Skąd ta krew??????

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Skąd ta krew??????

Post autor: goniusia » 17 sie 2007, 15:53

Dzisiaj rano miałam zaparcie jak nigdy i po wypróżnieniu zauważyłam w toalecie krew.Co to może być.Jestem w remisji,czuję się dobrze.Nic mnie nie boli,nie mam biegunek,ogólnie wszystko w porządku.Czy przyczyną mogą być hemoroidy,bo ja już zaczynam panikować :?: :smutny:

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Skąd ta krew??????

Post autor: kasinp » 17 sie 2007, 15:54

moze masz pekniete hemoroidy albo szczeliny odbytu ,ja tez jestem w remisji a prz6y zatwardzeniu krwawia mi szczeliny!

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 17 sie 2007, 16:09

Z tego co wiem to nie mam szczelin,a czym one się jeszcze objawiają?

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 17 sie 2007, 16:13

mnie bolalo w czasie robienia kupki , zresztą jak sie bardzo postarasz (ja tak mam) to zobaczysz w lusterku tylko musisz byc wyprozniona . to wyglada jak pekniecie skory taka kreska otwarta czasami iz tego sie saczy krew dlatego nie jest pomieszana z kupa tylko ze tak to nazwe stolec jest brudny od krwi

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 17 sie 2007, 16:15

Przyczyną mogą być hemoroidy, może być zwykłe mechaniczne pęknięcie naczynia krwionośnego. Jedna krew przy zaparciu to nie tragedia, obserwuj się i w razi gdybyś się czuła gorzej, czy miała powtórki krwawień - skontaktuj się z lekarzem.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 17 sie 2007, 19:39

Dzięki dziewczyny bo ju ż mi strach zajrzał w oczy a nawrót w tym okresie wszystko by mi skomplikował.Pierwsze co jak wróciłam z pracy to weszłam na forum,wy przynajmniej nie powiecie że ze mnie straszna panikara.Kasinp no i co z tą szczeliną operowali ci ją?

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 18 sie 2007, 16:25

cos ty mam te szczeliny dwie i nawet zadnych czopkow nie biore one sie jakos zamykaja same jak biore sterydy zobacze czy sie nie otworza jak przestane brac,w wypisie ze szpitala jak bylam to mi tylko napisali :"dwie szczeliny bez widocznych przetok"??? sama nie wiem czy powinni cos z tym zfrobic czy nie?

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 13 kwie 2008, 10:03

Tyle czasu już choruję a dopiero teraz przyszło mi wypowiedzieć sie w temacie dotyczącym krwi.
Jestem zaszokowana wręcz...kilka razy wcześniej zdarzało sie że na papierze widniały śladowe ilości czerwieni ale myślałam że mi sie przywidziało albo byłam bez okularów itp.
Wczoraj natomiast krew lała sie ze mnie dosłownie...na papierze skrzepy...co to jest :?: :!:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2008, 10:20

Zaostrzenie jak byk. Chyba że masz hemoroidy i ci popękały.
Ja bym się udała do szpitala.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 13 kwie 2008, 11:26

nie wiem czy mam hemoroidy...nic mnie nie boli jak siedzę...
I wogóle nie bardzo wiem co mam zrobić...pojadę do Wawy to znów usłyszę że przecież mam dobre wyniki...może coś innego przepisze i wyśle mnie do domu...nawet w dupkę nie zajrzy.
Co ciekawe to nie zwijam sie z bólu...tylko troszkę mnie brzuch pobolewa i przy wypróżnianiu takie bolesne skurcze mam...no i oczywiście brak podstawowego wyznacznika dla lekarza---nie wychudłam :/
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2008, 12:19

Jak masz zmiany głównie w grubym to nie musisz chudnąc, a krew to krew i nie powinna cię wypuścić bez badań.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 13 kwie 2008, 21:18

Shima pisze:pojadę do Wawy to znów usłyszę że przecież mam dobre wyniki...
Madzia, zadzwoń i umów się z Rydzem, poproś o krótka konsultacje bo masz zaostrzenie. Napewno nie odmówi.
Nie ma co się użerać z tymi co twierdzą że jest wszystko ok, podobnie było z jedną naszą koleżanką z forum, nawet była dwa tygodnie na ginekologicznym bo nie wiedzieli co jest, te o których mówimy twierdziły wcześniej że wszystko jest ok, bo w krwi jest ok a jednak okazało się że pobyt na ginekologii był kompletnie nie potrzebny bo było cholernie nie ok, to było zaostrzenie.
Sama wiesz że coś jest nie w porządku więc nie daj się spławić Madzia.

buziaki i trzymaj się
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 14 kwie 2008, 18:20

Dziś zadzwoniłam żeby umówić sie na wizytę tu na miejscu u lekarza do którego kiedyś chodziłam.....niestety przyjmuje dopiero w przyszłym tygodniu w czwartek.

Awatar użytkownika
Jaskółka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Jaskółka » 14 kwie 2008, 19:36

Dorzucę swoje dwa gorszę :wink: Mianowicie również zdarzają mi sie wypróżnienia ze świeżą krwią, zwłaszcza wtedy kiedy mam zaparcia. Rok temu m.in z tego powodu moja Pani doktor postanowiła mi zrobić kolonoskopie, jednak owe badanie nie wykryło żadnych zmian w okolicy odbytu (żadnych hemoroidów czy szczelin). A do dnia dzisiejszego nawet w okresie remisji (objawowej), boli mnie podczas wypróżniania odbyt (zwłaszcza przy zaparciach) i widuję świeżą krew. Tłumaczę sobie to podrażnieniami i pękaniem naczynek, bo tylko to mi przychodzi do głowy :wink:
salofalk 2x2
imuran 1x50 mg

Awatar użytkownika
Agata K.
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Agata K. » 14 kwie 2008, 20:17

Ja podobnie jak Jaskółka czasami mam krew przy wypróżnianiu,nawet podczas remisji i tez mi się wydaje,że to naczyńka zostaly podraznione przez stolec,niewiem ale tak sobie tłumacze.
CU znowu się odzywa....zresztą od dłuższego czasu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”