męty w ciele szklistym

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kongo
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podlaskie

męty w ciele szklistym

Post autor: kongo » 06 lip 2008, 19:57

Witam wszystkich na CU choruję juz dobrych pare lat tym samym pare lat biorę leki -
asamax. Ostatnie dwa tygodnie miałem bardzo stresujące w tym czasie zaobserwowałem dziwne zjawisko w moim oku latajacy obiekt ciemny niekształtny z czasem zaczelo ich przybywać byłem u okulisty ze wzrokiem wszystko jest ok
diagnoza- męty spowodowane długotrwałym braniem asamaxu
dodam jeszcze ze w tej chwili jestem w fazie zaostrzenia choroby
czy moze ktoś spotkal się z czyms podobnym ?bo mi się wydaje ze przyczyną powstania tych mętów jest zaostrzenie choroby wrzodowej
Pzd.Kamil

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: męty w ciele szklistym

Post autor: Joanna505 » 16 lip 2008, 18:35

kongo pisze:Witam wszystkich na CU choruję juz dobrych pare lat tym samym pare lat biorę leki -
asamax. Ostatnie dwa tygodnie miałem bardzo stresujące w tym czasie zaobserwowałem dziwne zjawisko w moim oku latajacy obiekt ciemny niekształtny z czasem zaczelo ich przybywać byłem u okulisty ze wzrokiem wszystko jest ok
diagnoza- męty spowodowane długotrwałym braniem asamaxu
dodam jeszcze ze w tej chwili jestem w fazie zaostrzenia choroby
czy moze ktoś spotkal się z czyms podobnym ?bo mi się wydaje ze przyczyną powstania tych mętów jest zaostrzenie choroby wrzodowej
Pzd.Kamil
Ja właśnie szukam jakichś informacji na ten temat... Ja mam mnóstwo mętów w ciele szklistym w obu oczach. Bardzo to jest uciażliwe... Latajace ciapki przed oczami... non stop. Idzie się przyzwyczaić ale był okres, że byłam tym załamana. Okuliści rozkładają ręce... i nie wiadomo skąd u mnie to tak narasta.

W moim przypadku nie może to być wynik brania leków na CD.

Czy macie podobny problem w przebiegu nieswoistych zapaleń jelit?

Kasik
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Kasik » 26 sie 2008, 20:05

I ja mam takie dziwne męty w oczach, już myślałam ze tylko mnie to dotyczy. Jeszcze do tego wszystkiego często zamglone pole widzenia, a męty są dość meczące...ale co tam do wszystkiego człowiek sie przyzwyczaja:)) to i do mętów też się przyzwyczaiłam:))
Pozdrawiam:))
...przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro..

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽

Post autor: Joanna505 » 31 sie 2008, 21:04

Hmmmm, jednak jakby nie było to mogą chyba do tego być predysponowane osoby z osłabionym organizmem, a choroby z autoagresji być może temu jakoś szczególnie sprzyjają.
Może nie było jeszcze badań korelacyjnych na ten temat :idea: .

Ja mam strasznie dużą wrednych mętów... jasne, że idzie się do tego przyzwyczaić. Tylko jakość widzenia jest gorsza... i gorzej widzimy wtedy po ciemku :neutral: .
Joanna
Witam Cię

Awatar użytkownika
Smonia...
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Smonia... » 31 sie 2008, 21:19

Witam Ja nie choruję na CD ani na CU ale też mam takie męty moja pani doktor stwierdziła że to pękają żyłki w oczach ze zmęczenia z nerwów osłabionego organizmu i kazała mi jeść witaminę "C" lub rutinoskorbin i to w durzych dawkach -wiecie pomogło -to co sę porobiło nie znikło ale się osłabiło ale nowe nie powstają.
Teraz jeszcze przypomniało mi się że brałem jeszcze tabletki na oczt mogę powiedzieć jak wygląda opakowanie bo ich nazwy nie pamiętam - jest na nim narysowane oko z fioletowo-granatowymi owocami jak powiecie że chcecie tabletki na oczy aptekarka napewno wam je da tylko nie wiem czy Wy możecie te leki brać przy Waszej chorobie...
Pozdrawiam i życzę powodzenia pzy leczeniu męt w oczach :)
Moniki Grześ
Smonia - MYSZKA - Monika - to jedna osoba ... ;)

