jest również lekiem stosowanym w rzs. Jeśli bieżesz mesalazynę, a nie masz reakcji niepożadanych przy stosowaniu sulsy powinienieś ją brać. Niektórym pomaga też glukozamina.

Patryśka 
Ekspert

Pomogła: 2 razy
Miasto: Kraków, Gronków
Wysłany: 26-09-2007   

Mnie bardzo czesto bola stawy..najbardziej kolana i barki..Niestety niezaleznie od stanu choroby..Stosowalam wszelakie masci..Nie pomagaly. jesli juz nie wytrzymywalam bralam goraca kapiel..Podczas niej nie bolaly..Ale po kapieli wracalo..Najlepiej ciagle w wodzie goracej siedziec :P

Odpowiedz do tematu