dopłata do wizyty u lekarza (OT ze świńskiej grypy)

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Re: dopłata do wizyty u lekarza (OT ze świńskiej grypy)

Post autor: deep navy » 05 gru 2009, 03:40

biedronka24 pisze:Ludzie panikują i zamiast wyleżeć kilka dni w domu - zgłaszają się do szpitala ze zwykłym przeziębieniem
Pacjenci za wizytę u lekarza w USA pokrywają 20% kosztów leczenia z własnej kieszeni (resztę pokrywa ubezpieczenie).
Taka polityka skutecznie odstrasza ludzi nadzwyczaj przewrażliwionych.
Gdy u nas wprowadzą podobne procedury to.... pewnie zapomnimy jak wyglądają kolejki do lekarza (mieszkańcy naszego kraju zazwyczaj przyjmują postawę roszczeniową więc.... pewnie dalej będziemy gnić w tym bagnie).
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 05 gru 2009, 11:25

deep navy pisze:Pacjenci za wizytę u lekarza w USA pokrywają 20% kosztów leczenia z własnej kieszeni (resztę pokrywa ubezpieczenie).
deep navy pisze:Gdy u nas wprowadzą podobne procedury to.... pewnie zapomnimy jak wyglądają kolejki do lekarza (mieszkańcy naszego kraju zazwyczaj przyjmują postawę roszczeniową więc...
a mnie się wydaje że jeśli coś takiego u nas będzie to najbiedniejsi-renciści ,emeryci itp zostaną bez opieki zdrowotnej bo nie będzie ich stać płacić te 20% -chciałbyś tego??
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

dethleffs

Post autor: dethleffs » 05 gru 2009, 11:52

dupa blada. mnie sie ten pomysl tez bardzo podoba, zreszta pamietam juz taki pomysl, kiedy to pacjent mialby doplacac 5zl do wizyty u lekarza. co zly pomysl? 5 zl to nie majatek, owszem sa wyjatkowe przypadki, ale zawsze mozna wprowadzic inne warunki dla najubozszych.
inny pomysl, Religi, chcial podniesc skladke o promil doslownie i jakiez to bylo oburzenie pseudo-socjalistow. z ta nasz polityka, to my daleko nie zajedziemy, choc tuska nie darze sympatia, to pomysl odpowiedzialnosci za rzadzenie rzadzacych i oslabienie roli prezydenta, mysle na nasze realia ( 2 polakow-3zdania), moglo by cos wreszcie zmienic.
sluzba zdrowia, powinna stac sie nadrzednym tematem rozmow i dzialan przede wszystkim. u nas to se pogadaja, potem ucichnie i powrot do starych tematow: geje, aborcja, kosciol. kabarecik kreci sie dalej
osobiscie chetnie doplace do kazdej wizyty, by kondycja sluzby zdrowia poprawila sie
mzna byloby przeznaczyc kase na profilaktyke, duszac w zarodku powazne choroby, a nie leczyc, kiedy to stan powazny i koszty wieksze, a rokowania slabe

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 05 gru 2009, 15:15

magda281 pisze:a mnie się wydaje że jeśli coś takiego u nas będzie to najbiedniejsi-renciści ,emeryci itp zostaną bez opieki zdrowotnej bo nie będzie ich stać płacić te 20% -chciałbyś tego?
magda281, jak tak dalej będziemy ''niańczyć'' całe społeczeństwo to będzie tak jak jest... czyli zero zmian.
Polaku! skoro masz małą emeryturę to oznacza, że odprowadzałeś małe składki na ZUS a to oznacza, że mało w życiu umiałeś.

marcin87
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: marcin87 » 05 gru 2009, 15:24

deep navy pisze: Polaku! skoro masz małą emeryturę to oznacza, że odprowadzałeś małe składki na ZUS a to oznacza, że mało w życiu umiałeś.
To nie znaczy że mało ktoś umiał, tylko mało zarabiał, bo:
-mieszkał w małej miejscowości, w której trudno o dobrą pracę
-robił to co lubił
-itd (można by długo wymieniać ale mi się nie chce)

A jeśli chodzi o główny temat, to jestem za małą opłatą za wizyty (z której zwolnieni mogliby być najbiedniejsi).
Ostatnio zmieniony 05 gru 2009, 15:28 przez marcin87, łącznie zmieniany 1 raz.

