zaparcia - jak sobie znimi radzić?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Lady Thatcher
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

zaparcia - jak sobie znimi radzić?

Post autor: Lady Thatcher » 08 sie 2006, 23:50

no więc czy sa "dietowe" sposoby, aby zaradzić zatwardzeniom? mam niestety tak, że czasami nie odwiedzam kibelka po 7-8 dni, po których następuje "zwolnienie blokady" i zaostrzenie... nie chce faszerowac się środkami na przeczyszczenie, bo to przyniesie więcej szkody niż pożytku... co w takim razie jeść, aby takich sytuacji nie było?
sram na CU ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: zaparcia - jak sobie znimi radzić?

Post autor: Mamcia » 09 sie 2006, 10:25

Było już o tym problemie sporo postów. Z zaparciami należy walczyć, bo zalegająca masa kałowa sprzyja rozwojowi złej flory bakteryjnej oraz mechanicznym uszkodzeniem jelita.
Dobre efekty daje inulina i na obstrukcje i na biegunki.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

doem76
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: doem76 » 09 sie 2006, 18:48

Mamcia ma rację (jak zwykle) :-)

Możesz spróbować włączyć do diety wiśnie (działają lekko przeczyszczająco) lub suszone śliwki/sok śliwkowy (codzienne ich spożycie likwiduje uporczywe zaparcia).

Przy zaparciach dobrze spróbować też naparu z liści poziomki, preparatów z babki płesznik (Plantago psyllium) lub kopru (fenkuł) włoskiego, który pobudza trawienie, perystaltykę jelit, ułatwia także usuwanie gazów i zaparć.

Poza tym: RUCH!!! Idź na spacer lub na rower, popływaj w basenie. Ruch na zaparcia jest najlepszy :-)
CU: Lepiej być nie może :-)

Awatar użytkownika
JustinT
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: JustinT » 11 sie 2006, 16:53

ja tez najbardziej polecam RUCH! sama chodze do pracy na piechotkę-15 minut do pracy i 15 minut lub razem z zakupami w drodze powrotnej troche dłużej-i raczej nie mam problemów. A wcześniej gdy jeździłam do pracy autem+praca biurowa=zaparcia non stop! I jeszcze zawsze rano jem jogurt-obecnie przy remisji mogę to robic bez problemów.
Mam w sobie to CUś ;-P

palkafarm
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: palkafarm » 13 sie 2006, 14:36

A może preparat REGULAN (nie mylić z REGULON-antykoncepcja).
http://www.ekoprodukt.pl/index.php?s=art&gr=6
Nie stosowałąm bo nie mam zaparc ale koleżanka. która ma szczeline odbytu stosuje go by ułatwic defekacje i jest zadowolona. Nie zawiera składników drażniących (łupina nasienna babki płesznik+len+inulina+bakterie) :roll:

loko
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie

zaparcia? co dalej?

Post autor: loko » 28 maja 2008, 18:18

joł. własnie wczoraj bylem u noweo gastrologa w Lublinie- prof. dr. hab. Radwan. spoko gostek sympatyczny. popatrzyl na oje wyniki i powiedzial ze tu nic nie widac bo w zasadzie wszystko mam dobrze ale nie wyklucza mozliwosci ze to moze byc spastycznosc jelita badz cus inneg. na sam poczatek powiedzial ze to ZJD. na wyniki mojej kolonoskopi powiedzial ze sa to drobne nacieki ale moga byc spowodowane alergia na pokarm albo uczuleniem i temu je mam. nie mam zadnych odchylen w badaniach a wiec jakas grozna choroba(jak narazie- sam mowil)nie jest mi pisana. dal mi xifanax na 3 dni, enterol, duspatalin i mam sie zglosic do niego za 2/3 tyg. polecil mi badanie krwi na: jakies przeciwciala oraz cos z krtania(?). co do asamaxu ktory bralem u poprzedniego gastrologa to prof. Radwan powiedzial ze to mialo prawo nie zadzialac poniewaz nie stwierdzono u mnie zapalenia jlita i nazwal to jako "placebo"- wiec dlatego wiem ze mialem racje klucac sie z starymi ze nie pomaga mi asamax i nie bede go zarl. jedno mnie martwi tylo: powiedzialem mu ze jadlem odzywki i ze potem sie zaczelo a o na to nic nie powiedzial. odnioslem wrazenie jakby to nie mialo znaczenia. na dodatek od paru dni nie moge sie wypruznic a jak juz to strasznie malo leci;-( i tak chdze sobie caly dzien az po obiadku znowu ide a tam siedze i prukam i poleci troche sluzu i to wszystko. to mnie martwi teraz. jak mialem te biegunki to nauczylem sie z nimi zyc i przewidywac a teraz znowu mam problem bo musze na nowo sie uczyc zyc tym razem bodajze z zaparciami;-(((

