dwa różne wyniki kolonoskopii

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dash29
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

dwa różne wyniki kolonoskopii

Post autor: dash29 » 16 lip 2007, 20:44

w styczniu tego roku miałem wykonywan a kolonoskopię i badanie wykazało: colitis ulcerosa chronica magni gradus activa et erosiva. pod koniec czerwca miałem kolonoskopię poraz kolejny (dodam, że po pierwszej kolonoskopii 1,5 roku temu wyszło cu activa cum dysplasia levis focalis- dlatego teraz kolonoskopię mam robiomą kontrolnie co pół roku) i wyszedł wynik colitis ulcerosa non activa. to trochę dziwne. czyźby przez pół roku aż tak wszytko się zmieniło. nie ma już nadżerek i cu jest nieaktywne. teraz ostatnio miałem kolonoskopię robioną urządzeniem, które miejsca będące teoretycznie bardziej zagrożone pokazuje wielokolorowo. lekarz mówił, że coś tam mu się nie podoba. a tu w wyniku cu nieaktywne. czy zaszła jakaś pomyłka, czy tak mogło się stać?

zmienilam tytul. tematy prosze pisac bardziej konkretniej nastepnym razem
Ostatnio zmieniony 16 lip 2007, 20:56 przez dash29, łącznie zmieniany 1 raz.
dash29

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Re: dwa różne wyniki kolonoskopii

Post autor: goniusia » 16 lip 2007, 22:03

A gdzie robiłeś kolonoskopię ?Mnie to też czeka.Może mógłbyś kogoś polecić bo ja mam skierowanie na Koszarową ale tam strajkują :!: :?:

dash29
Debiutant ✽
Kontakt:

cd

Post autor: dash29 » 17 lip 2007, 09:26

robiłem w szpitalu bonifratrów na traugutta.dziwne że na koszarowej strajkują bo moja zona ostatnio była na wydziale gdzie robią kolonoskopię i wszystko działa bez zarzutów.
dash29

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 lip 2007, 11:00

Nic dziwnego w wynikach kolonoskopii. ta choroba ma to do siebie, że raz jest aktywna, a raz nie. Po to bierzemy lekia, aby wyciszyć objawy. Osiagnięcie remisji histopatologicznej to sukces. tak trzymać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 17 lip 2007, 15:48

Nie wiem czy działa bo jak dzwonię to pani pielęgniarka za każdym razem mówi że przyjęć nie ma bo jest strajk :smutny: A Ty robiłeś prywatnie?

dash29
Debiutant ✽
Kontakt:

do mamci

Post autor: dash29 » 17 lip 2007, 21:07

ale to troche dziwne. ponieważ podczas robienia ostatniej kolonoskopii lekarz mówił że cos mu się nie podoba, że widzi jakiś polip, że są nadżerki itd a tu nagle w opisie wycinka cu non activa. a jeszcze pół roku temu było bardzo źłe. mam dodatkowe pytanie- czym sie charakteryzuje przepuklina rozworu przełykowego i reflux. mniej więcej wiem o co chodzi, ale Ty z pewnością masz obszerniejsza wiedzę na ten temat. żołądek tęz odśc mocno mi dokucza-ciągłe bóle, odruchy wymitone itd, brak apetytu. biorę controloc , a wczęsniej brałem helicid. nie za bardzo pomagają. na cu biorę asamax 500mg.

ja robiłem normalnie w szpitalu tyle że rok temu. ale teraz tydzień temu moja żona była zi nnego powodu ale na tym samym oddziale na którym robią kolonoskoppię i inne. to oddział 6. ordynatorem jest dr krauze.

prosze, edytuj swoje posty, zamiast pisac jeden pod drugim
Ostatnio zmieniony 17 lip 2007, 21:45 przez dash29, łącznie zmieniany 1 raz.
dash29

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 lip 2007, 23:27

mniej więcej wiem o co chodzi, ale Ty z pewnością masz obszerniejsza wiedzę na ten temat.
ale kto?

