CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Poprzedni temat «» Następny temat
siemię lniane
Autor Wiadomość
Shima 
Ekspert
Ciocia Shima :)

Pomogła: 5 razy
Miasto: Zdunska Wola
Wysłany: 28-01-2008   siemię lniane

Jak przygotowujecie siemie lniane???
Usiłowałam to parzyć(tzn pisze żeby gotować 15 min)ale potem nie mogę w żaden sposob tego porządnie przecedzić.Sitko nie zdaje egzaminu a przy pomocy gazy to i ja cała upaprana i cały zlew i straty duże.
Czy jest jakiś wygodniejszy sposób ??
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

mój status

Daga 
żona artura

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 28-01-2008   

ja pije siemie lniana, i przygotowuje to tak: jedna łyżeczke zalewam gorącą wodą do połowy szklanki i mieszam dosc długo, a później to wszystko wypijam, tylko ze ja mam mielony len (słyszałam ze jest lepszy, ale czy to prawda to niestety nie wiem) :grin:

Daga 
żona artura

Miasto: Dąbrowa Górnicza

oj jak jest glutowate to jest takie lekko bleee :grin:

goniusia 
Weteran
Pozytywnie zakręcona

Pomogła: 2 razy
Miasto: okolice Wrocławia

Shima ja kupuję siemię lniane mielone o różnych smakach.Ostatnio kupiłam wiśniowe.jest super smakuje jak kisiel.Już dawno przestałam się bawić w parzenie.To zalewas tylko wrzącą wodą ,mieszasz i gotowe

-Ania- 
Admin

Pomogła: 9 razy
Miasto: Jaworzno

Jako że mi nie wolno pić mielonego to takie zwykłe siemie lniane zalewam wrzatkiem i gotuje wiecej wody niż piszą na opakowaniu. Odcedzanie jest latwiejsze, bo te nasiona zostają jakby z tyłu garnka, a do naczynia wlewam tylko to, co chce wypić.

Leki: pentasa, remicade (III dawki)
Leczenie: Humira
Waga: 53 Wzrost: 153 Stan: małe zaostrzenie

Shima 
Ekspert

aha...dzieki kochani :)
Czyli że można samemu zmielić np w młynku do kawy :?:
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

mój status

spiro 
Doświadczony

Miasto: miasto świetej wieży

no w sumie mozesz zmielic ale musisz miec jakis lepszy mlynek by ten zmielony len nie byl za "gruby" bo to moze niestety zaowocowac porzadnym podraznieniem scianek jelit.

mój status

morfi 
Specjalista

Miasto: Kalisz

Pamiętam jak całkiem niedawno, wypiłam to siemię razem z ziarenkami :P I w sumie przeżyłam, choć drugi raz chyba nie rzuciłabym sie na to z apetytem :P Oczywiście nie wiedziałam, ze powinnam wypić to bez ziarenek (ktoś kto mnie częstował mówił,że pije się to razem z tymi ziarenkami, więc wypiłam :P )

Mariola 33 
Początkujący

Miasto: Zgorzelec

Uwielbiam siemię lniane i mogę je pic nawet po parę szklaneczek dziennie,ja kupuję mielone potrójnie odtłuszczone,zalewam wodą mieszam i gotowe. :roll: słyszałam że można dodać trochę soku a nawet mleka.pychotka :wink:

kasiaz 
Doświadczony

Miasto: Lublin
Wysłany: 29-01-2008   

Nie jestem w stanie juz przekupic mojego dziecka aby wypiło odrobine lnu - jak był mały to jeszcze w grę wchodziły klocki LEGO a teraz to "bez szans"

alcia_al 
Aktywny

Miasto: Barlinek
Wysłany: 23-02-2008   

kasiaz napisał/a:
Nie jestem w stanie juz przekupic mojego dziecka aby wypiło odrobine lnu - jak był mały to jeszcze w grę wchodziły klocki LEGO a teraz to "bez szans"

Ja przecedzałam, dodawałam glukozy i podawałam do picia, bo moja jako niemowlę piła wodę z glukozą. Potem robiłam na tym wywarze herbatki :) Można też zmieszać z kompotem.
Powodzenia

doelli 
Mistrzunio

Miasto: Rzeszów
Wysłany: 26-02-2008   

Czy Wasze stosowanie siemienia lnianego ma na celu osłonę układu pokarmowego, czy siemię posiada jeszcze jakieś inne właściwości? Ja osobiście piłam takie mielone w ciąży, jak miałam zgagę, ale zbytnio nie pomagało, a potem na wzmocnienie włosów, bo zaczęły mi mocno wypadać.

mój status

Shima 
Ekspert

doelli napisał/a:
potem na wzmocnienie włosów, bo zaczęły mi mocno wypadać.

I co??pomogło??

JA tylko jako osłona skatowanych jelit.

mój status

mysza74 
Początkujący

Miasto: leszczyny

siemię lniane jest też pyszne jako dodatek do zupy , ja go miele w młynku do kawy jeśli komuś nie szkodzi to może do siemienia dodać słonecznik i pestki z dyni wszystko to zmielić i dosypywać do każdej zupy jest przepyszne :roll:

Behemot(ka) 
Mistrzunio
Wierna Pastafarianka

Pomogła: 1 raz
Miasto: Warszawa

Jakaś nienormalna jestem Mnie po siemieniu wzdyma jak balon, a potem dostaje kiblociągu. :wc: Może ja mam inne CU niż Wy :mrgreen:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Odpowiedz do tematu