Imuran przyjmuje od wczoraj - a tu nagle gorączka.

Azatiopryna (łac. Azathioprinum) – organiczny związek chemiczny, antymetabolit, lek o silnym działaniu immunosupresyjnym i cytotoksycznym.
Nazwa handlowa IMURAN

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tata Jakuba
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie

Imuran przyjmuje od wczoraj - a tu nagle gorączka.

Post autor: Tata Jakuba » 14 maja 2009, 22:41

Byliśmy wczoraj z synem na wizycie kontrolnej, na której syn - 8 lat dostał nowy lek Imuran, bierze jeszcze salofalk i encorton 5mg, A tu dzisiaj wieczorem gorączka 38 stopni i widzę u dziecka zmęczenie po szkole. Ostatnio po szkole już chyba od tygodnia ma bóle głowy, no i narzeka że pupa swędzi - jest czysta ale zaczerwieniona. co tu zrobić - chyba jutro zadzwonię do lekarza prowadzącego. Lecz jeśli cos wiecie na ten temat to dajcie znać.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Imuran przyjmuje od wczoraj - a tu nagle gorączka.

Post autor: Natalka » 14 maja 2009, 23:00

W ulotce jest napisane, że może wystąpić gorączka jako skutek uboczny i należy zgłosić się do lekarza niezwłocznie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 14 maja 2009, 23:05

Tata Jakuba pisze:chyba od tygodnia ma bóle głowy
Syn miał bóle głowy i był wiecznie zmęczony z powodu niskiego
poziomu żelaza.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 15 maja 2009, 14:40

na początku brania Imuranu moze tak być. Byłam nie do życia. Tak czy inaczej wszystkie te objawy muszą być skonsultowane z lekarzem

[ Dodano: 22-11-2009 ]
Słuchajcie. Biorę Imuran od poltora roku. Mialam rożne objawy uboczne-wypadanie włosów np. Ale od jakiegoś tygodnia mam podwyższoną temperaturę do ok 37,5-bez jakichkolwiek objawów przeziębienia. Czy taki stan podgorączkowy świadczy o czymś? Czy raczej 38 -39sugerowałoby,że organizm się buntuje?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Azatiopryna”