Po czym mam poznać remisję?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nemezis
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Po czym mam poznać remisję?

Post autor: nemezis » 09 maja 2007, 18:40

Kochani, wiem, że może juz z tym przynudzam, ale serio nie wiem, jak tu sie połapać... Biorę sobie tę mesalazynę i biorę - od 5 dni. Czuję się naprawdę dobrze - nic a nic mnie nie boli. Tyle tylko, że rankiem 2 sraczuszki jak w zegarku, wieczorem dokładnie to samo. I co, tak jest w remisji?? :smutny: Bo gdyby nie to, to bym się nie zorientowała, żem chora obłożnie. No ale jeśli to zaostrzenie, to z kolei fajowo, bo niespacjalnie mnie to męczy...
Martwią mnie te wieczory, bo np. w sobotę mam urodziny i chciałabym być w formie na własnej imprezie... A nie wiem, czy jak się przepisowo nie położę do łóżka o 23 - jak to mam w zwyczaju raczej - to wieczorny epizod się na pół nocy nie przydłuży...
Jak to jest z tymi remizjami na boga? Czekać cierpliwie? Ile? :cry:
A, i czy mogę awaryjnie sobie w sobotę strzelić jakąś smectę albo loperamid? Poradzcie towarzysze niedoli :cry:
Aga

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Po czym mam poznać remisję?

Post autor: ranka » 09 maja 2007, 20:01

mysle ze awaryjnie mozesz sobie strzelic loparamid,a smecta i tak chyba nie zadziala..ale po co masz to brac?
nie jestes chora obloznie i tutaj popieram magdalene.
natomiast ogolnie nie masz biegunek,a to ze zalatwiasz sie 2 razy dziennie moim zdaniem to nie powod do paniki :roll: pozdr
Obrazek

nemezis
Początkujący ✽✽

Post autor: nemezis » 09 maja 2007, 21:52

Dzięki dziewczyny! Wiem, że to nie powód do paniki, ale zrozumcie, że ja jestm chora od miesiąca dopiero i nie przyzwyczaiłam się do tego wcale... Rozumiem, że dla doświadczonych CU-Crohnowców 2 bieguny dziennie mogą być "super formą", bo jeśli się miewało 20 wizyt w WC, to fakt - przy tym to forma olimpijska :mrgreen: Ale ja ciągle jeszcze zbyt dobrze pamiętam swoją kondycję jelitową sprzed sądnego dnia, a poza tym nigdy prawdziwego harcoru nie miałam, więc odmierzam swoją miarą, bo tylko taką znam... A według mojej miary 2 sraczuszki to nadal o 2 za dużo :wink: Choć dobrze wiem, że może być gorzej (odpukać) :evil:
pozdrawiam

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 09 maja 2007, 22:25

Jas ie wyprozniam tez 2 razy dziennie ale ogolnie to jestem z tego zadowolona bo w okresach "rzutowych"mam zaparcia.Poza tym,lepiej zeby nic nie zalegalo :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Mol » 10 maja 2007, 12:21

W chwili obecnej czekam na remisje juz ponad rok, jestem po 3 seriach sterydow, po odstawieniu po 2 tygodniach mam juz jazde. :smutny:

Nie wiem co jest nie tak, zanim zaczelo mi sie zaostrzenie w lutym ubieglego roku mialem 3letnia remisje i za ch**a nie moge dojsc do przyczyny zaostrzenia.

Lekarz mowi mi, ze moje CU ma stosunkowo lagodny przebieg, w najgorszym stanie latalem do kibla mniej niz 10 razy, ale czasem tak bolalo, ze zwijalem sie na sroczu, nie mowiac o ilosci czerwonej cieczy. Nie wyobrazam sobie, ze moze byc jeszcze gorzej, a moze. Poza tym wiele osob tutaj reprezentuje o wiele gorsze przypadki.

