Powikłania po antybiotykoterapii?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Martyna00000
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie

Powikłania po antybiotykoterapii?

Post autor: Martyna00000 » 24 lip 2016, 15:30

Cześć,

To mój pierwszy post tutaj. Mam problem ze zdrowiem. Historia zaczyna się od Augumentinu 1000, który dostałam na ząb, 3 razy na dobę. Po jednej dobie biegunka, ból brzucha i odstawiłam. Dostałam rovamicyne. 8 dni - dobrałam do końca.

Niestety pojawił się nalot na języku, zdiagnozowany jako grzybica - test negatywny. Dostałam na to orungal 8 dni - wybrałam do końca. Język się nie poprawił.

Po 3 tygodniach od skończenia antybiotyku język się zaostrzył, okazało się ze to zapalenie języka - język geograficzny. Do tego infekcja gardła i powiększony migdal. Później gorączka od 37 do 38 nie więcej. Mdłości, bol brzucha, przelewanie, gazy, wzdęcie. I stolec żółty i cuchnący, ale oddawany raz dziennie - nie biegunka.

Na sorze powiedzieli ze neurolog - dali mi leki przeciwbólowe i odesłali do domu. To było w sobotę tydzień temu. W poniedziałek niestety nowy sor w innym mieście. Tu diagnoza przedłużający się nieżyt żołądkowo - jelitowy. Dostałam xifacan 2X2 dziennie przez 7 dni, debutir i dicoflor. Dziś jest 7 dzień - wciąż mdłości, wczoraj stan podgorączkowy, stolec bez zmian - żółty i cuchnący. W ciągu 30 dni moja waga spadła o 10 kilogramów.

Lekarze to ignorują - ja czuje się coraz gorzej.

Morfologia w normie, usg brzucha w normie - co powinnam zrobić? czy miał ktoś takie objawy?

Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co robić.

pompea
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: dolnośląskie

Re: Powikłania po antybiotykoterapii?

Post autor: pompea » 24 lip 2016, 17:35

Zrób test z kału na toksynę A i B Clostridium difficile. Powikłaniem po antybiotykach o szerokim spektrum działania może być rzekomobłoniste zapalenie jelit. Pewnie jednak jest tak, że masz wyjałowioną florę bakteryjną i dłuższe branie probiotyków wszystko ureguluje.

pompea
Debiutant ✽

Post autor: pompea » 24 lip 2016, 17:39

Teraz doczytałam, że masz stan podgorączkowy i waga spadła. To już jest niepokojące, dlatego zrób test, o którym pisałam powyżej. Robią w większych laboratoriach i w Sanepidzie.

Martyna00000
Debiutant ✽

Post autor: Martyna00000 » 24 lip 2016, 17:46

Dziękuję serdecznie. Zrobię na pewno. Z dnia na dzień jest gorzej osłabienia i omdlenia, myślę, że to właśnie przez spadek wagi.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne.

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 25 lip 2016, 09:35

Martyna00000 jakie antybiotyki Ci dawkują bo nie wszystkie przy NZJ można bezboleśnie to raz?

Czy te antybiotyki są Ci przepisane przy konsultacji z gastroenterologiem - zarządaj zawsze tego w sytuacji gdy są one potrzebne.

Dwa poszukaj tu na Forum tu jest sporo o antybiotykach i ich działaniu niekorzystnym a także o tym które najmniej szkodzą.

Na zęby to stosuję metronidazol w tabletkach 250 mg ja jak i inni przy naszych chorobach.

Chyba , że jesteś na metronidazol uczulona wtedy stosuje się inne np. Amoxycyliny czy Chinolony ale zawsze powinien to zaakceptować gastroenterolog.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2016, 15:27 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

pompea
Debiutant ✽

Post autor: pompea » 25 lip 2016, 14:37

Jacku, Martyna00000 nie jest chora na NZJ, nic o tym w swoim poście nie wspomina.

lorema

Post autor: lorema » 25 lip 2016, 16:56

Temat dotyczy powikłań po antybiotykoterapii
Posty, które nie pomagają bezpośrednio w rozwiązaniu aktualnego problemu
Martyna00000 i sytuacji w jakiej znalazła się Martyna00000 wydzieliłam do innego tematu: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... 533#420533

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 25 lip 2016, 19:34

Martyna00000,
dobrze, że tu trafiłaś, otrzymasz wsparcie i znajdziesz pewnie wiele przydatnych informacji... Niestety, nie zmoże to zastąpić solidnej diagnostyki i fachowej porady lekarskiej
Znajdź lekarzy, którzy podejdą do Twojego problemu z większą empatią. Mieszkasz w dużym mieście, poszukaj tu na Forum w dziale Lekarze- wielkopolskie, na pewno znajdziesz dobrego fachowca.
http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=99

Na SOR-ze nikt Cię nie wyleczy, bo i nie takie jest jego przeznaczenie

Martyna00000
Debiutant ✽

Post autor: Martyna00000 » 01 sie 2016, 13:44

Jest diagnoza po pobycie w szpitalu - clostridium.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”