Teraz jest środa, 22 listopada 2017, 10:21

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

VSL3=Vivomixx

To co nie leczy, a jednak pomaga. Rekiny, witaminy i inne pigułki.

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Re: VSL3=Vivomixx

Post przez Jac » wtorek, 14 lipca 2015, 11:47

Ja musiałem wprowadzać VSL#3 bardzo powoli - jedna kapsułka, dwa dni przerwy, znowu jedna i dwa dni przerwy, potem jeden dzień przerwy, aż wreszcie po ok. miesiącu zacząłem brać codziennie po 1 kapsułce.
Kiedy wszystko się ustabilizowało, po następnym miesiącu zauważyłem znaczną poprawę - praktycznie udało się wyeliminować biegunki, które przedtem były podstawowym problemem.

Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post przez michal_mg » wtorek, 14 lipca 2015, 13:46

Jac, a jakie miałeś objawy na początku stosowania?
Obrazek

Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post przez Jac » środa, 15 lipca 2015, 11:34

Po wzięciu dawki VSL#3 zaczynało mnie gonić do toalety i tak kilka razy pod rząd, z tym, że każde następne wypróżnienie było luźniejsze, a stolec jaśniejszy.
Dlatego wprowadzałem to bardzo delikatnie. Warto było jednak poczekać na pozytywne efekty.

Choroba: CD
województwo: podlaskie

Post przez Marchewkowe_pole » środa, 15 lipca 2015, 12:15

Od dwóch dni zamiast pić go rano z wodą zaczęłam pić z sokiem na noc jest znaczna poprawa. Zatkało mnie fest.
"Jeśli wierzysz w cuda - musisz wierzyć, że się uda!!"

Mikołaj, 56cm. 4470g. 10/10 - 11.08.2016 urodzony przez cc.

Salofalk 2x1 AZA 2x1, metronidazol 3x1
11 lat walki z Crohnem, leczenie biologiczne w 2010 i 2012, przebyta operacja w 2009, przetoki okołoodbytnicze2011/ 2012, obecnie zaostrzenie po cc.

Bitwę wygrałam wojna trwa! SPARTA!!!
FU*CK OF CROHN!!

Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie

Post przez Agnieszka72 » piątek, 31 lipca 2015, 09:59

Mam pytanie czy mogę podawać Vivomixx 13 letniej córce? Córka jest w remisji po 3 dawkach inflectry, obecnie zażywa asamax i aza. Nie zapisano jej żadnego priobiotyku.

województwo: podkarpackie

Post przez patkaas » piątek, 31 lipca 2015, 10:48

Agnieszka72 napisał(a):Mam pytanie czy mogę podawać Vivomixx 13 letniej córce?
Nie ma żadnych przeciwwskazań, a nawet powinno się dbać o florę jelitową. Ja właśnie zaczęłam stosować, również biorę Asamax i Azę, vsl biorę na noc razem z lekami.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie

Post przez Agnieszka72 » piątek, 31 lipca 2015, 11:28

Córka bierze leki rano, więc podam jej z pól godziny przed lekami. Dzięki za podpowiedź.

Post przez patkaas » piątek, 31 lipca 2015, 11:34

Jest sporo teorii, że probiotyki lepiej brać na noc. Niekoniecznie trzeba z innymi lekami. Jeśli tak jest wygodniej, to można też i rano :)

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: dolnośląskie

Post przez adak1234 » sobota, 1 sierpnia 2015, 12:15

Mi wczoraj pierwszy raz gastro przypisał ten preparat, od jutra zaczynam brać. Miałem zapłacić aptece za 10 saszetek 99 zł, ale dziś przy odbiorze powiedzieli, że zrezygnowali z marży i zapłaciłem 82,90 zł (ile wy płacicie?) choć się nie dziwie bo kupowałem 60 saszetek + inne leki i w sumie wyszło ponad 750 zł :cry:
Co do brania to lekarz zalecił mi brać 1 saszetkę dziennie zaraz po śniadaniu i przechowywanie w lodówce. Mam nadzieję, że nie będę miał żadnych nie przyjemności żołądkowych.

A widziałem, że mają jeszcze tabletki za połowę ceny, czyli 40 zł w czym proszek jest lepszy od tabletek? :neutral: :?:

Post przez patkaas » sobota, 1 sierpnia 2015, 15:43

adak1234 napisał(a):A widziałem, że mają jeszcze tabletki za połowę ceny, czyli 40 zł w czym proszek jest lepszy od tabletek?
saszetki mają więcej bakterii, czyli są lepsze. W lodówce trzeba przetrzymywać, bo bakterie się niszczą pod wpływem wyższej temperatury. Nieprzyjemności od żołądka nie mam żadnych, biorę za to na noc.

