USG jelit

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

USG jelit

Post autor: palula88 » 05 wrz 2016, 13:49

Mieliscie robione usg jelit? Gdzie wykonam takie badanie? Czy bez problemu lekarz przy usg j.brzusznej moze tez ocenic jelita, okolice katnicy? Dostalam zalecenie od swojej gastrolog na przeprowadzenie takiego badania.
Imuran 100mg

kalka_96
Znawca ❃❃

Re: USG jelit

Post autor: kalka_96 » 05 wrz 2016, 14:30

możesz wykonać takie badanie w Diagnozie, najlepiej u dr. Słowiaczka przy ul. Zaczarowane Koło w Krakowie.
Ostatnio bardzo ładnie wszystko wyszło a potem na rezonansie tylko się potwierdziło. Opis bardzo dokładny.
Jak robiłam teraz to niby wszystko ok, a na rezonansie katastrofa. Nie wiem od czego to zależy.
Możesz zrobić to badania, ale tylko wydasz dużo pieniędzy a nie każdy lekarz potem będzie je chciał oglądać, spotkałam się z opiniami że to badanie jest mało wiarygodne. Dlatego najdokładniejszy jest rezonans albo badanie endoskopowe.

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽

Post autor: alex0101 » 05 wrz 2016, 17:55

Mnie lekarze zawsze mówili, że usg jest niewiarygodne i nawet nie chcieli na nie wysyłać, bo to jedynie strata pieniędzy. Podobno nic tam nie widać, tak jak mówi Kalka, najlepiej rezonans, chociaż on też nie zawsze wszystko pokaże jest o wiele bardziej dokładny.

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 05 wrz 2016, 22:50

alex0101 pisze:Mnie lekarze zawsze mówili, że usg jest niewiarygodne i nawet nie chcieli na nie wysyłać, bo to jedynie strata pieniędzy. Podobno nic tam nie widać, tak jak mówi Kalka, najlepiej rezonans, chociaż on też nie zawsze wszystko pokaże jest o wiele bardziej dokładny.
Wybaczcie ale alex0101 raczej ma rację choć jeśli o to prosi gastro to może warto

zawsze to nie około 300 - 400 zł za tomografię jamy brzusznej ( tak kosztuje tomografia jamy brzusznej bez skierowania a rezonans jeszcze więcej )

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 06 wrz 2016, 10:29

Wiem ze dziewczyny maja racje sama tez o tym wiem ale wiecie przeciez nie powiem lekarzowi ze lepiej zrobic to i to badanie bo usg jest do kitu :wink: hehe.
Imuran 100mg

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 06 wrz 2016, 11:36

palula88 pisze:Wiem ze dziewczyny maja racje sama tez o tym wiem ale wiecie przeciez nie powiem lekarzowi ze lepiej zrobic to i to badanie bo usg jest do kitu
czemu?
ja bym się uparła przy swoim
niech się obraża, ale walczysz o swoje dobro i swój portfel ;) powinien byś otwarty na sugestię pacjenta

Awatar użytkownika
_Ray_
Początkujący ✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: łódzkie

Post autor: _Ray_ » 25 paź 2016, 17:22

zależy po co ci to USG

tomografia jest szkodliwa, a mając crohna, pamiętaj,że możesz ich w przeszłości wymagać, więc warto oszczędzić sobie naświetlań jeśli nie trzeba

i tak, można ocenić, ale to zalezy bardzo od jakości aparatu i umiejętności wykonującego
Cortiment MMX + Pentasa

bye bye aza- od sierpień 2016

Awatar użytkownika
alate
Moderator
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 26 paź 2016, 12:30

u nie "przy okazji" usg jelit znaleziono sporą torbiel na jajniku, na szczęście niegroźną. Badanie jest nieinwazyjne i niebolesne, więc co Ci szkodzi...
Crohn ? Z tym da się żyć !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”