Teraz jest sobota, 18 listopada 2017, 22:26

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

VSL3=Vivomixx

To co nie leczy, a jednak pomaga. Rekiny, witaminy i inne pigułki.

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: VSL3=Vivomixx

Post przez cart00n » czwartek, 24 września 2015, 19:39

Podzielę się z Wami co zauważyłem :mrgreen:

Vivomixx VSL-3 Total, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

Vivomixx Suplement diety zawierający 450 miliardów (4,5x1o11) liofilizowanych, żywych kultur bakterii kwasu mlekowego i bifidobakterii.

Vivomixx VSL-3 Mix, kapsułki, 10 szt

Środek spożywczy w postaci kapsułek, zawierający 8 różnych szczepów liofilizowanych, żywych kultur bakterii kwasu mlekowego i bifidobakterii, w ilości nie mniejszej niż 112 miliardów (1,12 x1011) jednostek tworzących kolonie (CFU) w jednej kapsułce.

Tu mamy "różnicę" :twisted:
Diagnoza: Grudzień 2012

Leczenie: Azathioprine 100mg , Pentasa; 3x1g,

Choroba: inna choroba jelita
województwo: świętokrzyskie

Post przez pajek » piątek, 25 września 2015, 19:43

A znacie może zamiennik za vsl # 3 ?? strasznie drogi lek :/
166m,57kg,żadnej operacji, assamax-mekaptopuryna-controloc-humira

Choroba: inna choroba jelita

Post przez pajek » piątek, 25 września 2015, 19:53

166m,57kg,żadnej operacji, assamax-mekaptopuryna-controloc-humira

Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post przez Brawurka » sobota, 26 września 2015, 17:38

pajek napisał(a):http://aptekagold.pl/vsl-3-kaps-10-szt.html

Tu znalazłam najtańszy :)

To są kapsułki.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

województwo: mazowieckie

Post przez zahar » piątek, 4 grudnia 2015, 16:47

Patent na stosowanie vsl-3 (niezweryfikowany naukowo, ale być może sensowny z ekonomicznego punktu widzenia) - saszetkę probiotyku wsypuję do szklanego naczynia z mlekiem sojowym (najlepsze ekologiczne firmy Natumi) i po kilkunastu godzinach mam wyborny kefir. Wygląda więc na to, że bakterie są faktycznie żywe i namnażają się w tej substancji. Mleko sojowe a nie krowie, bo po pierwsze dla mnie smaczniejsze a po drugie po krowim bym eksplodował.
Wypijam większą część tak przygotowanego kefiru a resztę znowu zalewam mlekiem sojowym i po nieco dłuższym czasie mam kolejną porcję. Ważne, żeby naczynie było w temperaturze pokojowej, w której bakterie mogą się rozmnożyć.
W ten sposób można sporo zaoszczędzić, choć nie potrafiępowiedzieć jak z przyswajalnością tak serwowanego probiotyku, w porównaniu do klasycznie łykanej tabletki czy rozpuszczanej w wodzie saszetki.

Choroba: nie ustalono

Post przez Maatylda » piątek, 4 grudnia 2015, 21:35

zahar, no jestem pod wrażeniem :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Choroba: CD

Post przez alate » wtorek, 8 grudnia 2015, 19:33

zahar,
gratuluję inwencji twórczej :roll:
jeśli czujesz się dobrze to ok, to najważniejsze, pytanie tylko ile w tym Twojej wiary, a ile faktycznego działania
z tego co wiem to optymalna temperatura dla rozwoju bakterii kwasu mlekowego( tych podstawowych, jak w jogurcie: Lactobacillus i Streptoccocus) wynosi 43 st.,potrzebują i ok. 4-7 godz. i utrzymywania stałej temperatury, aby się namnożyć
Vivomixx to mieszanka aż 8 szczepów, nie wiadomo, jakich warunków rozwoju wymagają
nie od dziś też wiadomo, że kefir i jogurt to nie to samo, w kefirze działają tzw. grzybki kefirowe. Czy w kefirze mogą się rozwinąć te bakterie?
to juz pytanie do biologa, czy bakteriologa :neutral:
Crohn ? Z tym da się żyć !

województwo: śląskie

Post przez moniQue82 » czwartek, 24 grudnia 2015, 00:06

Witajcie. Od ok pół roku stosuję saszetki Vivomixx (co 2 dzień) i pierwszy raz odkąd zachorowałam, a będzie prawie 10 lat, nie rozłożyło mnie żadne choróbsko i antybiotyk!

