problemy ze skórą

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Tomek z Kromek

problemy ze skórą

Post autor: Tomek z Kromek » 26 paź 2004, 22:56

Witam

Jestem ciekawy czy Wy tez macie takie problemy z cer?. Czy przy tej chorobie pryszcze to staly element? W mlodosci mialem z tym wielki problem, pozniej wkroczylem w taki wiek, kiedy myslalem ze to juz za mn?. Teraz od roku jestem chory na CU. Z roznym nasileniem wystepuja u mnie na skorze, nawet nie tyle pryszcze, co male wrzody. Na twarzy, glowie, plecach. Po prostu cos okropnego. Jak ja mam sobie z tym poradzic? W tym przypadku leki zwykle stosowane na takie problemy ze skora nie pomagaj?.
Zauwazylem tez cos takiego. Gdy moj stan CU sie nasila to problemy ze skora sa mniejsze. Gdy natomiast lepiej sie czuje "w srodku" to na zewnatrz wszystko widac. Moze tylko mi sie tak zdaje.
Czy maja na to moze wplyw leki? Biore Pentase.
Ech, porazka, nie sadzilem ze cale zycie bede biegal jak malolat z tradzikiem.
Moze komus wyda sie ten problem banalny wobec innych dolegliwosci zwiazanych z CU. Ale mnie to boli wiec o tym pisze.
Czekam na rady, opinie...
Pozdrawiam

Tomek
Ostatnio zmieniony 12 paź 2006, 14:15 przez Tomek z Kromek, łącznie zmieniany 1 raz.

MARIA
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie

Problem ze skór?

Post autor: MARIA » 27 paź 2004, 07:31

Tomku! Mój syn od dobrego roku choruje na cu i podobnie, jak Ty ma(mia3) te same problemy ze skór?, które wpedzaj? w niez3y dó3. Twarz, kark, plecy, klatka piersiowa, tak?e na g3owie!!!. Dla niego to koszmar.
Taka jest reakcja organizmu przy tej chorobie. Gotowe ?rodki nie skutkowa3y, nawet te dro?sze. Nie jest to zwyk3y tr?dzik, tylko, jak piszesz wrzody. Syn bierze od lata Pentase i mimo, ?e jest to lek drogi i sk3ad taki, jak i innych jemu podobnych, to jednak jemu "s3u?y", w przeciwienstwie do takiego np. Colitanu. Szcze?liwy los sprawi3, ?e trafilam z nim do innej pani dermatolog, która pozapisywa3a trzy rodzaje ?rodków robionych. Ka?da taka buteleczka na recepte kosztuje 5 z3, wiec niedu?o w porównaniu, z tym, co oferuj? apteki, jako gotowe. Poskutkowa3o i specyfiki te maj? dobroczynny wp3yw na niego.
Je?eli jeste? zainteresowany, to chetnie podam, co to. S? to jednak ?rodki na recepte, czyli wymagany kontakt z lekarzem. Ponadto, tak?e wa?ne, co jesz. Moge odpowiedziea na forum lub na skrzynke, jak wolisz. Maria

emtepe
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: problemy ze skórą

Post autor: emtepe » 27 paź 2004, 07:35

Odpowiedz prosze na forum, byc moze komus jeszcze sie to przyda.
Od razu jak przeczytam pojde do dermatologa. Tez mam z tym problem.

Pozdrawiam
Szanuj zdrowie nalezycie,
Bo jak umrzesz, stracisz zycie!

jacek

Post autor: jacek » 27 paź 2004, 12:05

Witam,

A bierzesz mo?e jakies sterydy jak np.encorton ?
Mo?e powiniene? go przyjmowaa 10-20 mg.codziennie rano.
Wydatnie zmniejsza DHEA ,którego mo?esz miea za du?o st?d te pryszcze ,tr?dzik ,3ojotok itd...
Pomy?l o tym ...

emtepe
Debiutant ✽

Post autor: emtepe » 27 paź 2004, 14:09

http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=128 ... 382&menu=4
na tej stronie w rybryce: Jakie mog? bya niepozadane skutki
jest wymienione miedzy innymi:
Owrzodzenia b3ony ?luzowej ?o3?dka i dwunastnicy

Czy o dobry pomysl z tym lekiem?
Ja osobiscie nigdy nie bralem tego leku.
Szanuj zdrowie nalezycie,
Bo jak umrzesz, stracisz zycie!

