Candida albicans przyczyną Cu i Cd ?

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Candida albicans przyczyną Cu i Cd ?

Post autor: Piciu » 25 wrz 2012, 10:36

Eksperci przyznają po 30 latach,że jelitowe drożdżaki mogą przyczyniać się do powstania chorób.

W ośrodku Cedars-Sinai Medical Center przeprowadzono badania,których celem było ustalenie związku między grzybami i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.
Dr David M. Underhill i jego zespół z Instytutu Badawczego Stanów Zapalnych Jelita i Immunobiologii badali interakcje między komensalnymi ( nieszkodzącymi gospodarzowi ) grzybami i dectinem-1 ( receptor lektyny typu C),który jest wytwarzany przez organizm zdrowego zwierzęcia i stanowi jego odpowiedź na ataki grzybów.

Myszy z uszkodzoną postacią receptora destin-1cechują się większym większym ryzykiem zachorowania na wrzodziejące zapalenie jelita. Dr Underhill i jego zespół podawał im przeciwgrzybiczy lek Flukonazol i zauważył, że objawy ich choroby uległy złagodzeniu.

Zmutowana forma receptora dectin-1 u ludzi jest ściśle związana z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego które nie poddaje się leczeniu. Kiedy ten ważny receptor nie działa prawidłowo,nasza ochrona jelit przed grzybami spada i jesteśmy podatniejsi na rozwój kandydozy.
Więcej na :
http://www.latimes.com/news/science/sci ... 2971.story

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Candida albicans przyczyną Cu i Cd ?

Post autor: Alis » 25 wrz 2012, 13:08

No ja mam tego pasożyta, no i miałam zanim wystąpiły dolegliwosci jelitowe więc...
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

mishta
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: mishta » 25 wrz 2012, 14:24

też podobno miałam candidę...
mishta

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 25 wrz 2012, 18:12

ooo, interesujace i napawajace (jednak!) jakims optymizmem
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”