Do tej pory nawet porządny katar, nie mówiąc o gorszych infekcjach, często prowadził do nawrotu... A tu NIC. Kasa spora, ale jak cudownie się czuję :)))))

Post przez marcin1990 » czwartek, 10 marca 2016, 14:57

Mam pytanie odnośnie probiotyku Vivomixx. Może ktoś będzie potrafił mi na nie odpowiedzieć, jak nie to spróbuje jeszcze zaczerpnąć informacji u producenta leku.

Do sedna: W ulotce do leku jest sporo informacji na temat jak stosować ten suplement, żeby przynosił jak najlepsze efekty, ale brakuje mi jednej, a mianowicie jak długą przerwę należy zrobić pomiędzy wypiciem Vivomixx'u a możliwością zjedzenia/wypicia czegoś ciepłego, tak aby to ciepło nie odbiło się negatywnie na skuteczności leczenia Vivomixx'em?

Choroba: CD u dziecka

Post przez Mamcia » piątek, 11 marca 2016, 21:06

Zapytaj w PharmaBest, bo ja nie mam pojęcia. Co do ciepłego, to jeśli nie jest gorące (temp wewnątrz jest wyższa niż temp ciała o co najmije 0,5oC to nie ma to znaczenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

województwo: zachodniopomorskie

Post przez artur11 » czwartek, 5 maja 2016, 15:32

A ja mam pytanie czy biorąc Vivomixx ( 2 saszetki dziennie gdy jest gorzej, ateraz tak jest) moge dorzucić Enterol? Dzisiaj lekarz rodzinny mi to zalecił, z powodu bólów brzucha i luzniejszego stolca. Czy nie zaszkodzi mieszanie tych dwóch probiotykow?
how bad you think you got it? somebody else got it worse than you

Choroba: CD u dziecka

Post przez Mamcia » sobota, 7 maja 2016, 19:01

Możesz sprawdzić, bo Vivomix nie zawiera S. boluardi. To nie bakterie ale drożdże. Prawidłowy mikrobiom, to równiez prawidłowy mycobiom - czyli są i dobre bakterie i dobre grzybki. Spróbuj i obserwuj.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

województwo: zachodniopomorskie

Post przez artur11 » niedziela, 8 maja 2016, 09:11

Tez tak pomyslalem, i sprawdzilem to :) Biore juz 3 dzień i jest ciut lepiej, wiec jeśli ktoś by sie zastanawiał, na pewno nie jest to przeciwwskazaniem :) Dziękuje za odpowiedz!
how bad you think you got it? somebody else got it worse than you

Choroba: w trakcie diagnozy

Post przez Antoni » poniedziałek, 9 maja 2016, 13:30

Koniecznie wypróbuje, myślisz, że z innym mlekiem roślinnym da radę? Np. jaglanym? Ani krowie, ani sojowe nie przejdzie u mnie. Wieki nie piłem kefiru.

zahar napisał(a):Patent na stosowanie vsl-3 (niezweryfikowany naukowo, ale być może sensowny z ekonomicznego punktu widzenia) - saszetkę probiotyku wsypuję do szklanego naczynia z mlekiem sojowym (najlepsze ekologiczne firmy Natumi) i po kilkunastu godzinach mam wyborny kefir. Wygląda więc na to, że bakterie są faktycznie żywe i namnażają się w tej substancji. Mleko sojowe a nie krowie, bo po pierwsze dla mnie smaczniejsze a po drugie po krowim bym eksplodował.
Wypijam większą część tak przygotowanego kefiru a resztę znowu zalewam mlekiem sojowym i po nieco dłuższym czasie mam kolejną porcję. Ważne, żeby naczynie było w temperaturze pokojowej, w której bakterie mogą się rozmnożyć.
W ten sposób można sporo zaoszczędzić, choć nie potrafiępowiedzieć jak z przyswajalnością tak serwowanego probiotyku, w porównaniu do klasycznie łykanej tabletki czy rozpuszczanej w wodzie saszetki.
Antek

województwo: podkarpackie

Post przez Elwira Borgosz » piątek, 3 czerwca 2016, 09:56

Kurcze jak brałam zaraz po operacji brałam 1 tabletke dziennie i było ok ponad miesiac temu lezałam w szpitalu i kazali zamówic sobie saszetki, które mam pic dwa razy dziennie...ale ja juz po jednej całej saszetce mam cyrk...natychmiast zaczyna sie przelewanie, głosne burczenie i mdłe parcia, na muszli leci ze mnie piana a w całej łazience śmerdzi vivomixxem :oops: ...czy możliwe ze za szybko wrzucili mnie na głęboką wodę zamiast stopniowo zwiekszac dawkę????
Nie czekajmy aż burza minie, nauczymy się tańczyć w deszczu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Suplementy