Gość

Post autor: Gość » 27 paź 2004, 17:11

dzien dobry!
to mój debiut na tym forum :)

wiosn? tego roku zdiagnozowano u mnie zespó3 nak3adania AIH/AICh - autoimmunologiczne zapalenie w?troby i dróg ?ó3ciowych, a 3 tygodnie temu po kolonoskopii okaza3o sie ?e towarzyszy mu tak?e colitis (jeszcze czekam na wynik histopatologii wycinków).

od ponad 3 miesiecy jestem wiec na encortonie i mój hepatolog-gastrolog twierdzi, ?e nie ma innej metody na wyciszenie paskudztwa które mnie dopad3o. Sterydy maj? straszn? opinie z uwagi na ca3y panel skutków ubocznych (3?cznie z psychoz? posterydow? :lol: ), ale to leki ratuj?ce ?ycie! i czasami trzeba pogodzia sie z efektami towarzysz?cymi, a pryszcze to naprawde chyba najmniejszy problem...

nie wiem czy moje dolegliwo?ci skórne maj? taki sam charakter jak przez was opisywane, bo u mnie skupiaj? sie g3ównie na nogach - krwisto czerwone plamy o ró?nej ?rednicy, czasami "z czubkiem" w postaci jakiego? p3ynu ( :? zatkany por - 3ojotok??, kompleksy immunologiczne??), w ka?dym razie drematolog z kliniki na Koszykowej po pobraniu wycinka skóry i badaniach immunulogicznych stwierdzi3a, ?e to objaw aktywno?ci chorobowej, wykluczy3a za to wysypke posterydow? (podobne krostko-plamki pojawia3y sie równie? przed w3?czeniem encortonu).
musze sie jeszcze skonsultowac z lekarzem prowadz?cym czy sensacje skórne przypisaa zapaleniu w?troby czy raczej jelit, a mo?e to wszystko jedno?
jak mnie facet obejrzy i dowiem sie czego? ciekawego to chetnie sie podziele informacjami!
pozdro!

nenya
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: nenya » 27 paź 2004, 17:13

no i oczywi?cie nie zalogowa3am sie bo dzi? robie wszystko w expresowym tempie! taki mam chaotyczny dzien, przepraszam za zamieszanie
nenya
:oops:

Handzia
Początkujący ✽✽

Post autor: Handzia » 27 paź 2004, 20:01

Czytaj?c Wasze posty chyba dobrze wnioskuje ,?e Jacek nie namawia Emtepe na za?ywanie encortonu na dolegliwo?ci skórne ,tylko radzi mu ,ze gdyby 3yka3 go w zwi?zku z chorob? jelit ,to najlepiej robia to rano ,gdy? wtedy jest to zbli?one do naturalnego cyklu wydzielanie tego hormonu.Sterydy s? jak napisa3a Nenya lekami z du?? ilo?ci? dzia3an ubocznych i stosowanie ich doustnie na dolegliwo?ci skórne wydaje sie bya przesad?.
Nenya czy te Twoje plamy na nogach to nie jest rodzaj rumienia , czasem towarzysz?cego CU ?

nenya
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: nenya » 27 paź 2004, 20:29

Nenya czy te Twoje plamy na nogach to nie jest rodzaj rumienia , czasem towarzysz?cego CU ?
no niestety jestem pocz?tkuj?cym chorym (w ka?dym razie od niedawna ze ?wiadomo?ci? CU) i o rumieniu przy CU nie wiem NIC!!
to czeste? takie do?a bolesne przy dotyku, czasami rozleg3e czerwone plamy, pojawiaj?ce sie i znikajace raczej chaotycznie i zlokalizowane na nogach wy3?cznie...
moje przygody szpitalne rozpocze3y sie od podejrzenia vasculitis, czyli zapalenia naczyn - w3a?nie przez te zmiany skórne.
encorton w wiekszych dawkach wyt3umi3 mi je na kilka tygodni (tak mi sie wydaje ?e to strydy dzia3a3y), ale odk?d zminiejszy3am dawke to sie wszystko rzuci3o od nowa!

oczywi?cie encorton na zmiany skórne to nie najlepszy pomys3, u mnie to po prostu konieczno?a z powodu zapalenia w?troby, i pewnie przy okazji podzia3a3o troche na jelita i skóre.

b. chetnie dowiem sie czego? o rumieniu, gdzie szukaa, kogo pytaa?

pozdro!

Tomek z Kromek

Post autor: Tomek z Kromek » 27 paź 2004, 21:07

Dzieki za odzew.
Mario, napisz o tych lekach na forum. Z gory dziekuje.

MARIA
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie

Leki

Post autor: MARIA » 28 paź 2004, 00:43

Moge spokojnie o tym napisaa, bo s? to leki przepisane przez lekarza dermatologa, który wie na co syn choruje. Trafi3 do niego w najgorszym okresie "skórnym"
Bede pisa3a tak, jak zdo3a3am odczytaa z recept. My?le, ?e ka?dy lekarz sie po3apie, o jaki sk3adnik chodzi. Z góry wiec przepraszam.