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 28 maja 2008, 19:50

Wszystko już było na forum w skrócie to dużo pić, więcej ruchu, preparaty np. COLON C, na mnie także dobrze działa sok z marchwi.

pozdrawiam misiek
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

slonko
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: slonko » 30 maja 2008, 12:23

Ja właśnie przez ostanie kilka dni mam ten sam problem. Co do ruch- jeżdżę na rowerku co mniej więcej dwa dni i nic :oops: Też pracuję w biurze, więc praca siedząca, a żeby iść na piechotkę to mam za daleko :smutny: Jedyne co mi pomagało to śliwki suszone jedzone codziennie, ale znowu wtedy miałam wydęty brzuch :smutny: juz nie wiem jak sobie poradzić. Też nie chcę łykać jakiś wspomagaczy. No cóż, chyba wrócę do śliwek, a do bólu wzdętego brzucha jakoś się przyzwyczaję.
Ważę: 50kg
Mierzę: 164 cm
Stan: remisja?
Biorę: asamax 500mg 3x2, azatiopryna 50mg 1x2

Kocham Was za to, że jesteście, dajecie mi siłę...

Wiola.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 30 maja 2008, 14:18

slonko pisze:Też nie chcę łykać jakiś wspomagaczy
Pij dużo wody i sprobuj COLON C to naturalne składniki, polecane przy zaparciach a naszych chorobach, mi bardzo pomógł.

"Zawiera łupiny nasion babki płesznik (Plantago psyllium husk), fruktooligosacharydy( to co pomagało Tobie w suszonych śliwkach ;) ) i przyjazne bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium. Takie połączenie jest optymalne dla jelit. Usprawnia ich pracę bez żadnych skutków ubocznych"

http://www.colonc.pl/
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

slonko
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: slonko » 30 maja 2008, 14:45

Dziękuję, spróbuję. co do wody to piję od 4 do 6 szklanek wody mineralnej dziennie. Mogę powiedzieć, że jak wypije mniej to źle się czuję. Chyba już uzależniłam się od wody.
Ważę: 50kg
Mierzę: 164 cm
Stan: remisja?
Biorę: asamax 500mg 3x2, azatiopryna 50mg 1x2

Kocham Was za to, że jesteście, dajecie mi siłę...

Wiola.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 30 maja 2008, 15:36

Na zaparcia dobry jest miód naturalny, można słodzić miodem zamiast cukrem, tylko trzeba pamiętać że w temperaturze wyższej niż +50C traci on swoje właściwości lecznicze.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 30 maja 2008, 18:06

A ten colon c można kupić tylko przez internet czy bywa w aptekach? Na moje zaparcia najgorsze są otręby. Zauważyłam, że im więcej błonnika spożywam, tym większe mam problemy (?). Dziwne i bardzo męczące.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 30 maja 2008, 18:20

Colon C można kupić w normalnej aptece, kosztuje około 30PLN.

Gosiczka
Debiutant ✽
Choroba: CU w rodzinie
województwo: dolnośląskie

Post autor: Gosiczka » 30 maja 2008, 18:37

Sprobuj jesc jogurt ACTIVA z danona...pij actimel..jak moj maz ma zaparcia po tygodniu jedzenia tych jogurtow(2 dziennie na początek ,wszystko wraca do normy)smacznego :wink:

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 30 maja 2008, 18:54

Zamiast jogurtu spróbujcie może kefiru. Na mnie zawsze on działa :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”