Teraz jest poniedziałek, 18 grudnia 2017, 06:19

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

źródło witaminy D

To co nie leczy, a jednak pomaga. Rekiny, witaminy i inne pigułki.

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: źródło witaminy D

Post przez metys » piątek, 22 lipca 2016, 20:05

I się wyjaśniło .

województwo: pomorskie

Post przez Jacekx » piątek, 5 sierpnia 2016, 10:12

fakt mi skierowanie też dał reumatolog :idea:

Post przez metys » środa, 10 sierpnia 2016, 22:51

Jak długo należy przyjmować witaminę D i z czym jest najbardziej przyswajana przez organizm .

Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Post przez chrzanovy » czwartek, 11 sierpnia 2016, 09:24

metys napisał(a):Jak długo należy przyjmować witaminę D i z czym jest najbardziej przyswajana przez organizm .

mi reumatolog kazał brac minimum 3 mc i do czasu aż sie znajdzie wynik w normie. a z czym.... kilka usób podpowiadąło że z witamina K2 najlepiej... niewiem coś w tym jest
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Choroba: w trakcie diagnozy

Post przez Antoni » wtorek, 16 sierpnia 2016, 12:06

Cześć, ostatnio żona poprosiła lekarza rodzinnego o badanie poziomu wit. D. Od "uprzejmej" Pani Doktor usłyszała, że w Polsce wszyscy mają niedobór witaminy D i nie da skierowania na takie badanie. Miedzy innymi dlatego jest profilaktyka suplementacji od 3 tygodnia życia, aż do 14 r.ż. Po tym okresie zaleca się każdemu kontynuacje.
Włos się jeży, ona by chętnie zapłaciła, ale nie uzyskała żadnej info, że jest taka możliwość.
Antek

Post przez chrzanovy » wtorek, 16 sierpnia 2016, 12:26

Antoni, są "konowały" i sa lekarze także jak nam wiadomo żyjemy w tym kraju mlekiem i miodem płynącym i nie ma sensu sie denerwować tylko olać takiego i iśc do innnego.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Post przez Fisio » sobota, 20 sierpnia 2016, 10:15

Mi też lekarka odmówiła sprawdzenia wit D :roll: A co do wchłaniania to najlepiej z tłuszczami zwierzęcymi. Ja biorę Vigantoletten rano i do tego dwa jajka na miękko.

województwo: podlaskie

Post przez czarny » piątek, 10 lutego 2017, 19:43

michal_mg napisał(a):Trzecie źródło witaminy D - zapomniane.
Wychodząc naprzeciw początkom mojej osteoporozy przypomniałem sobie o czymś, co mają moi rodzice. Staroć PRLowska, mało używana, ale zalegająca często zakamarki w różnych domach. Dla upewnienia się przeczytałem instrukcję jak i zasięgnąłem rady lekarzy. Mowa o kwarcówce - lampie kwarcowej, która kiedyś służyła do naświetleń w czasie infekcji i - o czym mowa w instrukcji - przeciwdziałaniu krzywicy z racji na wytwarzanie witaminy D w organizmie, jak i wspomagając wytwarzanie czerwonych krwinek i hemoglobiny - o czym nie wiedziałem.
Na allegro zakupiłem więc kwarcówkę, dokładnie taką samą jaką mają moi rodzice i czekam na przesyłke. Z tego też powodu polecam zaopatrzyć się w taki sprzęt.

:razz: hah.
jak cos jest glupie ale dziala to nie jest glupie. odpalam sobie lampke i robie sobie sam witamine :P genialne

Post przez daroslav » niedziela, 12 lutego 2017, 00:38

metys napisał(a):Jak długo należy przyjmować witaminę D i z czym jest najbardziej przyswajana przez organizm .

https://upaszczaka.blogspot.com/2017/01 ... na-d3.html

Polecam ten wpis na blogu, sporo ciekawych informacji o ktore pytasz.
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Post przez Magdalena Anna » niedziela, 12 lutego 2017, 01:02

Fisio napisał(a):Mi też lekarka odmówiła sprawdzenia wit D :roll: A co do wchłaniania to najlepiej z tłuszczami zwierzęcymi. Ja biorę Vigantoletten rano i do tego dwa jajka na miękko.

Witaminę D organizm produkuje sam, wykorzystując promieniowanie słoneczne UVB. Polecam spacery w słoneczne dni. O suplementy w okresie jesienno-zimowym można zapytać w aptece, są dostępne bez recepty. Oczywiście wspomniana przez ciebie dieta też nie jest bez znaczenia :grin:
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.

Poprzednia strona

Powrót do Suplementy