Teraz jest 28-04-2017

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.
Podaruj uśmiech dzieciom z NZJ - Agata Młynarska

hej;)

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Tu też znajduje się lista numerów gg, skype, kont na facebooku itp. Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Pandziaak, cordo, patkaas, kalatos, Moderatorzy

Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: hej;)

Post przez vanessa_9 » 27-04-2014

Dziekuje Szaraja:-) juz sie wpisalam na liste na ten wyjazd:)pierwszy krok zrobilam a dojaz juz pewnie bedzie latwiejszy:)

województwo: małopolskie

Post przez JOANNA86 » 27-04-2014

Witaj!! :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

województwo: podkarpackie

Post przez wilkson » 14-05-2014

Witam :)

Choroba: CU
województwo: śląskie

Post przez aneta78 » 09-06-2014

Hej.

Dziś się pierwszy raz zalogowałam, więc jestem nowa. :)
Wyszłam ze szpitala ciężki rzut choroby, potrzebuję popytać o kilka rzeczy ale nie wiem gdzie na forum najlepiej.

Choruje na CU, w szpitalu najpierw miałam kroplówki, kisiel, galaretka potem jadłam białka od jaja i gotowane mięsko. Wychodząc czułam się jako tako :).
Od kiedy jestem w domu pogorszyło mi się. Nie wiem po czym proszę może wy podpowiecie. Jem to co w szpitalu, dodatkowo bułkę z chudą wędlinką jem, a do mięska dołożyłam ziemniaki. Nie wiem czy to efekt że w szpitalu miałam jeszcze antybiotyki i dlatego było lepiej czy jem coś złego. Ale biegam w nocy dużo do WC, za dnia też nie mało.To mój pierwszy taki ostry rzut choroby proszę o pomoc. Nie chce wracać do szpitala.
(: :cry:
:)

Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Post przez Mamcia » 09-06-2014

Hej,
napisz coś więcej o tym jak jesteś leczona i jaka część jelita zajęta. Dieta to tylko mała cząstka leczenia i nie należy jej przeceniać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie

Post przez grześ1986 » 10-06-2014

Witam Aneta 78,nie napisałaś kiedy wyszłaś ze szpitala. Jeśli ta biegunka trwa długo to powinnaś koniecznie skontaktować się z lekarzem aby nie doszło do odwodnienia organizmu.Jeśli chodzi o dietę to spróbuj gotowaną marchewkę z ryżem , u nas to działa. Powodzenia :wink:
mama grzesia1986

Choroba: CU
województwo: śląskie

Post przez aneta78 » 17-06-2014

hej.

Napisałam do Was całą stronę i wszystko gdzieś przepadło. Poproszono mnie jeszcze raz o zalogowanie i nic nie ma z tego nie ma.

Ogólnie z biegunkami lepiej, ale cały czas do południa jest widoczna krew, badania mam zaś gorsze,

biorę encorton i schodzę co tydzień o 5g a na zastępstwo mam
immuran.

To mój pierwszy ostry rzut choroby i nie wiem co jeść, mam potem wyrzuty że może krew jest bo coś zjadłam.
Przez sterydy potas spadł.
Niby przyjmuję w tabletkach ale jest na niskim poziomie.

Doradźcie co w takich ostrych rzutach jeść aby odbudować jelito, bo jak nie to czeka mnie zabieg.

Z gory dziękuję,
:neutral:
:)

Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post przez Baby » 17-06-2014

aneta78, czy czytałaś Poradnik żywieniowy J-elity? Jeśli nie to zachęcam - znajdziesz tam wiele przydatnych informacji http://j-elita.org.pl/images/upload/por ... eniowy.pdf
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Poprzednia strona

Powrót do Centrum powitań