Jeśli jesteś członkiem J-elity z opłaconą bieżącą składką, to: http://j-elita.org.pl/?pid=aktualnosci&id=109

A tak poza tym, to w aptekach DOZ saszetki kosztują 79,99 za opakowanie, a na stronie nawet 77,99 :)

Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: dolnośląskie

Post przez adak1234 » sobota, 1 sierpnia 2015, 17:23

Dzięki za wyjaśnienie różnic. To mi promocje dali;) Kupowałem w Express Pharm. Nie jestem członkiem J-elity ale muszę o tym poczytać.

Post przez patkaas » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 19:38

Co do cen, to taka mała uwaga. Poszłam dziś kupić sobie vsl do apteki DOZ, ale tym razem akurat byłam w innej i jak się okazało tam zapłaciłam za opakowanie 99,90(gdzie w poprzedniej, przypomnę, zapłaciłam 79,90). No więc różnica jest spora. Chyba najbardziej opłaca się zamawiać przez internet :)

Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: świętokrzyskie

Post przez MowMiZoska » piątek, 28 sierpnia 2015, 13:13

patkaas napisał(a):
adak1234 napisał(a):A widziałem, że mają jeszcze tabletki za połowę ceny, czyli 40 zł w czym proszek jest lepszy od tabletek?
saszetki mają więcej bakterii, czyli są lepsze. W lodówce trzeba przetrzymywać, bo bakterie się niszczą pod wpływem wyższej temperatury. Nieprzyjemności od żołądka nie mam żadnych, biorę za to na noc.

Jeśli jesteś członkiem J-elity z opłaconą bieżącą składką, to: http://j-elita.org.pl/?pid=aktualnosci&id=109

A tak poza tym, to w aptekach DOZ saszetki kosztują 79,99 za opakowanie, a na stronie nawet 77,99 :)

Najlepiej zamawiać na stronie doz i odbierać w aptece. Przy obecnej temperaturze nie wysyłają tej promocji za 99 zł nawet jeśli ma się opłaconą składkę

województwo: kujawsko-pomorskie

Post przez elvirka91 » sobota, 19 września 2015, 20:01

Ja biore vsl # 3 w kapsułkach po jednej dziennie i efekt zobaczyłam już po pierwszym dniu,( jakoś tak lepiej mi w brzuchu było, ale znaczną poprawe po całym opakowaniu, czyli 10 tabletkach. Przeczytałam w internecie, iż badanie wykazało, że dawka może nie mieć dużego znaczenia, ale to było przypuszczenie. Więc pomyślałam, ze zaczne od jednej kapsułki i zobacze co sie bedzie działo. Wcześniej zawsze pomagały mi wlewki z salofalku a teraz od miesiaca nie było żadnej poprawy. Zaczęły jeszcze bardziej mnie przeczyszczać, zamiast pomagać. Lekarz powiedział, ze jesli kolejny tydzień nie przyniesie żadnej poprawy to przepisze mi sterydy. Wlewki miałam brac drugi tydzień, ale odstawiłam je na rzecz vsl i krew zniknela po 10 dniach. Teraz jest tylko troche sluzu. Toaleta 1-3 razy, stolec w miare normalny. Czasem tylko wzdecia mecza troche. W innym opisanym badaniu przeczytałam tez, ze vsl pomaga w CU, ale w CD nie obserwuje sie zbytniej poprawy.
Grunt to pozytywne myślenie :)

województwo: -- poza Polską --

Post przez michal_mg » niedziela, 20 września 2015, 10:35

Jeśli flora bakteryjna jest mocno zaburzona to w pierwszych dniach jest normalną rzeczą takie objawy jak wzdęcia, a nawet burczenie i bulgotanie. To nie nawrót choroby, a bitwa bakterii - tych obecnych, które nie chcą dać za wygraną, z tymi dostarczonymi.
Branie probiotyku ma za zadanie zmianę obecnej flory - ale to nie znaczy, że ta obecna po prostu zamieni się miejscami z nowymi. To walka o egzystencje....
Zmiana samopoczucia na gorsze może również iść w parze - nasz stan psychiczny również zależy od jelit, a jeśli w nich toczy się wojna to nie może być inaczej jak nasze samopoczucie również może być w tym czasie napięte.
I jeszcze jedno, jakość bakterii nie zależy od producenta - a tym samym od jego ceny. Dany szczep bakteryjny zrobi nam dobrze obojętnie kto go zamknie w kapsułce. Ważna jest ilość. Jeśli jest ich mniej to dawka terapeutyczna MUSI być większa niż zapobiegawcza.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Suplementy