Tekst o 1% do gazety Metro - udalo sie!

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Re: Tekst o 1% do gazety Metro - udalo sie!

Post autor: taloca » 28 mar 2013, 15:37

Może temat nie ten ale nie chcę zakładać nowego, a skoro dotyczy to 1% napiszę tutaj tylko proszę nie krzyczeć ;)
Dzisiaj wpadła w moje ręce bezpłatna gazeta Metro i znalazłam w niej ciekawą akcję "komu potrzebny jeden procent". Polega to na tym że czytelnicy, fundacje itd. wysyłają e-maile z zachętą do przekazania właśnie im swojego 1%. Wystarczy napisać krótką notkę (komu pomaga stowarzyszenie czym się zajmuje, poprosić o 1% i podać nazwę stowarzyszenia oraz numer KRS) i zostanie ona wydrukowana w Metrze. Taką notkę wysyła się na e-maila metro1procent@agora.pl. Od razu pomyślałam o j-elicie że może fajnie by było gdyby nasze ogłoszenie też pojawiło się w Metrze. Wszystkie ogłoszenia tam w sumie są podobne do siebie i brakuje mi w nich konkretów. Może udałoby się napisać co j-elita chciała by sfinansować za pieniądze z 1% tak żeby ludzie wiedzieli że warto oddać j-elicie 1%. Ostatnia odsłona akcji ma być w Metrze 11 kwietnia. Co o tym myślicie? a może już takie ogłoszenie mieliśmy tylko ja nic nie wiem. Więcej szczegółów tej akcji nie znam i nie wiem czy wszystkie ogłoszenia są drukowane.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 28 mar 2013, 16:30

Ja bym to widziała mniej więcej tak:
J-elita Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita
KRS: 0000238525

J-elita jest stowarzyszeniem wspierającym osoby chore na nieswoiste zapalenia jelit takie, jak Colitis Ulcerosa i choroba Leśniowskiego- Crohna. Dzięki funduszom uzyskanym z 1% dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne, organizujemy spotkania edukacyjne, wydajemy kwartalniki i poradniki oraz przekazujemy darowizny na rzecz szpitali zajmujących się leczeniem NZJ. Prosimy o przekazanie nam 1% podatku który pozwoli na dalsze wspieranie chorych których głos z toalety bywa słabo słyszalny. Więcej informacji o nas i naszej działalności można znaleźć na http://j-elita.org.pl/. Dziękujemy.

Może ktoś coś poprawi albo ma własny pomysł razem może coś wymyślimy bo trochę brzmi mi to niegramatycznie ale teraz brak mi weny ;)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 28 mar 2013, 19:21

Ok to trochę zmieniłam. Tylko czy to nie będzie za długie ale może nie a jeśli tak najwyżej się troszkę skróci.
J-elita Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita

J-elita jest stowarzyszeniem wspierającym osoby chore na nieswoiste zapalenia jelit takie, jak Colitis Ulcerosa i choroba Leśniowskiego- Crohna. Dzięki funduszom uzyskanym z 1% dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne, organizujemy spotkania edukacyjne, wydajemy kwartalniki i poradniki oraz przekazujemy darowizny na rzecz szpitali zajmujących się leczeniem NZJ. W ramach programu „Razem możemy więcej” przyznajemy zapomogi na zakup leków dla osób chorych na NZJ znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy o przekazanie nam 1% podatku. Pozwoli on na dalsze wspieranie chorych których głos z toalety bywa słabo słyszalny. Więcej informacji o nas i naszej działalności można znaleźć na http://j-elita.org.pl/. Dziękujemy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 mar 2013, 21:49

Super pomysł
Poniżej drobna korekta

"J-elita" Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita
J-elita jest stowarzyszeniem wspierającym osoby chore na nieswoiste zapalenia jelit (NZJ) takie, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego (colitis ulcerosa) i choroba Leśniowskiego-Crohna. Dzięki funduszom uzyskanym z 1% dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne, organizujemy spotkania edukacyjne, wydajemy kwartalnik i poradniki oraz przekazujemy darowizny na rzecz szpitali zajmujących się leczeniem NZJ. W ramach programu „Razem możemy więcej” pomagamy w zakupie leków osom chorym na NZJ znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Prosimy o przekazanie nam 1% podatku. Pozwoli on na skuteczniejsze wspieranie chorych których głos z toalety bywa słabo słyszalny. Więcej informacji o nas i naszej działalności można znaleźć na http://j-elita.org.pl/. Dziękujemy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 29 mar 2013, 06:44

Dzięki Mamciu, za drobną korektę teraz brzmi to dobrze :)
magdalene pisze:To ja wysyłam z maila J-eiltowego?

Może nas opublikują
Tak wysyłaj :E oby opublikowali :wink: jeśli napiszą kiedy opublikują daj znać trzeba będzie szukać Metra :wink: Można też sobie bezpłatnie wersję elektroniczną zamówić, ale to nie to samo co mieć na papierze :E

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 12 kwie 2013, 13:03

We wczorajszym wydaniu (11.04.) na stronie 9 w artykule "Pora już tylko wypełnić PIT" jest wymienione Nasze Stowarzyszenie :roll: Tekst przedstawia się następująco:

"J-elita" Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita
KRS 0000238525

"Dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne, pomagamy w zakupie leków, organizujemy spotkania edukacyjne, wydajemy poradniki, przekazujemy darowizny na rzecz szpitali zajmujących się leczeniem NZJ".

:roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 12 kwie 2013, 14:22

Widziałam :) Pobrałam nawet wydanie on-line.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 13 kwie 2013, 00:24

Super, że je zamieścili :D szkoda, że mocno okroili, ale nie ma co narzekać dobre i to :)
A tak z ciekawości Orzelek czytałeś tutaj wcześniej, że może będzie takie ogłoszenie i celowo sprawdziłeś czy zamieścili? albo znalazłeś przypadkiem czytając Metro?

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃

Post autor: Orzelek » 13 kwie 2013, 01:07

Gazetę dostałem przez przypadek wychodząc z katowickiego dworca PKP, bo w Częstochowie Metra nigdzie nie uświadczę. Przeglądałem i widzę artykuł o 1%. Skojarzyłem, że gdzieś tu na forum było coś o artykule na ten temat właśnie w Metrze. I faktycznie było w tym miejscu pisane. Tyle, że zamieszczony w gazecie opis jest krótszy w stosunku do tego, co umieściłyście kilka postów wyżej (domyślam się, że chodzi o ograniczone miejsce na druk).
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia

Bez leków !!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2013, 21:46

Super. To zawsze zwiększa szansę na to, że ktoś wpisze ten nasz KRS.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃

Post autor: Orzelek » 13 lut 2014, 23:02

Podbijam !

Wydanie Metra z poniedziałku:

"Komu przekazać 1% podatku? Propozycje, nazwę organizacji i jej numer KRS wysyłajcie na metro1procent@agora.pl . Pierwszy odcinek akcji już 27 lutego".

Tym sposobem otwiera się kolejny sposób dotarcia do ludzi z informacją o J-Elicie. Treść hasła pozostawię osobom z większą weną od mojej.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia

Bez leków !!

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 15 lut 2014, 12:20

Orzelek, super że nam o tym przypomniałeś. Może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł na krótki tekst dlaczego akurat warto wesprzeć nasze stowarzyszenie? Dwa, trzy zdania wystarczą.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”