Zmiana klimatu?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milkusia11
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Zmiana klimatu?

Post autor: milkusia11 » 19 lut 2007, 09:42

Mam plany we wrześniu lecieć na tygodniowe wczasy do Tunezji, boje sie ze zmiana klimat,wody itp.moze mi zaszkodzic??:(w zeszłym roku byłam nad polskim naszym morzem co prawda byłam w fazie zaostrzenia i czułam sie okropnie co chwile latałam do toalety co sądzicie??
Milkusia11

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Zmiana klimatu?

Post autor: Patryśka » 19 lut 2007, 15:33

milkusia11 pisze:na tygodniowe wczasy do Tunezji
Ja bylam na dwa tygodnie na samym poczatku choroby kiedy zaostrzenie siegalo zenitu wtedy jeszcze nie wiedzialam co mi jest zdecydowalam jechac i tam czulam sie duzo lepiej..

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 19 lut 2007, 21:34

Ja w zeszłym roku byłam w okresie zaostrzenia w Grecji i mimo że nie czułam się wspaniale to wakacje były udane, więc jak masz okazję to leć!!

misty
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: misty » 26 kwie 2007, 23:00

Lec i sie nie zastanawiaj. Ja pojechalam na miesiac w srodek Afryki i zyje :). Zaostrzenia nie mialam, za to dopadly mnie zaparcia. Ale w Polsce tez mi sie zdarzaja :).

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 27 kwie 2007, 09:41

Tez bylem w Tunezji (tydzien), i bylo tam naprawde dobrze :mrgreen: No raz tylko jak juz mielismy za chwile jechac karawana to mnie pogonilo i musialem isc za jakis taki smieszny kolczasty krzaczek i szybko zalatwic swoja potrzebe ;p Ale ogolnie bylo bardzo spokojnie. Wiec nie ma co sie zastanawiac tylko jechac i sie swietnie bawic :wink:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

yamaja
Debiutant ✽

Post autor: yamaja » 27 kwie 2007, 11:09

Ja mam wlasnie ten sam problem. W sierpniu mam wykupione wczasy w chorwacji. Do sierpnia jeszcze daleko a ja juz sie boje tego co bedzie. Co bedzie jak mi sie tam pogorszy?co wtedy robic? Ale jade:) przeciez nie bede w Krakowie siedziec cale wakacje. Najbardziej boje sie o jedzenie.Jedzenie tam jest wliczone w cene, sniadania, obiady i kolacje.Pewnie nic nie bede mogla z tego jesc:/ Musze wziasc do plecaka duzo biszkoptów:)

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 27 kwie 2007, 14:58

Ja w zeszłym roku jakieś dwa tygodnie przed wyjazdem nabawiłam się zaostrzenia i cały wyjazd był podporządkowany moim wizytom w wc, ale na plażę miałam tylko kilkanaście metrów od domku :) Najgorsza jednak była 40 godzinna podróż autobusem... Ale warto było!! w tym roku też planuję jakiś dalszy wyjazd i strasznie się boję....

Graga
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 29 kwie 2007, 17:15

Byłam w Tunezji, ale jeszcze zanim zachorowałam. Wiem tylko, że radzili nam przypadkiem nie pić wody z kranu (różne rzeczy małolaty lubią robić), bo ponoć nie jest zbyt dobra. W każdym bądź razie leć i odpoczywaj, słoneczko tam pięknie grzeje :roll:

zuo
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: zuo » 21 lip 2007, 20:45

milkusia11 pisze:Mam plany we wrześniu lecieć na tygodniowe wczasy do Tunezji, boje sie ze zmiana klimat,wody itp.moze mi zaszkodzic??:(w zeszłym roku byłam nad polskim naszym morzem co prawda byłam w fazie zaostrzenia i czułam sie okropnie co chwile latałam do toalety co sądzicie??
bedziesz miec remisje, zobaczysz (o ile pojedziesz w jakims normalnym stanie oczywiscie), wiem to z doswiadczenia ze wyjazd do kraju afrykanskiego to remisja.. ja jadlem praktycznie wszystko co bylo na szwedzkim stole, a w domu w zyciu bym tego nie dotknal, a jesli to byloby zle..

niunia pisze:Ja w zeszłym roku byłam w okresie zaostrzenia w Grecji i mimo że nie czułam się wspaniale to wakacje były udane, więc jak masz okazję to leć!!
j/w, cieple kraje "przestawiaja" organizm w tryb letni kiedy zazwyczaj sa remisje, z doswiadczenia wiem ze jak w zime pojedziemy do afryki gdzies to tez tak sie dzieje

uprasza sie o edycje postu, zamiast pisac jeden pod drugim.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2007, 23:55 przez zuo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 21 lip 2007, 21:06

zuo pisze:ja jadlem praktycznie wszystko co bylo na szwedzkim stole, a w domu w zyciu bym tego nie dotknal, a jesli to byloby zle..
Ja tez i tak super znowu nie bylo...W sumie mialam nawrot-pierwszy w calej karierze..Pewnie dlatego..Ale tam sie tak nawrotu nie odczuwa..czlowiek jest zrelaksowany calkowicie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”