Jak nie jelitka to...

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Jak nie jelitka to...

Post autor: jaryszek » 26 mar 2008, 09:49

...kolano :(

Wiąże to ze sterydami, obym sie mylil. Dzisiejszej nocy obudziłem się przez tępy , pulsujący ból w lewym kolanie. Mocno się wystraszyłem, nie mogłem spać z jakąś godzinę, dopiero ketoprom (lek przeciwzapalny i przeciwbolowy) chyba zaczal dzialac i usnalem. Z rana bol juz nie jest tak duzy ale dalej czuje to kolano. Moze i to drobnostka (jestem hipochondrykiem :P ) ale zaraz w glowie pojawiaja mi sie obrazy profesora ktory ciagle powtarza : "Twoj organizm nie wytrzyma sterydow, warto się zastanowić nad wyciąciem jelita" :/ Czy to możliwe że zrobił mi sie jakis stan zapalny wlasnie przez sterydy ? Czy to moze poboczne skutki CU, podobne np. do ropieni wystepujacyh wlasnie przy colitis ?
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Jak nie jelitka to...

Post autor: Raysha » 26 mar 2008, 10:46

Miałam to co ty, tak samo jak Ty - od sterydów.
Poszłam do reumatologa, ten kazał mi isc na rehabilitacje i smarować maściami przeciwzapalnymi, ale bardzo mocnymi, potem zrobił mi zdjęcia RTG + badania dentysometri z zeszłego roku i wyszło, że to wszystko mam od biodra i od pleców. Jak powiedzielismy lekarzowi to potem dawał mi juz dawki zmniejszające i skonczyły sie bóle, ale do dzis mam ze przy wiekszym wysiłku sztywnieje czasem, albo kuleje. Ale nie boli. Pomysl nad wizytą do dobrego reumatologa. Ja trafilam na takiego który wiedział co to Crohn.

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 26 mar 2008, 18:55

Hmm no coz , narazie bede smarowal ketopronem i czekal na reakcje organizmu. I zamierzam tez zrobic prywatnie dentysometrię, zobaczymy co z tego wyniknie.
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
Koliberek
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Koliberek » 26 mar 2008, 19:35

ja mam trochę inny problem.Strasznie bola mnie stawy i mięsnie szczególnie nóg.Nieraz to mi ciężko z kanapy wstac.Czy wy równiez przechodziliscie przez to?

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 26 mar 2008, 20:23

No ja sterydy biore juz od jakis 4 lat, a dopiero wczoraj zaczal mi sie bol w kolanie, moze to nie od tego ?

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 26 mar 2008, 21:37

Nic sie nie dzialo wlasnie...

Awatar użytkownika
Koliberek
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Koliberek » 27 mar 2008, 07:41

Torvik dzieki za informacje.Poczytalam i teraz juz wiem wszystko. :wink: :wink:

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 27 mar 2008, 20:12

Jutro mam dentysometrie prywatnie, koszt 70 zł. Kolano na szczescie juz nieznacznie przypomina o sobie :) Ale trzeba to sprawdzic

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 28 mar 2008, 10:37

Mój mąż miał takie bóle kolan przez ostatnich parę dni. Przyszły razem z bólem brzucha,temperaturą i ogólnym osłabieniem.
Zastosowaliśmy Apap C plus i maść i na szczęście kolana bolą coraz mniej. Mąż jeszcze kicha,więc uznałam,że te bóle kolan są od grypy /ale nie ukrywam,że miałam cały szereg złych myśli/.
Pozdrawiam
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 01 kwie 2008, 13:08

jaryszek pisze:Jutro mam dentysometrie prywatnie, koszt 70 zł. Kolano na szczescie juz nieznacznie przypomina o sobie :) Ale trzeba to sprawdzic
Bardzo dobrze, że pójdziesz.
U mnie wszystko zaczeło się od tego badania.
elwirka pisze:Poszłam na badania i okazało się że mój wiek kostny wynosi zaledwie 70 lat .
u mnie jest wiek 11 lat xD Dobra koniec OT

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 02 kwie 2008, 10:04

Ej,nie straszcie mnie.Co prawda ja mam (lewe!)kolano nadwyrężone od podstawówki przez sport.Jednak w ostatnim czasie ból się nasila.Jakieś 10 minut mogę wytrzymać z zgiętą nogą w kolanie...często mi ucieka na boki.Jeszcze trochę,a schodząc po schodach zerwę sobie ścięgna w kolanie:/

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 02 kwie 2008, 10:56

Mi wyszly dobre wyniki w dentysometrii, kolana przestalo bolec , juz o tym zapomnialem :P

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 03 kwie 2008, 10:27

A tak w ogóle to w sumie wszystko na tym forum jest podpinane CU.Obojętnie co by się nie działo;)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”