CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Poprzedni temat «» Następny temat
++++ KREON ++++++
Autor Wiadomość
Krzysiek(R) 
Aktywny

Miasto: Zamosc/Głogów
Wysłany: 05-02-2005   ++++ KREON ++++++

Witam wszystkich.
By3em wczoraj u lekarza i w zwi?zku z remisj? a jednocze?nie ci?g3ymi biegunkami, poleci3 mi spróbowaa Kreon. Ma to niby wzmóc absorpcje wody, bo ?adne inne leki nie pomagaj? niestety. Mam krótsze jelito i bya moze do konca zycia bede z tym walczy3, ale zawsze warto próbowaa.
Mam pytanie: Ma kto? do?wiadczenia z Kreonem? Pomaga3?
pozdrawiam

Małgosia 
Specjalista

Pomogła: 4 razy
Miasto: Gdańsk
Wysłany: 07-02-2005   

Przez krótki czas bra3am Kreon. Ale by3o to zaraz po zaostrzeniu - jedynym jak dot?d. Jak sytuacja sie unormowa3a i wesz3am w remisje - po oko3o 3-4 tygodniach - lekarz kaza3 mi odstawia Kreon. Nie wiem na co on mia3 dzia3aa. Od tamtego czasu mine3o 2,5 roku i jest OK - a biore tylko Salofalk 3x dziennie po 2 tabletki.
Pozdrowienia :-)

Mamcia 
Specjalista od Spraw medycznych
Założyciel J-elity

Pomogła: 84 razy
Miasto: Warszawa

Kreon to enzymy trawienne otrzymywane z trzustki wieprzowej. Podobne dzia3anie ma Pancreatyna. Poprawiaj? trawienie, ale aby mia3y dzia3aa na biegunki w przypadku skrócenia jelita to nie s3ysza3am. Podawany jest w zapaleniu trzuski, po jej resekcji, w przypadku zwe?enia przewodów trzustkowych, oraz w mukowiscydozie.
Mamcia

Krzysiek(R) 
Aktywny

Miasto: Zamosc/Głogów

Chodzi raczej o to aby usprawnia trawienie a tym samym byc mo?e absorpcja wody zacznie sie du?o wcze?niej. Pobiore troche zobaczymy co z tego wyjdzie.
A ma kto? jakie? sprawdzone lekarstwo na tego typu "problemy" pooperacyjne?
Pozdrawiam
Krzysiek

Gośka 
Mistrzunio

Pomogła: 2 razy
Miasto: Brzeźnica/Kraków
Wysłany: 16-02-2005   

Ja stosuje kreon 10 000 1 raz dziennie.Powiedzia3a mi o tym kobieta ktora jak ja by3a na ?ywieniu pozajelitowym w lecie.Znany krakowski chirurg poradzi3 jej na Crona odstawia wszystkie leki je?a normalny chleb ,ciemne pieczywo/nie bu3eczki/ i braa panzytrat /to w zasadzie chyba tosamo co kreon/ i dolegliwo?ci jej ust?pi3y. Ja zrobi3am tak samo za zgod? lekarza,kiedy odstawi3am metypred skonczy3am ?ywienie pozajelitowe i od wakacji biore tylko 2 x dz.ulgastran/lek chroni?cy ?luzówke/i raz dziennie kreon.Bardzo mi to pomaga.Choa nie powiem 3x zaliczam kibelek/dopo3udnia/.Ale czuje sie zdecydowanie lepiej i nie mam ?adnych bóli brzucha.Polecam wiec kreon.Pozdrawiam Gosia

Shima 
Ekspert
Ciocia Shima :)

Pomogła: 5 razy
Miasto: Zdunska Wola
Wysłany: 25-02-2005   

Krzysiek!Kiedys pytale? mnie na gg o kreon.Bralam go ale w zwiazku z bólami trzustki.Nie zauwazy3am aby wp3ywal znacz?co na np.ilosc wypróznien.Acha-to bylo niedlugo po resekcji j.grubego.
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

mój status

Balconik 
Specjalista

Miasto: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 26-02-2005   

Ja natomiast po wizycie u irydologa dostalem troche wspomagaczy na trzustke i watrabe. M.in. Kreon oraz Chelicur (wstretny wyciag z glistnika).
Na ilosc wizyt w toalecie to nie wplynelo, ale na pewno duzo lepiej sie czulem, tym bardziej, ze na 100% Salofalk ktory dostalem na CU nie jest obojetny dla watroby.
Mysle ze Kreon 1xdz 1 kaps. nie zaszkodzi, ale tylko 1 opak. i koniec.
pzdr

tysia 
Aktywny

Miasto: Śląsk
Wysłany: 21-05-2007   

hejka :) Tak się zastanawam co by tu dzis napisać i nie wiem :)
Przychodzi mi do głowy tylko moja głupota ale tu niestety nie ma sie czym chwalić :/

:) to znowu ja :)
Czy wie ktoś coś na temat Kreonu? dostałm to po ostatniej wizycie u lekarza...
Ostatnio zmieniony przez Zenobius 21-05-2007, w całości zmieniany 1 raz  

Mama Juleczki 
Mistrzunio

Pomogła: 3 razy
Miasto: Legnica

Trzustkowe enzymy trawienne pochodzenia wieprzowego, podawane przy różnego rodzaju niedoborach enzymu trawiennego - przy zapaleniu trzustki np.

tysia 
Aktywny

Oj to chyba zacznę się denerwować :/
Ciekawe dlaczego dostałą mte enzymy skoro nikt mi nie mówił ze z moja trzustką jest coś nie tak ;(
Jeszcze tego brakowało żeby mi trzustka wysiadła przez to jelito :/

Tomy 
Weteran

Miasto: Polska

tysia Ty sie tak nie martw tym Kreonem, bo to wcale nie musi znaczyć, że coś u Ciebie z trzustką nie tak. To po prostu lekarz chce zadbać o to, aby wszystko sie jeszcze dokładniej trawiło i nie drażniło jelita. To można traktować jako takie wspomaganie, a nie leczenie trzustki. Ja tez kiedyś to długo brałem i nawet jakieś efekty to dawało. Wygląda na to, że lekarz sie stara jak najlepiej, a z drugiej strony, że jest może jeszcze z tej starej szkoły, bo mnie już teraz żaden młody lekarz tego nie proponował, a zalecała mi to tylko dobra Pani ordynator, do której chodziłem na początku choroby 12 lat temu. Ale faktem jest, że lekarz powinien Ci dokładnie wytłumaczyć, co to jest ten Kreon i dlaczego go przepisuje.

ESka
[Usunięty]

Tomy ma rację kiedyś brałam kreon lekarz powiedział mi, że on pomoże mi lepiej trawić i sprawi, że nie będę tak strasznie traciła na wadze. Nie wiem ile w tym prawdy, ale uznałam takie tłumaczenie za wystarczające.

tysia 
Aktywny

dzięki :* na drugi raz powie mtemu lekarzowi ze ma mi to po kolei wytłumaczyć :mrgreen:

ranka 
Forumowy Mentor
forumowa felczerka

Pomogła: 49 razy
Miasto: 3 city

no racja racja...dobrze mowia :roll:

Kreon bierze sie w wielu roznych schorzeniach wspomagajaco uklad trawienny.Moja kuzynka choruje na celiakie i tez go spozywa :roll:

tysia 
Aktywny

Co racja to racja :)
Ale Wy jesteście lepsi niż cały sztab lekarzy których juz zdążyłam odwiedzić :D

Odpowiedz do tematu