Teraz jest poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:30

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Siemie lniane

To co nie leczy, a jednak pomaga. Rekiny, witaminy i inne pigułki.

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie

Re: Siemie lniane

Post przez Mimi2 » niedziela, 9 września 2012, 13:47

Nibiru napisał(a):P.S. Co do wypowiedzi lekarza że len ma za dużo tłuszczu który, może być szkodliwy
"dla flaczka" jest to odpowiedź wymijająca bo nie wiedział co powiedzieć. Len ma zdrowy tłuszcz, po za tym olej lniany działa łagodząco i przeciwzapalnie. Wyjątkiem jest alergia (typu III) na len, w tym wypadku wzmaga zapalenie.

Mój lekarz wie co mówi!!! Len jako tłuszcz nasila refluks dwunastniczo-żołądkowy, dlatego może nasilać dolegliwości ze strony brzucha-są na to dowody naukowe.

poprawiłam cytowanie
Ostatnio edytowano niedziela, 9 września 2012, 21:43 przez Mimi2, łącznie edytowano 1 raz

Choroba: CU
województwo: śląskie

Post przez toczka » niedziela, 9 września 2012, 14:01

Mimi2 napisał(a):
Nibiru napisał(a):P.S. Co do wypowiedzi lekarza że len ma za dużo tłuszczu który, może być szkodliwy
"dla flaczka" jest to odpowiedź wymijająca bo nie wiedział co powiedzieć. Len ma zdrowy tłuszcz, po za tym olej lniany działa łagodząco i przeciwzapalnie. Wyjątkiem jest alergia (typu III) na len, w tym wypadku wzmaga zapalenie.

Mój lekarz wie co mówi!!! Len jako tłuszcz nasila refluks dwunastniczo-żołądkowy, dlatego może nasilać dolegliwości ze strony brzucha-są na to dowody naukowe.

a u jakiego lekarza sie leczysz? Pytam z czystej ciekawosci, po sasiedzku :)

poprawiłam cytowanie
Ostatnio edytowano niedziela, 9 września 2012, 21:45 przez toczka, łącznie edytowano 1 raz
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie

Post przez anna-maria » niedziela, 9 września 2012, 16:21

...ap ropo lnu mielonego ,możecie go również używać jako panierki do schabowych ,czy innych kotletów (nie nasiąkają tłuszczem,a zarazem jest zdrowiej)... :)
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie

Post przez Mimi2 » niedziela, 9 września 2012, 16:46

Toczko, chodzi o mojego rodzinnego, ale z sąsiedniego województwa(łódzkie)-bo tu mam dom rodzinny. W Katowicach mieszkam przez pozostałe 9miesięcy, więc mam je jako miejsce zamieszkania wpisane. Lekarz bardzo mądry, pomógł wielu osobom, którym lekarze innych specjalności nie wiedzieli jak pomóc.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Choroba: CD
województwo: śląskie

Post przez Nibiru » sobota, 22 września 2012, 18:39

Mimi2 napisał(a):Mój lekarz wie co mówi!!! Len jako tłuszcz nasila refluks dwunastniczo-żołądkowy, dlatego może nasilać dolegliwości ze strony brzucha-są na to dowody naukowe.

Wiesz co jest taki produkt w aptekach nazywa się VENTROL jest on m.in na refluks o którym wspominasz. A wiesz co ma w składzie ??? Olej lniany.
Jak masz dowody naukowe na temat szkodliwości oleju lnianego to bardzo proszę.
Tłuszcz oczywiście szkodzi na flaczka ale zależy jaki są różne rodzaje tłuszczu, ale co do szkodliwości oleju lnianego i badań naukowych na ten temat to raczej wybacz że to powiem ale to BZDURY i to wielkimi literami, poza sytuacją gdy ktoś ma alergie na len. To co lekarz odradził w ogóle jedzenie tłuszczu ??? Czy tylko Oleju lnianego jako tego najgorszego i złego tłuszczu który niszczy flaczka. :lol:
Lepszy tłuszcz - olej lniany - niż cokolwiek inne smażone na tłuszczu ze sklepu tego w butelkach plastikowych, ale kto co woli. Według badań właśnie olej lniany, kokosowy i oliwa z oliwek są O.K., ten drugi nawet podczas smażenia jest ok bo nie wydziela się tłuszcz pro zapalny i wywołujący nowotworowy tzw. trans tłuszcz. Ale jak lekarz znawca od tłuszczy i wie lepiej to ok, widocznie coś źle poczytałam.

Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie

Post przez hary125 » środa, 1 czerwca 2016, 09:02

Aktualnie stosuję wlewki z siemienia lnianego tzn. z galaretki powstałej w wyniku gotowania nasionek. Czy ktoś to stosował i jakie efekty? Ja robię to już kilka dni i jakby trochę lepiej.

Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie

Post przez Mamcia » środa, 1 czerwca 2016, 19:51

Siemię łagodzi obyczaje. Można pić, można i wlewać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

województwo: mazowieckie

Post przez Wiolanowa » środa, 26 października 2016, 05:27

Mi po 2 tyg picia kisielku dwa razy dziennie hemoglobina skoczyła i widzę, że skóra ładniejsza. Zastanawiam się nad wlewki. Wieczorem salofalk wlewki to może rano siemię....Czy ktoś dalej robi takie wlewki i pije i z jakim skutkiem?

województwo: świętokrzyskie

Post przez wafelek » niedziela, 30 października 2016, 19:35

Ja też piję siemię lniane, tzn. gotuję ziarenka i piję wystudzony "kisielek". Taka mikstura osłania jelita. Uwielbiam też placki siemieniowe, czyli 3 łyżki zmielonego lnu + jajko + łyżka wody i łyżka oleju kokosowego, smażę na patelni z obu stron. Uwaga, bo świeżo zmielone siemię lniane na surowo, np. z zimną wodą może zawierać trujące substancje cyjanogenne i zamiast pomóc zaszkodzi. Ulatniają się one po obróbce termicznej np. zalaniu gorącą wodą.
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Poprzednia strona

Powrót do Suplementy