heh,czepiam sie,to chyba upal..
co do twojego pytanie,duzo by pisac.pisalam juz tu o tym,tylko nie wiem komu...
Obrazek

dash29
Debiutant ✽
Kontakt:

cd ranka

Post autor: dash29 » 18 lip 2007, 20:59

więc napisz mi czy jest to mózliwe. żeby w ciągu tak krótkiego czasu z cu chronica magni gradus activa et erosiva nagle zmieniło się na cu non activa tym bardziej, że podczas kolo dr mówił że cośm u się nie podoba .albo pomyłka kogoś albo ....przy pierwszej kolo 2 lata temu maiłem cu cum dysplasia levis focalis dlatego teraz kolo mam co pół roku. odpisz
dash29

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 lip 2007, 21:30

na to pytanie nie umiem ci odpowiedziec bo moim zdaniem moze to zrobic tylko lekarz z duzym doswiadczeniem ktory zajmuje sie NZJ.
natomiast moze byc tak ze np. lekarz widzi jak mowiles polip,ale usunie go w kolono ,pobierze wycinek z innego meijsca i masz cu non activa.
dysplasja niekoniecznie musi prowadzic do operacji,byc mzoe leczenie naprawde poskutkowalo,lub byla to pseudo dysplazja.
powiem tak:mialam pseudopolipa,zostal usuniety a w opisie nie bylo o tym slowa,w moim wyniku hp bylo tez cu non activa.
wydaje mi sie ze jesli masz leczenie iokazuje sie strzalem w 10 to moze byc tak ze szybko zmiany zaczynaja ustepowac i jest nieaktywna choroba.
natomiast powem ci na temat refluksu i przepukliny.
przepuklina obecnie najczesciej (chyba)zosyaje wykrywana w gastroskopii.moze byc tak ze nie ma objawow i to bardzo dobra opcja.natomiast objawy ktore moga byc to bole przy mostku albo w srodbrzuszu,mzoe byc dusznosc,zgsga,pieczenie.Przepuklina powstaje na skutek przemieszczenia czesci zoladka nad przepone,stad te objawy w okolicy mostka.oczywiscie nie jest to regułą.
jesli chodzi o leczenie to mozna probowac inhibitory pompy protonowej lub operacja,ktora polega na przytwierdzeniu sciany zoladka,zeby nie ulegala przemieszczeniu (fundoplikacja).]Operacji nie polecam.z wywiadu od pewnej pani doktor (dobrej)uzyskalam ze te operacje moga prowadzic do kalectwa,poza tym w Polsce jest malo osrodkow ktore wykonuja te operacje.
Przy przepuklinie poleca sie spozywanie posilkow "malo a czesto" i popijanie po kazdym kesie.
Jesli chodzi o refluks (GERD),to leczenie polega na stosowaniu inhibitorow pompy lub blokerow receptorow histaminowych.Tutaj zalecam kontrole czyli wykonywanie gastro.Dlatego ze jesli leki nie skutkuja moga pojawic sie powiklania w postaci np. nadzerek i zwezen przelyku...lub innych.
staraj sie stosowac profilaktyke czyli nie noszenie ciasnych spodni i paskow do spodni tylko np. szelki.po posilku unikac schylania,pochylania. itp.
pozdrawiam.
Obrazek

dash29
Debiutant ✽
Kontakt:

cd ranka

Post autor: dash29 » 19 lip 2007, 18:43

dzięki za odpowiedź.czyli moze byc taka opcja, że lekarz zobaczył coś co mu się nie spodobało i wyciął to wiedząc że np niej est to nic groźnego i n awet nie musiałem do końca iwedzieć że to wycina. a po wszystkim pobrano wycinek z innego miejsca i okazało się ok. tylko że ja dalej czuję się jakbym miał zaostrzenie, może nie jakieś super cięzkie ale jest. a co do żoładka to jest dosyć często brak apetytu, podchodznie żołądka "do góry" itd. niezbyt przyjemna sprawa. ale trzeba z tym żyć.
dash29

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 19 lip 2007, 19:25

zawsze mozna probowac inhibitorow np. omeprazolu,w sumie trzeba bo trzeba leczyc refluks,a tym samym moze to spowodowac uspokojenie sie przepukliny.
jesli to byl polip jako polip powinien byc zbadany.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”