Loperamid-Laremid

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Melody
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Loperamid-Laremid

Post autor: Melody » 01 lip 2007, 15:22

Na ulotce Laremidu (Loperamid dawniej) pisze: "Należy zachować ostrożność podczas podawania leku osobom z chorobą Crohna..." natomiast mój lekarz mówi, że nie ma się czego bać. Co o tym sądzicie?? Mieliście jakieś problemy??

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Loperamid-Laremid

Post autor: Shima » 01 lip 2007, 17:28

Zenobius pisze:Moga wystapic gwaltowne zaparcia, a przez to rozerwanie jelita np. ale to oczywiscie jedynie wtedy kiedy sie przesadzi z braniem leku i oczywiscie nie zawsze ;)
Szczególnie wtedy takie niebezpieczeństwo może stać sie realne jeśli mamy zwężenia lub bardzo silne owrzodzenie osłabiające ścianę jelita.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

ESka

Post autor: ESka » 01 lip 2007, 17:32

Ja kiedyś wzięłam chyba ze dwa loperamidy i dostałam gorączki 40 stopni dreszcze i wymioty do tego potworne zaparcie miałam ale to był koszmar :smutny:

Melody
Początkujący ✽✽

Post autor: Melody » 01 lip 2007, 17:33

A czy laremid może być niebezpieczny dla stomików???

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 lip 2007, 17:57

Edyta83 pisze:Ja kiedyś wzięłam chyba ze dwa loperamidy i dostałam gorączki 40 stopni dreszcze i wymioty do tego potworne zaparcie miałam ale to był koszmar :(
I to jest właśnie to o czym pisali na ulotce_niestety.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

ESka

Post autor: ESka » 01 lip 2007, 18:04

Shima pisze:I to jest właśnie to o czym pisali na ulotce_niestety
no a ja niestety ulotki nie czytałam za to w praktyce jak to wygląda się przekonałam

Melody
Początkujący ✽✽

Post autor: Melody » 01 lip 2007, 18:13

Ja zawsze jak kupuję lek to pierwsze czytać skutki uboczne :razz:

ESka

Post autor: ESka » 01 lip 2007, 18:18

Melody pisze:Ja zawsze jak kupuję lek to pierwsze czytać skutki uboczne
Teraz ja też. Tylko wtedy kiedy zażyłam te tabletki nie miałam postawionej nawet niepotwierdzonej diagnozy i wcale mi się nawet nie śniło, że istnieją takie choroby jak CD czy CU. Po tej przygodzie dopiero trafiłam do szpitala i wtedy trochę się wyjaśniło.

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: fairy » 03 lip 2007, 13:20

a ja czesto bralam loperamid i czasem nadal biore i dziala jak kazdy lek tego typu,zadnych skutkow ubocznych,tylko czasem nie pomagal ;)
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

kasiaz
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka

Post autor: kasiaz » 30 sie 2007, 12:40

mój syn zawsze mna przy sobie ( zwłaszcza w szkole, na wycieczkach, kino itp. ) laremid. Bierze go bardzo rzadko - w wyjatkowych sytuacjach ale nigdy nie było jakiś skutków uboczynch. Poza tym sam fakt posiadania tego leku dobrze 'robi" na psychikę.

Awatar użytkownika
madzia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: madzia » 20 wrz 2007, 01:42

Mam CU ,ale Loperamid kiedyś kupowałam hurtem heheh.
Po namowie Zeno zaprzestałam i kurcze jakoś mi lepiej.
On czasem nie działa a watroba i tak musi to przerobic...
Moja metoda to bylo poprostu nie jedzenie jak musialam wyjsc z domu w zaostrzeniu....,no w takim duzym zaostrzeniu dodam:D.
Trzymaj sie
zawsze warto zaczynać od nowa.. asamax, i eksperymenty :)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 10 kwie 2008, 22:26

A sluchajcie-stosujecie może Loperamid? Bo ja niestety muszę, bo bym na każdych zajęciach była w wc.zresztą ludzie i tak chyba się na mnie dziwnie patrzą, bo wylazilam czasem naprawdę co lekcję;p Coż;p Nie wiedzą,czego im oszczędziłam :D A wracając do wątku-myslicie ,że na dluższą metę loperamid ma hm -sens? Jak biorę 3-4 razy w tyg. po 1-2tabletki...? Niby nie mam wyboru,ale na pewno nie jest to szkodliwe? Mam też czasem wrazenie ze np 2dni po zakonczeniu brania, wszystko 'schodzi' i jest jeszcze gorzej... Mówcie:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 11 kwie 2008, 08:40

muszę się wychylić z szeregu, choćby nie wiem co ja nigdy nie mogę brać żądnych tego typu
specyfików, absolutnie zawsze robiłam sobie tym większą krzywdę niż było pożytku
bo jak wszystko się zatrzymało to potwornie mnie wzdymało i bolał brzucho jak nie wiem
więc w sytuacjach krytycznych pozostaje mi przesiadywanie :wc2:
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 11 kwie 2008, 11:08

Ja stosowałam Loperamid profilaktycznie (na prośbę lekarza) przez miesiąc jedna piguła dziennie. W tej dawce nie pomóg wogóle ale i też nie zaszkodził.
Jeżeli zwiększałam dawkę biegunka była lżejsza lub ustępowała na kilka godzin, ale później za to jelitka nadrabiały zaległości (czyli bóle brzucha były silniejsze nie wspominając o lataniu do WC) i zaprzestałam tego specyfiku.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 11 kwie 2008, 13:29

Ja też brałam kiedyś Loperamid, jak jeszcze nie wiedziałam, co mi dolega. A gdy orzekli chorobę Crohna, to gastrolog mi powiedział, że nie powinnam brać tego specyfiku, bo on szkodzi w ten sposób, że może dojść w jelitach do jeszcze większych problemów, że mogą gorsze stany zapalne się zrobić, dlatego że przez zapierające działanie tego leku tam się wszystko gromadzi i robi się syf, a gdy się nie bierze zapieraczy tylko ma się sraczkę, to ten cały syf się wydala.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”