Ulgi i odliczenia

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Ulgi i odliczenia

Post autor: Karaoke » 30 mar 2007, 23:10

Ponieważ koszty leczenia synka Adasia, przerastają nasze możliwości, szukamy wszystkich źródeł oszczędności. Żona jest na płatnym urlopie wychowawczym i pobiera dodatkowo dodatek na kształcenie i rehabilitację [synek ma orzeczenie o niepełnosprawności] Wszystkie wydatki na lekarstwa fakturujemy i są one refinansowane przez fundację.
Niestety sami musimy zadbać o wpływy na rachunek synka, a z tym bywa różnie. A leczenia nie możemy przerwać.

Stąd też moje pytania. Jakie wydatki można ewentualnie odpisać od podatku, gdzie można uzyskać jeszcze jakieś wsparcie finansowe, gdzie szukać jeszcze jakichkolwiek ulg. W ogóle cokolwiek co wspomoże naszą rodzinę finansowo.
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Ulgi i odliczenia

Post autor: Szaraja » 31 mar 2007, 10:46

Witaj Karaoke
O odliczeniach od podatku zakupu leków było już we wcześniejszych tematach. Niestety nie wchodzą w grę jesli zakup leków masz refundowany, jesli chcesz więcej szczegułów, to proponuje kontakt na pw lub gg, postaram sie odpowiedzieć na Twoje pytania w zakresie podatków. Jedno tylko nie piszesz, czy Twoje dziecko dostaje zasiłęk pielęgnacyjny, chyba tak jesli ma orzeczenie o niepełnosparwności.
Pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 31 mar 2007, 18:05

No tak przeoczyłem.
Pielęgnacyjny też jest. I na rozpoczęcie roku szkolnego też.
Odliczenie leków od podatku byłoby rzeczywiście dla nas niekożystne. Tylko częściowe i to jeszcze ponad limit miesięczny. Interesuje mnie raczej jakie wydatki można by było włożyć w np rehabilitację przy naszej chorobie?
Albo czy można podręczniki szkolne czy całe jego wyposażenie szkolne upchnąć w jakichś odliczanych wydatkach. Nasz synek musi pozostawać w domu - ma nauczanie indywidualne, a w ustawie podatkowej jest coś o pomocach naukowych. Czy ewentualnie zakup komputera i oprogramowania też można do tego podłączyć? Nasza 8-o letnia córka już teraz dość często pisze zadania domowe, ściąga informacje z sieci. A to dopiero 2kl. Napewno przydałby się nowy, bo ten co mamy nie jest już pierwszej młodości.

Najgorsze jest to, że niby wszystko jest napisane w ustawie podatkowej, ale tak naprawdę to nie wiadomo za co można coś odliczyć. Pracownicy MOPSu też nie są skorzy do tego by informować o przysługujących dodatkach. Np sami się przypadkowo dowiedzieliśmy, że zerówkowiczom też należy się dodatek na rozpoczęcie roku szkolnego ale dopiero od XI.2006. A w MOPS złożyliśmy w sierpniu wniosek dla synka, ale go odrzucili. Ale żeby go kilka miesięcy później zaakceptować to nie.

Sorki za wynużenia, ale czasami to mnie szlag trafia. Dzięki.
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

Grześ
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Grześ » 31 mar 2007, 18:26

Możesz spróbować w PFRON. Znajomej syn ma orzeczenie o niepełnispawności i sfinansowali mu zakup komputera. Co prawda było to jakieś dwa lata temu i nie wiem jak to wygląda aktualnie ale możesz spróbować zwrócić sie do nich.
Na forum w poradach prawnych jest jeden dział poświęcony zakupom komputera. Znajdziesz tam ciekawe informacje.

Grześ.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 31 mar 2007, 20:41

OK. Znalazłem
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

Szaraja
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 31 mar 2007, 20:44

Ulg jest dość dużo w podatkach, ale masz rację , ze ciężko to sie czyta i sa obwarowane dość dużymi obostrzeniami. Jeśli chcesz konkretnie pogdać to odezwij sie bezpośrednio. jeśli masz skypa, to mozemy przez niego porozmawiać. Są równiez ulgi na przejazdy głównie pkp, np. do szpitala, czy do lekarza na konsultacje. Nie wiem, czy z tego korzystasz. Ulga wynosi 78%. Też temat poruszano na forum
Podaję telefon
500048745
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 31 mar 2007, 21:59

No niestety ani skypa, ani gadu nie mam.