Zosta3y przepisane 3 ró?ne specyfiki w buteleczkach.
1. Do przemywania rano i wieczorem:
sk3ad:Detreomycini as salicyli a^a 3,0 spir. vini 70 ad 100,0 mj.sol
2. Maseczka do nak3adania na twarz trzy razy dziennie.
sk3ad: 5% sol, ichtyoli - 500,0
Przed ka?dym na3o?eniem, nale?y niewielk? ilo?a odlaa, lekko podgrzaa, namoczya w tym przygotowan? gaze, najlepiej ze zrobionymi w3asnorecznie otworami na oczy i usta. Po3o?ya na twarz i tak trzymaa 15 min. Potem zdejmujemy i przemywamy preparatem z pkt 1
3. Nastepnie tylko na noc nak3adamy trzeci specyfik i z twarz?, jak z pantonimy zasypiamy.
sk3ad:ichtyoli 3,0-sulph. ppt. 5,0-zinci oxyd.a^a 20,0-talci veneti 15,0-
gliceryni 15,0-ag dest 3% sol ac borici a^a ad 100,0 ( dawki mog? bya
modyfikowane przez lekarza, mo?e bya dodany spir. vini 70 lub nie.
Rano zmywamy specyfikiem z pkt 1
Dotyczy to tak?e pozosta3ych miejsc wystepowania. Je?eli za? chodzi o wykwity na g3owie to zaleca sie mya w3osy, delikatnie masuj?c skóre g3owy po prostu szarym myd3em zwanym w sprzeda?y, jako "bia3y jelen"

Tyle moge sie z wami podzielia. Efekt systematcznego stosowania u syna zacz?3 bya widoczny ju? po 2-3 dniach. Wiem, ?e ka?dy jest indywidualny organizm, ale do dzi? pamietamy, jak jeszcze jego skóra wyg3ada3a pare miesiecy wstecz. Twarz ma idealn?, na piersiach i plecach niewielkie ?lady
—ycze udanej kuracji. Podzielcie sie potem swoimi uwagami, bo sama jestem ciekawa, czy takie dobre efekty zyskuje sie u ka?dego chorego na nzj. Mam nadzieje, ?e i Tomek przestanie biegaa, jak ma3olat z pryszczami. Do góry g3owa :lol: pozdrawiam Maria

Awatar użytkownika
arkadiusz27
Debiutant ✽

Post autor: arkadiusz27 » 30 paź 2005, 00:20

Witajcie.
Mam podobny problem. Od 5 lat choruję na CU i od tego czasu najpierw na moich plecach, potem stopniowo na klatce piersiowej i na końcu na twarzy zaczęły wyskakiwać mi dziwne krostki.Byłem u dermatologa niedawno i Pani poinformowała mnie,że to jest skutek brania Encortonu, ale powiedziałem jej,że to niemożliwe ponieważ Encorton biorę od roku a te krostki pojawiły się już u mnie około 5 lat temu.Więc ona na to, że przy tym leku mogło się to nasilić.No i tu miała rację, ponieważ byłem 3 tygodnie w szpitalu i miałem odstawiony ten lek i nowe krostki nie przybywały, ale po wyjściu ze szpitala znowu zalecono Encorton i pojawiła się uciążliwość.Póki miałem krostki tylko na plecach to nie przeszkadzało mi to tak , jak teraz gdy zaczęly się on robić widoczne, bo są już prawie wszędzie.
Powiem tak moje krosty, to napoczątku wygląda jak zwykły pryszcz z ropą, po wyciśnięciu bądź nawet po zostawieniu zamienia się on w czarną krostę gdzie później zostaje blizna i to dość nie estetyczna :?
Więc mam z tym mały problem. Poradzcie co robić??
Pozdrawiam cieplutko.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 02 lis 2005, 09:58

ja mam problemy z sucha skora i luszczaca sie na palcach i stopach, podejerzewam ze to moze byc objaw jakiejs odmiany grzybicy odlekowej
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Wojtas » 06 lis 2005, 23:06

Mnie tez dopadly pryszcze, nigdy nie mialem jedwabistej cery,ale to co teraz sie dzieje na mojej genbie i reszcie ciala to masakra. Wyskakuja mi bolesne syfy od gory do dolu, dzis zrobil mi sie syf na ustach, no chyba sami przyznacie ze to juz przesada. Prosze o potwierdzenie czy komus jeszcze pomogly leki opisywane przez Marie, albo zna inne skuteczne sposoby odsyfiania :)
2005- Diagnoza CU
2011- J-Pouch

http://wojtivreen.bandcamp.com/

bylyn
Debiutant ✽

Post autor: bylyn » 07 lis 2005, 11:54

Ja natomiast mam problem z sucha skora na twarzy oraz ramionach. Do tego mase pryszczy na klatce :) Smaruje i smaruje i efekty nie powalaja. Do twarzy uzywam kremow Neutrogena i troche pomoglo( 2 rodzaje: na dzien i na noc).

pozdro

P.S. Witam 8)
Shit happens;)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”