Praca a crohn

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aga74
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Praca a crohn

Post autor: aga74 » 17 wrz 2007, 14:20

Czy orientujecie sie ,czy jak wroce powychowawczym do pracy to musze pracodawce powiadammiac o tej chorobie,czy nie? Ajezeli chcialabym zmienic prace to czy nowego pracodawce musze o tym powiadamiac?A czy jezeli ma sie crohna to jest sie inwalida?
Przepraszam za te moze glupie pytania ale jestem swieza i mysli klebia mi sie w glowie a tylko wy mozecie mi cos podpowiedziec.Mam dwoje malych dzieci,3,5roku i 1,5roku i jestem jeszcze na wychowawczym i mialam nadzieje,zeniedlugo wlasciwie pojde do pracy(nowej).A teraz to juz nic nie wiem.Jak tu zabezpieczyc siebie i dzieci na wypadek gdyby mialo byc ze mna gorzej.Macie pomysly?

danka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Praca a crohn

Post autor: danka » 17 wrz 2007, 16:19

Prawde mówiąc czy chorzy na cukrzyce ogłaszają to -raczej nie. Wszystko zależy jakiego masz szefa, napewno musisz powiedzieć lekarzowi na badaniach kontrolnych lub okresowych, on też zdecyduje czy będziesz się nadawać do tej pracy jaką chcesz wykonywać. Z tego co się oriętuję to można się starać o grupe inwalidzką ale to po długim leczeniu nie zaraz na początku, renty chyba jeszcze nie dostaniesz, może ktoś jeszcze napisze kto już coś działał w ZUSie w tym kierunku.
Pozdrawia Danka&Michał

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 17 wrz 2007, 23:49

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
U mnie w pracy nawet jeśli ktoś ma umiarkowany czyli powinien pracować 7godz na moim dziale pracuje 8+czasem jeszcze 4(14.00-02.00)bo jak nie to dowidzenia.
Bardzo dużo zależy od pracodawcy niestety.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 20 wrz 2007, 08:17

Myślę, że najwłaściwszy byłby tutaj link do stron dla chorych na nzj w Niemczech. Rozumiem, że tam mieszkasz i parcujesz . Mają bardzo prężną oragnizację i dobrze by było, abyś równiez z nimi się skontaktowała. Nasze przepisy inaczej jednak regulują te kwestie. O ile pamiętam, to Misia ma link do ich stron, nie przypominam sobie jednak, aby był publikiowany na foprum. Myślę, że sama równiez mozesz poszukać.
Pozdrawiam cieplutko
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ESka

Post autor: ESka » 20 wrz 2007, 09:14

Szaraja pisze:Myślę, że najwłaściwszy byłby tutaj link do stron dla chorych na nzj w Niemczech.
Już kiedyś Misia podawała link oto on: http://www.dccv.de/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”