Pkp raczej rzadko kożystamy. Głównie chodzi mi o przejazdy do kliniki na zabiegi, konsultacje badania. Przez rozkopane miasto jedzie się MPK nawet i 1h. Więc jedziemy TAXI. Nieco szybciej i bezpieczniej - z dala od wirusów wszelkiej maści, gdyż synek szybko łapie wszelkie infekcje. Póki co zbieramy rachunki za te przejazdy (zaczęliśmy od 2007r), ale nie wiem czy to przejdzie z US. Sam wydatek i czy nie muszą być faktury VAT.
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

Szaraja
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 01 kwie 2007, 15:24

Super, że zbieracie, możesz odliczyć 2280 na dojazdy od podatku w rozliczeniu za 2007r, jesli za poprzedni nie macie. Gdybyscie mieli samochód, to tekir odliczenie również przysługuje.
Możemy pogadac ns tacjonarnym telefonie, przyślij swój sms-em.
Szaraja

Ophiel
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Ophiel » 02 kwie 2007, 14:16

Szaraja pisze: Gdybyscie mieli samochód, to tekir odliczenie również przysługuje.
Szaraja
Czyli każdy kto ma orzeczenie o niepełnosprawnosci może odliczyc sobie od podatku koszt na benzyne ?

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Karaoke » 02 kwie 2007, 15:43

Dla osoby dorosłej powyżej 16rż musi być grupa inwalidzka I lub II (tak zrozumiałem)
Szczegóły na stronie http://prawo.ipon.pl/index2.php?id=12&idp=65
albo po wpisaniu w wyszukiwarce ulga rehabilitacyjna.
Jest tam mnóstwo stron także wykładnia Min.Fin. ale diabeł tkwi w szczegółach.
Napisane między innymi, że wyjazd musi być na cele leczniczo rehabilitacyjne, a nie np. konsultacje i mnóstwo innych bzdór.
Ale ogólnie napewno to łatwiej rozliczyć niż przejazdy odpłatne środkami transportu.
Tu nie trzeba dokumentować ilości wyjazdów, każdego z osobna rozliczać czy był potrzebny czy też nie.
Obrazek

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek

nusiek

Post autor: nusiek » 14 maja 2007, 15:01

Czyli każdy kto ma orzeczenie o niepełnosprawnosci może odliczyc sobie od podatku koszt na benzyne ?[/quote]

Wydatków na benzynę się nie odlicza.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 14 maja 2007, 17:55

Czyli każdy kto ma orzeczenie o niepełnosprawnosci może odliczyc sobie od podatku koszt na benzyne?
jak wyżej zostało powiedziane - nie każdy.

Można odliczać wydatki na benzynę w Pfron w programie Student.
Dotyczy to tylko kosztu benzyny do i z uczelni.
Troche z tym roboty jest (w Pfronie nie da się nic łatwo) ale warto,
bo pieniądze zwracają

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

nusiek

Post autor: nusiek » 15 maja 2007, 15:17

-Ania- pisze:
Czyli każdy kto ma orzeczenie o niepełnosprawnosci może odliczyc sobie od podatku koszt na benzyne?
jak wyżej zostało powiedziane - nie każdy.

Można odliczać wydatki na benzynę w Pfron w programie Student.
Dotyczy to tylko kosztu benzyny do i z uczelni.
Troche z tym roboty jest (w Pfronie nie da się nic łatwo) ale warto,
bo pieniądze zwracają

ania
Ja bardzo przepraszam. Ale była mowa o podatkach, więc odpowiedziałam na temat odliczeń. Dla ścisłości, odliczeń na cele rehabilitacyjne nie dokonuje się od podatku, ale od dochodu przed opodatkowaniem.
Jestem wprawdzie początkująca, ale nie w podatkach...

Szaraja
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 15 maja 2007, 16:22

Masz rację, ze od dochodu, oczywiście jak zwykle sie rozpędziłam. pzrepraszami mam nadzieję, że pzry wypełnianiu Pita moja wypowiedz za bardzo nie zaszkodziął.
pozdrawiam
Szaraja

nusiek

Post autor: nusiek » 15 maja 2007, 18:36

Szaraja pisze:Masz rację, ze od dochodu, oczywiście jak zwykle sie rozpędziłam. pzrepraszami mam nadzieję, że pzry wypełnianiu Pita moja wypowiedz za bardzo nie zaszkodziął.
pozdrawiam
Szaraja
A za co przepraszasz? W razie czego służę pomocą. Po raz pierwszy od 16 lat mam zwolnienie chorobowe, a mimo to nie mogę się oderwać od tych cholernych podatków...
To było moje życie i moja miłość. Teraz mam taki mętlik w głowie, że ledwo sobie radzę.
Ale się staram.
Bardzo mocno pozdrawiam.

Zablokowany

Wróć do „Porady Prawne”