Teraz jest poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:54

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

VSL3=Vivomixx

To co nie leczy, a jednak pomaga. Rekiny, witaminy i inne pigułki.

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: CD u dziecka
województwo: opolskie

Re: VSL3=Vivomixx

Post przez Bożena Gatner » poniedziałek, 12 września 2016, 10:21

Mam pytanie czy ktoś z Was wie czy w Czechach Vivoimix jest ze zniżką chodzi mi kapsułki i czy nasi lekarze mogą wypisać receptę na ten lek , mieszkam blisko granicy więc nie byłoby problemu a u mnie podwójnie więc .....
Pozdrawiam
Bożena

Choroba: CU
województwo: podlaskie

Post przez Ośken » czwartek, 29 grudnia 2016, 17:05

Witam. Byłem ostatnio na konsultacjach u prof. Witolda Bartnika i powiedział mi że nie można ciągle przyjmować Vivomixxu i zalecił mi przyjmowanie codziennie przez 3 tyg, następnie 3 tyg przerwy i znowu to samo. Czy ktoś słyszał od swojego lekarza podobne zalecenia w kwestii Vivomixxu? Dla mnie to trochę dziwne, bo jeżeli ten lek nie ma negatywnych skutków ubocznych, a hodowanie zdrowych bakterii trwa co najmniej 3 tyg. to po co doprowadzać potem do ich śmierci przez kolejne 3 tyg? Po konsultacji z lekarzem zacząłem pić Vivomixx co 2 dzień. Czy to jest odpowiednia dawka, czy lepiej pić codziennie żeby zachować optymalne leczenie w CU? Zażywam Vivomixx w saszetkach.

województwo: podkarpackie

Post przez patkaas » czwartek, 29 grudnia 2016, 21:07

Brać codziennie 3 tygodnie, przerwa i znowu to samo oraz brać 3 tygodnie codziennie, a potem co drugi dzień to moim zdaniem wychodzi na to samo. 3 tygodnie trwa teoretycznie kolonizacja bakterii. Ja zażywam drugim sposobem, czyli później co drugi dzień w ramach podtrzymania flory i poniekąd oszczędności. Sporo osób zażywa codziennie i chyba nie jest to nic złego, jeśli organizm dobrze to toleruje.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

województwo: lubelskie

Post przez Lolcia_Karolcia » piątek, 30 grudnia 2016, 11:23

Zażywam codziennie od sierpnia 2016, żadnych złych objawów nie zauważyłam, same pozytywy. Wspomagam się kefirem jogurtem naturalnym itp. Dwóch lekarzy zalecało ciągłe zażycie. W lutym idę na kolonoskopię sprawdzić stan kiszek :)
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post przez Jac » piątek, 30 grudnia 2016, 13:21

Również zażywam Vivomixx codziennie, od przynajmniej dwóch lat i widzę dużą poprawę w funkcjonowaniu jelit. Nigdy wcześniej nie słyszałem o zaleceniu robienia trzytygodniowej przerwy w stosowaniu tego probiotyku.

Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post przez daroslav » sobota, 31 grudnia 2016, 01:03

SymbioLact Comp.
http://miralex.pl/produkt/symbiolact-comp/

Cześć,

Z opisu tego suplementu wynika, że ma identyczne bakterie co Vivomix, ale w sasztce jest ok 2 mld bakterii, a nie 4 jak w Vivomix'ie. Czy ktoś z Was próbował stosować zamiast Vivomix?
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Choroba: CD u dziecka

Post przez Mamcia » niedziela, 1 stycznia 2017, 20:08

Nie mam takiej wiedzy, ale prof. Bartnik jest na pewno na bieżąco z badaniami. Może nie tyle chodzi o działania niepożądane, ale np kieszeń pacjneta.
Nie wiem, ale przy okazji się zapytam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

województwo: podlaskie

Post przez Ośken » czwartek, 12 stycznia 2017, 23:59

BTW właśnie dlatego się do niego wybrałem, jednak osobiście się przekonałem, ze negatywne opinie, które o nim piszą są prawdziwe :)

Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post przez kgmiral123 » środa, 6 września 2017, 14:18

Maatylda napisał(a):Nibiru, podczas wykładu na IBD Day w Warszawie pani od tegoż produktu tłumaczyła zmianę tym, że nie może być w nazwie handlowej substancji aktywnej/działającej- coś w ten deseń.
Produkt jak i jego działanie jest dokładnie takie samo, gdyż jest to ten sam wyrób. tylko nowa nazwa.

Ja go biorę regularnie od miesiąca i muszę przyznać ze ból z prawej str ( tam gdzie mam zapalenie ) zmniejszył sie i teraz prawie go nie ma!

Jestem bardzo z tego faktu zadowolona :)

Post przez TomekWroclaw » czwartek, 12 października 2017, 11:26

Czy ktoś brał vivomixx który mu pogorszył sytuacje?
zastanawiam się nad swoją sytuacją :) po braniu vivomixu jest często gorzej niż było, jak to u was wygląda?

Choroba: CU u dziecka

Post przez S_Gosia » czwartek, 12 października 2017, 13:03

Mój syn pił przez pół roku i nie było lepiej...
Kiedyś przez 2 tygodnie brał sanprobi ibs i po tych 2 tygodniach wrócił do vivomixx-u i częściej w wc i luźniej.
Także zrezygnowaliśmy.
Syn remisji nie ma ale u nas lepiej jest na sanprobi ibs do vivomixx-u już nie wrócimy.
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2-1-2, Imuran 1x50mg, Vigantoletten 1000j.m., Ecomer, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Choroba: CD
miasto: Warszawa

Post przez BlackRose » niedziela, 15 października 2017, 21:46

Ja 2 dni temu zmieniłam Lactoral ibd na Sanprobi ibs. Mam nadzieje ze unormuje wypróżnienia, bo teraz dla odmiany zaparcie mnie męczy i wkurza, ze hej!
O Vivomixxie słyszałam i czytałam wiele dobrego, ale przyznam ze trochę za drogi dla mnie. Jak dostanę refundację (oby) na Pentasa granulki, to może kupię za zaoszczędzoną kasę te saszetki vivomixx.

Poprzednia strona

Powrót do Suplementy