1% na youtube

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

1% na youtube

Post autor: Mamcia » 14 lut 2013, 13:59

Powstało takie szczęście.
http://www.youtube.com/watch?v=IXI1XepOMfg
Spowodujcie, aby wasi znajomi to obejrzeli.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Re: 1% na youtube

Post autor: Natuśka » 14 lut 2013, 14:26

Fajne to :wink:
No normalnie gratuluję pomysłów! :brawo:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

katarina
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: katarina » 14 lut 2013, 14:34

Super pomysl:)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 14 lut 2013, 16:16

Super :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 14 lut 2013, 16:52

martita pisze: na następną sesję udostępnię mój brzuch ale tym razem z prawdziwą stomią, wchodzisz w to? :twisted:
Co to ma znaczyć? :neutral:
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 14 lut 2013, 22:04

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
normalne skojarzenia zdrowych ludzi: "gówniana choroba" :D

a filmik bardzo fajny :)

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: tommy » 15 lut 2013, 11:26

Super zrobione :mrgreen: brawo , jak by sie jeszcze takie cos dało pchnąć do TV...... :roll:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 lut 2013, 12:05

Zenobius pisze:Troche takie se. Dla nas fajne, bo wiemy o co chodzi, co znaczy "perforacja jelita" i wiemy jako fakt, ze "40 razy dziennie chodzic do toalety". Ale my juz 1% oddajemy. A ludzie ktorzy tego nie robia raczej bardzo przekonani do tego nie beda, tylko oddadza na "ryska z klanu" czy innego fajnego virala.

Takie filmy sa nam potrzebne, ale jakos z pomyslem a nie czytane przez smetnego pana teksty ktore nie sa nacechowane emocjonalnie i nie zapadaja w pamiec.

Poza tym co znaczy dla osoby postronnej "zapewnic godne zycie"? Brak konkretow. Brzmi jak bysmy przejadali te pieniadze.

Robilem kiedys dawno temu na ulicy test na nazwe J-elita i ludzie zwykli nie wiedzieli o co chodzi, a jak im mowilem to reakcja jakich 60% bylo "chorzy sie uwazaja za elitarnych?".

Tutaj efekt moze byc podobny. Przydalby sie jakis proof reading zanim to pojdzie w swiat nastepnym razem.

Ja z checia taki tekst napisze. Znajomych copywriterow tez mam. Mam tez znajomego goscia ktory robi realizacje filmow dla mBanku np. I wiem, ze moze byc hetny na takie rzeczy.

A komentarze na fb zawsze takie beda. Jak na onecie ;) olejcie i nie tykajcie :)
Jeśli masz możliwość zrobienia takiego filmiku dla innej grupy odbiorców to zrób. Czym więcej tym lepiej. Masz jakis konkretny pomysł? Czekamy na efekty :)

Z tego co zauważyłam zazwyczaj ludzie chętnej oddają swoje pieniądze jak widza chore dzieci czy zwierzęta bo to ich wzrusza. Z drugiej strony mi ten filmik sie podoba bo jest konkretny i rzeczowy a głos tego Pana świetny taki głęboki :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 lut 2013, 12:26

Zenobius, o tym filmiku że się szykuje ja też nie wiedziałam, może coś kiedyś słyszałam ale nic konkretnego. Tak sobie myślę, że mogłabym sie jakoś zaangażować w pomoc ale potrzebny jest lider projektu aby to wszystko ogarnąć. Zeno jak będziesz chciał coś zrobić skontaktuj sie ze mną. Zbierzemy ekipę do pomocy, podzielimy zadania, uruchomimy kontakty. W Łodzi jest także silna grupa wsparcia.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 15 lut 2013, 12:29

"Opublikowano 12 lut 2013
45 tysięcy ludzi w Polsce cierpi na Nieswoiste Zapalenia Jelita. Choroba ma nieznane podłoże. Co roku 4 tys. osób dołącza do grupy chorych. To może być każdy. "

mi się w tym podpisie nie podoba: "To może być każdy" Ludzie się boją chorób, po co ich straszyć.

