arytkuł o nas na wp.pl

Wątki z linkami do arykułów/programów/wywiadów związanych z NZJ.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: arytkuł o nas na wp.pl

Post autor: Shadowka » 16 gru 2008, 09:37

naprawdę dobry artykuł, to nie samowite jak ważne jest uświadamianie ludzi o wszystkim, a umieszczanie artykułów jest dobrym punktem zaczepnym, szkoda tylko żę zawsze trzeba ich poszukać... super poczytać też jakiś mądrze napisany artykuł a nie tylko jakieś nagonki
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 gru 2008, 10:06

Dziaś na portalu Medycyny praktycznej skrót tego artykułu http://www.mp.pl/kurier/index.php?aid=4 ... D93B47021E
Pacjenci z NZJ apelują o terapię podtrzymującą
13 grudnia prof. dr hab. Grażyna Rydzewska, Krajowy Konsultant w dziedzinie Gastroenterologii została honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita "J-elita".
(inf. wł. 15.12.2008)
[/quote]
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

mf
Początkujący ✽✽
Choroba: CD w rodzinie

Post autor: mf » 16 gru 2008, 12:45

dobrze że jest artykuł, ale czy koszt kuracji budesonidem to rzeczywiscie 5 tysięcy miesięcznie?
to chyba trochę populistyczne przekłamanie. raczej 500 zł (co i tak jest znacznym wydatkiem i powinno być oczywiście refundowane).

swoją drogą to jest interesujący temat na dobrze przygotowaną ankietę - zebranie realnych danych od konkretnych pacjentów - ile wydają na leczenie. nawet ograniczywszy się do jakiejś próby z członków jelity lub forumowiczów - dane te mogłyby być bardzo wiele mówiące i potem argumentem w debacie z decydentami od polityki zdrowotnej, refundacyjnej, etc.
mf

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 gru 2008, 17:23

Co do ankiety to kiedyś na początku forum było (mnie wyszło 2 000 miesięcznie). Mam nadzieję, że od 1.01.2009 to znacznie się obniży.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

90Christin
Początkujący ✽✽

Post autor: 90Christin » 30 gru 2008, 00:23

mnie i tak najbardziej boli to, że nikt w moim otoczeniu nie słyszał o tej chorobie. wiadomo, trudno żeby wszyscy znali wszystkie choroby, ale co jakiś czas powinno być powszechne uświadamianie społeczeństwa na temat jakiś chorób. Nikt przez to by nie ogłupiał a i może ktoś by się czegoś dowiedział i zaangażował (chcąc czy nie).

dymek
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: dymek » 30 gru 2008, 01:26

90Christin pisze:mnie i tak najbardziej boli to, że nikt w moim otoczeniu nie słyszał o tej chorobie. wiadomo, trudno żeby wszyscy znali wszystkie choroby, ale co jakiś czas powinno być powszechne uświadamianie społeczeństwa na temat jakiś chorób. Nikt przez to by nie ogłupiał a i może ktoś by się czegoś dowiedział i zaangażował (chcąc czy nie).
no wlasnie mnie tez to drazni a jak juz komus powiesz ze mam crohna to wpada w oslupienie i patrzy na ciebie jak na durnia a co do artykulu to naprawde niezly i oby takich bylo wiecej :brawo: :brawo: :brawo:

Awatar użytkownika
michael
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: michael » 30 gru 2008, 01:36

Artykuł super to jak by jakieś światełko w tunelu ,a co do ankiety to się przyłączam :wink:

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: magdusia » 31 gru 2008, 17:49

90Christin pisze:mnie i tak najbardziej boli to, że nikt w moim otoczeniu nie słyszał o tej chorobie.
Ja dopóki nie zachorowałam to o CU czy Crohnie nigdy nie słyszałam!
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Zablokowany

Wróć do „NZJ w mediach”