Misia

Post autor: Misia » 05 gru 2009, 15:27

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 gru 2009, 15:38

deep navy pisze:
magda281 pisze:a mnie się wydaje że jeśli coś takiego u nas będzie to najbiedniejsi-renciści ,emeryci itp zostaną bez opieki zdrowotnej bo nie będzie ich stać płacić te 20% -chciałbyś tego?
magda281, jak tak dalej będziemy ''niańczyć'' całe społeczeństwo to będzie tak jak jest... czyli zero zmian.
Polaku! skoro masz małą emeryturę to oznacza, że odprowadzałeś małe składki na ZUS a to oznacza, że mało w życiu umiałeś.
az straszne jest to co piszecie,ZUS naliczal renty i emerytuty nie z tego co sie odprowadzalo, ale wg swoich przepisow,maksymalnie je ograniczajac np. do 250 % sredniej krajowej.NIE BYLO prowadzonych indywidualnych kont odprowadzanych skladek.
Mowiac inaczej,moje zarobki w wysokosci 5 srednich krajowych z tamtych lat nijak sie maja do otrzymywanej renty.
Przez grzecznosc pomine slowa o powiazaniu inteligencji,wyksztalcenia i otrzymywanych swiadczen.
Doplacac za co?
za to co jest juz naliczone i zaplacone?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 05 gru 2009, 15:43

zgadzam się z obytym , jest jednak cos w tym co piszecie o placeniu za wizytę czy dopłacaniu , jak idę do ośrodka i nie moge wysiedziec w kolejce bo przede mną kilka osob w wieku emerytalnym , ktorym spieszy sie bardzo i wydzierają z lawki pod drzwi aby tylko nie wejsc im w droge , a potem siedza po pol godziny i opowiadają historie swojego zycia lekarzowi , ktory w tym czasie przyjąby 5 mlodych

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 05 gru 2009, 15:50

obyty.z.cu pisze:Doplacac za co?
O takim właśnie podejściu pisałem.
Ja mam płacić? Za co? Przecież mi się należy.

Misia

Post autor: Misia » 05 gru 2009, 15:55

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 gru 2009, 16:05

deep navy pisze:
obyty.z.cu pisze:Doplacac za co?
O takim właśnie podejściu pisałem.
Ja mam płacić? Za co? Przecież mi się należy.
to jest manipulacja i wmawianie mi czegos co nie powiedzialem.
KAZDY kto chce moze isc prywatnie do lekarza i mu placic i ok,
ale w przychodniach maja kontrakty z NFZ ,czyli maja zaplacone.
Naprawde nie widze zadnego przyczynku by placic drugi raz.
Zupelnie inna sprawa jest racjonalne wykorzystanie kasy w systemie,
gdzie urzednicy decyduja o leczeniu ludzi.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 05 gru 2009, 16:21

ale w przychodniach maja kontrakty z NFZ ,czyli maja zaplacone
Widzisz, inni też tak uważają i chodzą do lekarza 2 razy w miesiącu z byle jakiego powodu (bo jak za darmo to się chodzi i chodzi- co wtedy tracę? Tylko czas.).
Przez takie postępowanie mamy tak duże kolejki i tak marną opiekę medyczną.

Gdy wejdą opłaty za wizytę, kolejki będą mniejsze a... dzięki temu jakość usług medycznych będzie wyższa (bo dobry lekarz to wypoczęty lekarz).
obyty.z.cu pisze:Zupelnie inna sprawa jest racjonalne wykorzystanie kasy w systemie,
gdzie urzednicy decyduja o leczeniu ludzi.
Postępowanie urzędników jest mało satysfakcjonujące, ponieważ wydają oni cudze pieniądze. Jeżeli nasza służba zdrowia sprywatyzuje się choć trochę to... będzie lepiej niż jest bo gorzej to chyba już być nie może.

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 05 gru 2009, 17:02

stefanmalek pisze:Jak chcesz płacić 2, 3 czy 500 razy za to samo to płać
Chcę dopłacać za wizyty u lekarza bo moim zdaniem w ten sposób zmniejszą nam się znacznie kolejki w przychodniach. Kolejne ''reformy'' służby zdrowia tylko te kolejki wydłużają.

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 05 gru 2009, 17:08

z podatkami jest przeciez tak samo placimy kilka razy i nikt sie nie bulwersuje , np. dostajemy pensje netto czyli placimy od niej podatek, potem idziemy z ta pensja netto do sklepu i kupujemy produkty brutto znow z podatkiem...fajnie nie?

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 05 gru 2009, 20:00

Obyty, stefanmalek brawo ! Aż jeszcze bardziej Was lubię :)
Właśnie trzeba sobie najpierw uświadomić co to jest tak naprawdę liberalizm, bo to, co teraz nam się proponuje jako niby nowoczesne rozwiązanie liberalne to jest po prostu zwykłe złodziejstwo. Stefanmalek świetnie to zauważył.

A jak czytam, jak się niektórym ci starzy ludzie w kolejkach do lekarza nie podobają, jak Wam młodym strasznie przeszkadzają i czas zabierają, to sorry ale jeżeli by to bardziej uogólnić to wygląda to na jakąś prymitywną walkę pokoleń. Skąd wiecie, że większość z nich chodzi do lekarza po kilka razy w miesiącu i z byle czym? Jak się nazywa chęć eliminacji starych, chorych ludzi ze społeczeństwa?

A jeżeli tak Wam się nie podoba, że ci starzy jojczą a nic z tym nie robią? To popatrzcie na siebie. Właśnie teraz sami jojczycie na starych, chorych ludzi. A co zrobiliście aby im pomóc? Jedyne co macie na razie do zaproponowania, to wypchnąć ich z kolejki, żeby problemu nie było widać.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”