Jak długo czeka się na wizytę w CZD w Wa-wie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Anka

Jak długo czeka się na wizytę w CZD w Wa-wie

Post autor: Anka » 28 wrz 2005, 22:29

Dziś wysłałam wniosek o przyjęcie do CZD. Chciałam zapytać mamy leczące dzieci w CZD jak długo czekały na pierwszą wizytę ?

Emi

Re: Jak długo czeka się na wizytę w CZD w Wa-wie

Post autor: Emi » 29 wrz 2005, 08:15

Moje dziecko zgłosił lekarz prowadzący. Tak podobno jest lepiej. Czekałam ok. 1,5m-ca. Ordynator i z-ca decydują czy będzie to hospitalizacja czy też konsultacja w poradni.

cleo
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: cleo » 29 wrz 2005, 10:05

Ja czekałam 7 tygodni.
cleo
Bierz życie jakim jest...

Anka

Post autor: Anka » 29 wrz 2005, 13:05

Do wniosku wysłanego do CZD dołaczyłam kartę informacyjną ze szpitala (z listopada 2004),a nie jest napisane co się aktualnie dzieje.Czy to wystarczy ?
Wniosek wypełnił mi lekarz rodzinny na moją prośbę.

Emi

Post autor: Emi » 29 wrz 2005, 13:11

Myślę zę wystarczy. Chociaż aktualne wyniki napewno przydałyby się zwłaszcza jeśli coś niepokojącego dzieje się. Możesz je przecież dosłać. Wszystko i tak trafia do sekretariatu kliniki. A w jakim wieku jest dziecko? Ja właśnie 2 tyg temu wróciła z CZD z dzieckiem po kolonoskopi. CZD to jest naprawde dobry adres i gorąco polecam. Pozdrawiam.

Anka

Post autor: Anka » 29 wrz 2005, 13:24

Córka ma 13 lat. od maja była krew utajona, a teraz jest widoczna gołym okiem, poza tym jest dużo sluzu w stolcu, zaczął ją pobolewać brzuch. zwiększona dawka sulfy nic nie pomogła, w poniedziałek jestem umówiona z naszym lekarzem , który proponuje mi czopki z hydrokortizonu. A na dodatek tego wszystkiego wyszedł jej podwyższony cholesterol (210) i inne składniki np. trojglicerydy 160. Nie wiem co jest tego przyczyną. Podobno przy CU powinien być niski. Jestem tym wszystkim bardzo zaniepokojona. Ciekawe czy ktoś miał probleby z cholesterolem ?

Gość

Post autor: Gość » 29 wrz 2005, 13:29

W takiej sytuacji powinnaś bezwzględnie dosłać aktualne wyniki. Można telefonicznie próbować przyspieszyć termin wizyty. W mojej sytuacji lekarz prowadzący gastroenterolog sam dzwonil do CZD i przyspieszył termin. Moja córka ma 9 lat i zaostrzenie crohna. W CZD dostała leki i wyniki systematycznie poprawiają się.

Anka

Post autor: Anka » 29 wrz 2005, 13:35

Tylko, że ja nie mam tych wyników, poniewaz sa w poradni gastrologicznej tam gdzie się leczymy ( w innym miescie), a lekarza jeszcze nie poinformowałam o mojej decyzji. Jestem z nim umówiona na poniedziałek.

cleo
Początkujący ✽✽

Post autor: cleo » 29 wrz 2005, 14:00

To w poniedziałek pogadaj z lekarzem i zrób ksero wyników badań
cleo
Bierz życie jakim jest...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 wrz 2005, 19:20

Droga Anko i inni Goście,
ogromna prośba zalogujcie się i napiszcie skąd jesteście. Jeżeli chcesz to zadzwoń do mnie. Telefony na stronie Twarzystwa. Albo podaj mailem swój domowy numer. Może cóś wymyślimy
Mamcia

Anka

Post autor: Anka » 30 wrz 2005, 08:20

Ja już byłam zalogowana w ubiegłym roku, opisywałam również historię choroby mojej córki.Ale pózniej coś sie schrzaniło, spróbuję ponownie.

zosia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: zosia » 30 wrz 2005, 11:05

ja miałam problemy!!!! z cholesterolem itp., a także w ogóle wszystkie próby wątrobowe wychodziły mi źle. to był jeden taki epizod jakoś 2 lata temu, jakby Cię to interesowało to pisz do mnie na maila albo gadu. pozdrawiam!

Anka

Post autor: Anka » 30 wrz 2005, 12:01

Zosiu, a mogłabyś napisać coś więcej na ten temat. czy robili Ci jakieś badania ?

zosia
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: zosia » 01 paź 2005, 19:51

hmm. postaram się to jakoś po kolei opisać. zaczęłam chorować mając 16 lat, chorowałam parę miesięcy, potem zaczął się okres remisji - wrócilam do szkoły, czulam się dobrze. jednak na samym początku choroby, jeszcze przed rozpoznaniem, postawionym szybko - ok.2 tygodni, miałam złe wyniki badań, także tych wątrobowych - podniesione transaminazy. jednak wraz z leczeniem choroby jelit wyniki wątrobowe się poprawiły, do czasu. co miesiąc badałam krew u mojego taty w szpitalu (jest lekarzem). i właśnie już po 4 miesiącach dobrego samopoczucia okazało się, ze transaminazy znowu się podnoszą, a zaraz potem zaczął roznąć cholesterol, bilirubina i dążyło ku żółtaczce. oczywiście byłam badana na wszystko: w zakaźnym na wirusy, nic nie wyszło, usg itp wiele razy, nic nie wyszło. następnie zrobiono mi tzw. ecpw, czyli wsteczne kontrastowanie dróg żółciowych, okazało się, że mam kamicę dróg żółciowych, które to kamienie podczas badania lekarz usunął. bardzo ciężko przeszłam to badanie - jest wprawdzie wykonywane jest pod narkozą, ale dostałam po nim zapalenia trzustki i było ogólnie koszmarnie przez 2 miesiące. rozpoznano u mnie autoimmunologiczną chorobę wątroby, tzw. stwardniające zapalenie dróg żółciowych, jednak od tamtego czasu (2,5 roku) nie miałam już żadnych problemów z wątrobą, wszystkie enzymy w normie i z tej diagnozy się wycofali. i to by było na tyle.

Anka

Post autor: Anka » 01 paź 2005, 22:10

dzieki Zosiu za odpowiedz, zyczę Ci dużo zdrówka. U mojej córki próby wątrobowe wychodziły do tej pory dobrze, po kilku miesiącach brania sulfasalazyny trochę się podnosły , ale mieszczą się w normie ( nie znam ostatnich wyników). W poniedziałek jadę z córką do lekarza to się dowiem czegos więcej.
Pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Inne”