Dieta OPTYMALNA?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Adam

Dieta OPTYMALNA?

Post autor: Adam » 17 maja 2005, 08:51

Kto? probowa??

Awatar użytkownika
Magic
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Re: Dieta OPTYMALNA?

Post autor: Magic » 19 maja 2005, 13:49

A i owszem, próbowa?. Na ?niadanko jajecznica 4 jaja na smalcu. obiadek goloneczka i ziemniaczek i kolacyjka z t?u?ciutka rybk?. CU si? nie odezwa?o a po 3 miesi?cach p?k?em jak zobaczy?em rano smalec i jaja. :lol:

Adam

Post autor: Adam » 19 maja 2005, 15:01

To mo?e to jest jaka? szansa?

Awatar użytkownika
Magic
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Magic » 19 maja 2005, 15:47

mo?e jest? b?d?c na pierwszej wizycie u dr nauk medycznych!!!! który jednicze?nie pracowa? u optymalnych przyjmuj?c i doradzaj?c zrobi? on na mnie dobre wra?enie. Stwierdzi?, ?e - przede wszystkim bra? leki, po drugie jak by tylko "co?" si? zacz??o to przesta? - po trzecie kontrola u lekarza prowadz?cego i morfologia co miesi?c. Doda? , ?e ma trzech pacj?tów z CU którzy ju? ponad 3 lata maj? remisj? w trakcjie której nie bior? podtrzymuj?cych dawek 5 ASA.....

Tak robi?em (ale z leków nie rezygnowa?em) . By?em 5 miesi?cy po ?rednim zaostrzeniu CU, i na prawd? nic mi si? nie pogorszy?o. Morfologia ok itd... Spróbowa?em i mo?na powiedzie? ?e co? mi zost??o po optymalnym jedzeniu. Cho? trudno na pocz?tku dobiera? propocjonalnie sk?adniki to w dalszym ci?gu nie jadam w ogóle s?odyczy :wink: i surowicy ( owoców i warzywek

Awatar użytkownika
Kevo
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Żywienie optymalne

Post autor: Kevo » 25 wrz 2005, 14:43

Post stary, ale tak przypadkiem wpadłem na to forum i nie mogłem się powstrzymać od odpowiedzi.
Otóż ja próbowałem i cały czas stosuję dietę optymalną.
Skutek ? Zapomniałęm o chorobie. A byłem chory na CU prze 6 cholernie długich lat. W końcowej fazie mojej choroby prz wzroście 176 cm ważyłem 58 kg.
Teraz 71 kg. Wypróżnienia 1 na 1-2 dni. Ani śladu krwi, śluzu. Stolce zwarte. Dla chorych na CU lub Crohna, nie muszę mówić, że taki "zwarty" stolec to najpiękniejszy widok na świecie. :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kevo
Debiutant ✽

Post autor: Kevo » 25 wrz 2005, 15:11

Aha, zapomniałem dodać, że na żywieniu optymalnym jestem już 3 lata i od tego czasu mam święty spokój jeśli chodzi o CU.

sebasw
Debiutant ✽

Post autor: sebasw » 25 wrz 2005, 17:22

podajcie mi prosze, jakiś link do stronki w netcie, gdzie jest dobrze opisana dieta optymalna.

To co narazie znalazlem to jakies strzepki informacji i w sumie nic nie moge sie wiecej dowiedziec.
CD lub CU user ;)

Gość

Post autor: Gość » 06 paź 2005, 07:36

Stron jest multum. Wrzuć w Google: żywienie optymalne, dieta optymalna.
Firmowa strona: http://www.dr-kwasniewski.pl/
Ale najlepiej jakbyś przeczytał książkę "Żywienie Optymalne" Jana Kwaśniewskiego.
Pozatym jeśli chcesz na poważnie podejść do tematu do radzę udać się do lekarza optymalnego.
Dla chorych na CU i Crohna przez pierwsze tygodnie stosowania żywienia optymalnego niezbędne są pewne modyfikacje w diecie.

Pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”