Gdzie oddać do przebadania wycinek?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Izabia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Gdzie oddać do przebadania wycinek?

Post autor: Izabia » 09 sty 2009, 21:52

Proszę o podpowiedź.
Jestem w trakcie załatwiania wypożyczenia preparatów z mojej pierwszej kolonoskopii - wycinek był pobierany w zaostrzeniu. Doktór z Centrum onkologii w Warszawie powiedziała, że ten wycinek powinien przebadac ktoś bardziej kompetentny... pytanie teraz , kto? Zapisze się do centrum okologii, tam pracują podobno najlepsi specjaliści, tylko że na wizytę trzeba poczekac kilka miesięcy. W między czasie chcę oddać te preparaty do kogoś innego, tylko nie wiem gdzie?
Co proponujecie?
Izabela

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Gdzie oddać do przebadania wycinek?

Post autor: elena » 09 sty 2009, 22:17

--------------------------------------------------------------------------------

"Jakuż było pisane nie raz najlepszym specem od oceny histopatologicnej jest prof janina Orłowska z CMKP Klinika Gastroenterologii na Roengena w Warszawie. Można tam wysłać wycinki do konsultacji. Pani profesor już niejednemu postawiła diagnozę. "

Znalazłam coś na ten temat i niezdarnie przekopiowałam.

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 09 sty 2009, 23:48

Kazali zapisac sie najpierw na wizyte do lekarza a terminy są min. 3 - 4 miesiące także trzeba troche czekac. Prof Orłowska oceniała mój drugi wycinek - który był pobierany właśnie w Centrum Onkologii . Uznała wtedy że wynik kieruje podejrzenia na Colitis . Dobrze będzie jak ona oceni też ten wycinek z pierwszego kolono. Tymczasem jak już mam preparaty to myślę , że może ktoś inny jeszcze by je obejrzał. W końcu nie mam nic do stracenia.
Izabela

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 10 sty 2009, 09:10

Spróbuj może na ul. Waryńskiego w Ośrodku Olympus. Tam możesz oddać wycinki prof. Orłowskiej bez wizyty, tylko potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzącego. Niestety każdy opis wycinku tam kosztuje.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 10 sty 2009, 12:31

Dzieki za podpowiedź. Napewno tam zadzwonie. Jak rozumiem to jest ta przychodnia która podlega pod Polska Fundacje Gastroenterologii? Jedynie zastanawiam sie czy napewno tam bada wycinki dr Orłowska. To właśnie z tamtad zabieram swoje preparaty... 2 lata temu , kiedy robiłam badanie , wysyłali wycinki do Łodzi i tamten histopatolog był podobno kiepski (tak twierdzili lekarze z Centrum Onkologii) . Może teraz w tej przychodni cos sie zmieniło?!
Izabela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 10 sty 2009, 13:11

Osobisice polecam Panią Prof. Czy drugi wycinek był pobrany po jakimś leczeniu? Jeśli tak to tym bardziej powinna go obejrzeć ta sama osoba. Klinika CMKP ma najwięcej pacjentów w Polsce i największe doświadczenie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 10 sty 2009, 13:31

Tak drugi wycinek był po encortonie - pół roku pi pierwszym badaniu. Napewno oddam go do prof Orłowskiej. Zastanawiam sie tylko czy jest szansa oddać do Niej badanie prywatnie, by było szysciej? Właśnie zaczęło mi sie zaostrzenie :-( Oczywiście mam już zmienione leczenie ale dobrze by było wreszcie dowiedzieć się co mi tak na prawde jest.... pierwsza kolono wskazywało na Crohna , drugie (robione przez p. prof.) wskazywało na Colitis... W każdym razie chciałabym zrobic analizę wycinka jak najszybciej.
Izabela

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 10 sty 2009, 17:56

Tak napewno prof. Orłowska. Dzwoniłam tam kiedyś. Tylko jest potrzebne skierowanie od lekarza prowadzącego o treści aby Profesor dokonała opisu histo-pat.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS

prof. Orłowska

Post autor: agnieszkad » 13 sty 2009, 13:07

Ja zawiozlam szkielko do sekretariatu prof. Orlowskiej w Instytucie onkologii. Sekretarka przyjela oraz opisy poprzedniego histopatologa , no i moje "podejrzenia" co do choroby. Po jakichs 2 tygodniach dostalam zwrot poczta na podany adres oraz nr rachunku, na ktory powinnam wplacic naleznosc. To bylo jakies 120 zl w ubieglym roku. Wszystko odbylo sie sprawnie, bez zadnych skierowan (jesli za to sie placi).

No i ocena profesor byla w 100% przeciwna do poprzedniej!

pozdrawiam
aga
agnieszkad

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 14 sty 2009, 19:17

Byłam w Przychodni Fundacji Gastroenterologii (osrodek Olympus) i okazał sie , że rzeczywiście Prof Orłowska opisuje u nich wycinki. Poprostu wcześniej opisywał ktoś z Łodzi a teraz wybrali ją (dlatego mój wycinek jest opisany przez kogoś innego) . W kazdym razie gdy będe miała skierowanie od gastrologa to Pani Profesor opisze ten wycinek, trwa to 2 do 3 tygodni, a kosztuje 80 zł (chocią powiedziano mi że czasem więcej czyli wielokrotność tej sumy, bo zdarzają się sytuacje gdyż jest potrzebna większa ilość konsultacji niż jedna- niezbyt to rozumiem). Uważam, że nie jest to strasznie drogo. No i może wreszcie będę miała porządnie opisany materiał. Jedynie co mnie zmartwiło to to , że nie pozwolono mi dołączyć do porównania opisów z innych wycinków. Potrzebny jest według nich jedynie stary opis wycinka który będzie aktualnie opisywany.
Izabela

mała
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: mała » 22 wrz 2009, 21:30

witam wszystkich bardzo cieplutko! (mój 1 post) chciałam się dowiedzieć czy konieczne jest skierowanie akurat od gastrologa a mogłoby być od internisty? udało mi się wypożyczyć już preparaty, aż 9 szkiełek... i mam rozumieć że za każde szkiełko płaci się te 80 zł?? byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, mam nadzieje że jeszcze zaglądacie tutaj:)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 07 gru 2010, 12:30

Dobra, a jak mam przekazać wycinki w momencie gdy mieszkam w Gdyni,a Pani Orłowska jest w Warszawie? Chciałam skonsultować opis his pat z ostatniej kolonoskopii.

Dziękuję
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 gru 2010, 12:39

Pocztą. poszukaj ludzie to robili.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 07 gru 2010, 21:10

Ok,rozumiem, że nie wysyłam 'materiału',tylko opis? Czy mam się skierować do 'posiadaczy moich wycinków' o odesłanie ich gdzieś tam za opłatą? Moze to glupie pytania,ale autentycznie nie wiem,jak się do tego zabrać.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 gru 2010, 22:33

Wysyłasz szkiełka, bo taki opis jest okdp. Nie wiem jak ci wytłumaczyć co masz zrobić. Wrzuć opcję szukaj. Troszeczkę inicjatywy

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”