Strona 1 z 1

eksperci z okazji Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelit

: 17 maja 2014, 19:04
autor: obyty.z.cu
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/eksperci ... Nieswoiste zapalenia jelita, do których należy choroba Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego, mogą prowadzić do niepełnosprawności – przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelita, który obchodzimy 19 maja.

- Część osób cierpiących na te schorzenia jest niepełnosprawna. Tej niepełnosprawności jednak nie widać, a poza tym często są to ludzie młodzi, dlatego spotykają się z brakiem zrozumienia w społeczeństwie - powiedziała dr Małgorzata Mossakowska z Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita - "J-elita".[/quote]

Re: eksperci z okazji Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelit

: 17 maja 2014, 19:12
autor: kalka_96
Podam Wam tutaj też link, warto obejrzeć, właśnie z okazji IBD Day http://www.mp.pl/gastrologia/wideo/show.html?id=101302.

Re: eksperci z okazji Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelit

: 17 maja 2014, 20:00
autor: Mamcia
Wypowiedź dr. Sładek jest super. Widziałam ją wcześniej i byłam pewna, że już pojawił się link na forum. Ta z onet.pl to trochę skrócona informacja PAP, więc powinna pojawić się w wielu miejscach. Jest efektem informacji prasowej przygotowanej przez ZG. Niestety każda notka wymaga pracy, kontaktów, zainteresowania dziennikarzy naszą niemedialną chorobą.