Dzis bylem juz 5 razy w kiblu, we wtorek zaczalem chapac zelazo, moze od niego sie tak posypalem, nie wiem, sprobuje odstawic. :roll:

Jednym slowem nie wiadomo kiedy ta nasza upragniona remisja przychodzi, trzeba sie oswoic z choroba i nauczyc sie z nia zyc. Tak musi byc. Chyba.

Najsmieszniejsze jest to, ze sam tego nie potrafie dokonac. :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Daga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Daga » 10 maja 2007, 12:54

moj mąż już od 2 lat nie był w remisji, operacje miał w listopadzie ubiegłego roku i nadal niewielka poprawa odstawił encorton na potrzet budenofalku ale chyba jest gorzej, gorączki są wysokie do 39 stopni i występują co 2, 3 dni, w czerwcu bedzie miał robione badania i zobaczymy co z tego wyniknie mam tylko nadzieje ze nie bedzie kolejnej operacji, ale myśląc pozytywnie to musi być lepiej bo przeciez ciągle źle być nie może :roll:

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 10 maja 2007, 17:41

Zenobius pisze:Ja czekalem na remisje ponad rok ;-)
Ja czekalem na pełną remisje jakies 3 lata i dalej czekam :mrgreen: :razz:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 10 maja 2007, 18:56

jaryszek pisze:Ja czekalem na pełną remisje jakies 3 lata i dalej czekam :mrgreen: :razz:
Ja tez czekam na pelna juz 2 lata ale mysle ze warto :P

nemezis
Początkujący ✽✽

Post autor: nemezis » 10 maja 2007, 19:08

Nawet mnie nie załamujcie! 2 lata... A w tym czasie co? Ciągła sraka na boga?
Wiecie co, tak sobie myślę, że ta chroba powinna się nazywać nie CU - bo te colitisy za ładnie brzmią - tylko PS - czyli permanentna sraka!! Krótko i na temat :twisted:
A swoja drogą to jakiś horror normalnie, żeby w XXI wieku sobie ze zwykłą sraką przez 3 lata nie móc poradzić :mad: jestem tą chorobą oburzona :wink:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 10 maja 2007, 19:12

nemezis pisze:Nawet mnie nie załamujcie! 2 lata... A w tym czasie co? Ciągła sraka na boga?
Mialam na mysli remisje endoskopowa...Kliniczne sie zdarzaly ale rzadko i na krotko...

tequilla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: tequilla » 10 maja 2007, 20:23

a my z bąbelkiem czujemy się w remisji, i chcemy tak do czasu, kiedy znajdą lek na te choróbska :roll:

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 10 maja 2007, 21:01

Patryśka pisze:
jaryszek pisze:Ja czekalem na pełną remisje jakies 3 lata i dalej czekam :mrgreen: :razz:
Ja tez czekam na pelna juz 2 lata ale mysle ze warto :P
OO to widze ze nie tylko u mnie tak to wyglada :wink: Pewnie ze warto :razz: Na zlocie bedziemy mogli wymienic doswiadczenia :mrgreen:
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 11 maja 2007, 13:19

magdalene pisze:Ja mam na sierpień przewidzianą kolonoskopię... Ciekawe co mi tam wyjdzie...
ja wkrotce jakis miesiac :)

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 11 maja 2007, 19:27

Musiały minąć 4 miesiące zanim ustały krwawienia ( od podania leków oczywiście), a na stabilizację stolców (2-3/dobę) jeszcze jakieś dwa. Nie ma kanonu niestety lecz z pewnością warto uzbroić się w cierpliwość i odrobiną pokory :wink:

Gorąco pozdrawiam :razz:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

karina27
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: karina27 » 11 maja 2007, 21:51

Byłam przed wczoraj na usg z kontrastem i robilam badania krwi.okazało sie, że właśnie jestem w remisji, która w sumie, jak czytam wasze posty, to szybko osiągnęlam w ciągu 4 miesięcy. Mam nadziej,że potrwa ona długo bo planuję dzidziusia.Zycze wam tez szybkich i dlugich remisji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”