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 15 lut 2013, 13:49

Mam takie same odczucia jak panowie powyżej, uważam, że nie tędy droga. Ten film jest straszeniem, powtórzę słowa przedmówcy - ludzie boją się chorób. Są tu wykonane zabiegi mające na celu straszyć, chyba nie było to zamierzone...
1) Użycie dzieci do zwiększenia napięcia i zwrócenia uwagi - gdyby było to inaczej powiedziane - okej, ale w takiej formie to wygląda jak Romka siedząca z dzieckiem i prosząca o ulitowanie się, bo dziecko "chore".
2) Gdybym był zupełnie zielony w temacie to bym pomyślał, że KAŻDY chory ma stomię.
3) Zwrócenie uwagi tylko na niedogodności, wady, minusy bycia w takim stanie.

Aby przeprowadzić jakąś solidną kampanię reklamową, to net i YT to świetny pomysł, ale forma musi być atrakcyjna i dla ludzi. Myślę, że przede wszystkim należy pokazać LUDZI, że są blisko, że chory to może być nasz znajomy. Pokazać, że potrafią żyć jak inni, mimo że mają problemy i przydało by się pomóc, aby było jeszcze lepiej. Gdybym zobaczył grupę ludzi, jakiś uśmiech, jakieś pasje + chorobę, która utrudnia lub wpływa znacząco na życie i usłyszał jakieś hasło "jeden procent to tyle ile brakuje mi by żyło się łatwiej", to myślę że pomyślał bym, fajni ludzie, tacy jak ja, mają jakiejś problemy, mimo to nie poddają się i "nie siedzą w domu z depresją" - fajnie by było im jeszcze pomóc.

Taka jest moja opinia

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 lut 2013, 14:05

LoneWolf pisze: 1) Użycie dzieci do zwiększenia napięcia i zwrócenia uwagi - gdyby było to inaczej powiedziane - okej, ale w takiej formie to wygląda jak Romka siedząca z dzieckiem i prosząca o ulitowanie się, bo dziecko "chore".
Nikt nie chce dzieci "używać" i tego nie robi tylko stwierdziłam fakt. Z nasza chorobą ciężko jest się przebić. Wielu ludzi uważa, że przesadzamy, bo przecież biegunkę miewa każdy podobnie z bólem brzucha. "Przecież wzięłaś leki przeciwbólowe wiec nie ma prawa Cię boleć, przesadzasz".
LoneWolf pisze: 3) Zwrócenie uwagi tylko na niedogodności, wady, minusy bycia w takim stanie.
Chyba nie rozumiem. Z mojego doświadczenia w życiu z NZJ nie ma żadnych plusów. Zdecydowanie wolałam życie przed chorobą.
LoneWolf pisze: Aby przeprowadzić jakąś solidną kampanię reklamową, to net i YT to świetny pomysł, ale forma musi być atrakcyjna i dla ludzi. Myślę, że przede wszystkim należy pokazać LUDZI, że są blisko, że chory to może być nasz znajomy. Pokazać, że potrafią żyć jak inni, mimo że mają problemy i przydało by się pomóc, aby było jeszcze lepiej. Gdybym zobaczył grupę ludzi, jakiś uśmiech, jakieś pasje + chorobę, która utrudnia lub wpływa znacząco na życie i usłyszał jakieś hasło "jeden procent to tyle ile brakuje mi by żyło się łatwiej", to myślę że pomyślał bym, fajni ludzie, tacy jak ja, mają jakiejś problemy, mimo to nie poddają się i "nie siedzą w domu z depresją" - fajnie by było im jeszcze pomóc.
Tutaj się z Tobą zgaszam :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 lut 2013, 15:08

magdalene pisze:
Baby pisze:Z mojego doświadczenia w życiu z NZJ nie ma żadnych plusów.
Z mojego jest ich baaaaaaaardzo dużo.
OK coś fajnego jest - spotkałam fajnych ludzi :)

Awatar użytkownika
tommy
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: tommy » 15 lut 2013, 16:16

Jak tak patrzę to mi by sie przydało tak min. 10 x 1% aby wszystkich obdzielić :wink:
CU - od 1998 r.
Pozdrawiam :mrgreen:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 lut 2013, 20:20

Odnośnie komentarzy - to komentujcie sami
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”