Ankieta dot. chemoprewencji

Tutaj prosimy o pomoc i pomagamy:
w wypełnianiu ankiet, petycji;
w pracach magisterskich, naukowych (nie zapominamy o pełnym tytule i nazwisku promotora)
oraz w tworzeniu poradników itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sylwia2009
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Ankieta dot. chemoprewencji

Post autor: sylwia2009 » 19 maja 2010, 20:45

Zwracam się do wszystkich z prośbą o uczestnictwo w badaniu, którego jednym z celów jest praca magisterska, dotycząca znajomości zagadnienia chemoprewencji raka jelita grubego u chorych na nieswoiste zapalenia jelita. Przeprowadzane badanie jest anonimowe, a wszystkie uzyskane wiadomości zostaną wykorzystane wyłącznie do celów naukowych.

Ankietę można pobrać tutaj:
http://www.j-elita.org.pl/ankieta.doc

Wypełnione ankiety proszę o przesyłanie na adres biuro@j-elita.org.pl

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD

Re: Ankieta dot. chemoprewencji

Post autor: Ania406 » 20 maja 2010, 00:51

Wypełniłam i wysłałam, ale mam jedno zastrzeżenie:
co to znaczy wykształcenie "niepełne wyższe"? Nie istnieje taki termin! Możesz podać opcję "licencjat", "magister" itp., ale nie podawaj zwyczajowego, nieprawidłowego określenia dla nieukończonych studiów.
Nie do końca rozumiem również czemu ma służyć pytanie nr 17 odnośnie korzystania z internetu? Jakie z tego wyciągniesz wnioski?
:)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽

Post autor: Marekk » 20 maja 2010, 02:00

Mi się natomiast wydaje, że zarówno pytanie jak i możliwość zaznaczenia wykształcenia wyższego niepełnego jest w pełni poprawne z analitycznego punktu widzenia ;)

Przykładowa uzyskana zależność może być taka, że osoby które mają wykształcenie wyższe niepełne wiedzą więcej/mniej niż osoby z wykształceniem średnim, podobne wnioski mogą wyjść odnośnie korzystania z internetu (i to nawet bardziej prawdopodobne, że tutaj taka zależność będzie)

Co do samego terminu "niepełne wyższe" to prawda, oficjalnie takiego nie ma, ale praktycznie wszystkie ankiety uwzględniają go z tego powodu, że nie taka mała grupa może się pod tym podpisać.

Rozumiem, że jak już raz wypełniałem tą ankietę to nie przesyłać jej ponownie? :P

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 20 maja 2010, 11:11

Co do samego terminu "niepełne wyższe" to prawda, oficjalnie takiego nie ma, ale praktycznie wszystkie ankiety uwzględniają go z tego powodu, że nie taka mała grupa może się pod tym podpisać.
Jeżeli termin oficjalnie w użyciu nie istnieje, to się go nie używa w pracach naukowych, które mogą zostać opublikowane. Taka jest zasada. Poza tym termin jest do tego stopnia nieokreślony, że nie wiadomo jak go interpretować i już choćby z tego powodu nie powinien być używany. Spotkałam się z rozumieniem, że jest to np posiadanie absolutorium na studiach magisterskich, ale bez podejścia do obrony, również z tym, że jest to inne określenie posiadania tytułu licencjata. Itp. Za dużo rozbieżności, a więc i wnioski rozbieżne i nieprawdziwe. Powinno być określone co autor ankiety uważa za "niepełne wyższe", jeśli już upiera się na używanie tego kolokwializmu.
Co do internetu- pytam, bo znam ludzi, którzy z internetu korzystają wyłącznie po to by wysyłać maila. Nie czytają widaomości na portalach, nie uczestniczą w życiu forów itp. Z pełną odpowiedzialnością mogą jednak w tak sformułowanym pytaniu zaznaczyć- tak korzystam. Inni natomiast korzystać będą z całej różnorodności usług jakie internet oferuje na codzień. I znów jakie tu mamy wnioski? Trzeba to doprecyzować jeśli jakiekolwiek mają być z tego wyciągnięte. To tylko moja rada :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 maja 2010, 12:26

Licencjat jest w Polsce zjawiskiem nowym. Dla was młodych naturalnym - dla mnie egzotycznym. Można jeszcze wprowadzić policealne, inżynierskie itp.
Co do internetu to informacja, że ktoś umie czytać też nie oznacza, że z tej umiejętności rozumnie korzysta. Może czytać tylko wyniki totolotka, albo inne tele-plotki i żadnej wiedzy mimo potencjalnej umiejętności nie nabędzie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 20 maja 2010, 20:26

licencjat - to wyższe zawodowe. Często porównywane z inżynierem.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 maja 2010, 21:17

To ja wole niepełne wyższe Kwaśniewskiego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 21 maja 2010, 00:33

więc mam wyższe wykształcenie, chociaż studiów nie skończyłem jak prezydent Kwaśniewski (Kazik, 12 groszy)
:offtopic1:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 26 maja 2010, 15:28

sztaba pisze:licencjat - to wyższe zawodowe. Często porównywane z inżynierem.
z calym szacunkiem dla wszystkich posiadaczy obu tytulow: inzynier to stopien zawodowy, a nie naukowy, tytul inzyniera mozna zdobyc zarowno konczac studia licencjackie, jak i inzynierskie, zatem czesc inzynierow, majaca za soba 5 trudnych lat studiow magisterskich moze poczuc sie urazona powyzszym porownaniem :wink:

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 28 maja 2010, 10:34

Niszka pisze:Licencjat i magister to też tytuły zawodowe. Kto powiedział, że naukowy?
Licencjat i magister to tytuly okreslajace stopien w toku nauki, zlozone egzaminy, itd, natomiast tytul inzyniera okresla dziedzine wyksztalcenia (techniczna) - taka roznice mialam na mysli
Niszka pisze:Nigdy o tym nie słyszałam, możesz takie znaleźć?
Ot chocby na Politechnice warszawskiej - juz po studiach I stponia uzyskasz tytul inzyniera, a pozniej mozesz kontynuowac na studiach magisterskich. to chyba dosc powszechny model w szkolnictwie wyzszym.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 maja 2010, 14:58

Podyskutowali, a ankietę wypełnili????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Petycje, ankiety, prace naukowe”