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 31 sie 2008, 21:59

Smonia... pisze:jest na nim narysowane oko z fioletowo-granatowymi owocami
Grześ, to na pewno jakiś preparat z czarnymi jagodami - borówkami, np.
Obrazek
Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w antocyjany z borówki czernicy, luteinę oraz beta-karoten i witaminę E. Antocyjany z borówki czernicy Głównym składnikiem preparatu jest sproszkowany owoc oraz ekstrakt z borówki czernicy (Vaccinium myrtillus). Korzystne działanie jagód w chorobach oczu związane jest z obecnością w nich antocyjanów.
Teraz tego typu preparaty są często stosowane.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽

Post autor: Joanna505 » 31 sie 2008, 22:51

adamm pisze:
Joanna505 pisze:Ja mam strasznie dużą wrednych mętów... jasne, że idzie się do tego przyzwyczaić. Tylko jakość widzenia jest gorsza... i gorzej widzimy wtedy po ciemku :neutral: .
Dla mnie najgorsze jest to, ze mety sie ruszaja i mam akurat tak pechowe umiejscowienie, ze wchodza mi na centralne pole widzenia. Z czasem sie przyzwyczailem. To co mowisz o slabym widzeniu w ciemnosci to jeszcze inna choroba, nie pamietam w tej chwili fachowej nazwy.
Przy mętach naprawdę jest gorsze widzenie w ciemności. Może zależy też od nasilenia problemu.
Joanna
Witam Cię

Awatar użytkownika
Smonia...
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Smonia... » 01 wrz 2008, 21:49

Tak doelli właśnie o ten lek mi chodziło wiem że jest skuteczny ale polecam też wit "C" i RUTINOSKORBIN
Pozdrawiam Moniki Grześ
Smonia - MYSZKA - Monika - to jedna osoba ... ;)

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽

Post autor: Joanna505 » 02 wrz 2008, 15:11

adamm pisze:Wydaje mi sie, ze to oddzielne jednostki chorobowe, ale lekarzem nie jestem, wiec na 100% nie wiem. Ta o której Ty mówisz nazywa się "kurzą ślepotą" (nie wiem jaka jest fachowa nazwa medyczna). Ja mam metow sporo, a w ciemnosci widze dobrze.
No jasne, że oddzielna jednostka chorobowa :wink: . Jednak chodzi mi o sam objaw gorszego widzenia w ciemności. Wiesz, jak ktoś ma obuocznie mętów duzo to one przeszkadzają, jak jest ciemniej. Niby ich wtedy nie widać ale dają w kość. To nawet logiczne bo one cały czas zasłaniają pole widzenia i latają jak muchy :roll: .

Tu można nawet coś o tym poczytać:

http://swiatmetow.fm.interia.pl/
Joanna
Witam Cię

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽

Post autor: Joanna505 » 04 wrz 2008, 19:50

:placze:
Nie dogadam się...

Ja piszę o objawie w postaci gorszego widzenia. A dany objaw może występować w wielu różnych jednostkach chorobowych. Np. zarówno ja, jak i Sylwusia nie mamy kurzej ślepoty, a możemy obserwować podobny objaw, każda mając jakiś tam swój powód, albo i nie :).

Z tego co pamiętam to ta KŚ, jako jednostka chorobowa powstaje na skutek awitaminozy A.

:beer: Ale już dajmy spokój tej kurzej ślepocie :beer: :lol: .

:wink: :wink: :wink:
Joanna
Witam Cię

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”