Strona 1 z 1

Nuvion

: 22 mar 2007, 12:59
autor: Tamara
Cześć.
Czy ktoś mial lub ma doczynienia z lekiem nuvion?
Rozumiem, ze jest w trakcie testow.
http://www.ibdtrials.com/Nuvion/smallStudy.html
Pozdrawiam
Tamara

Re: Nuvion

: 23 mar 2007, 16:38
autor: anula
Witajcie! W najnowszym wydaniu"TELE TYGODNIA"można poczytać o naszej chorobie Leśniowskiego-Crohna na 85stronie.Ciekawy artykuł jest też w"REWII" z 21 marca o helminoterapii czyli o podawaniu chorym jaj pasożytaświni-tzw włosogłówki świńskiej str.12.Polecam

Re: Nuvion

: 23 mar 2007, 17:59
autor: dzierzba
to ciekawe ale jakos nie jestem przekonany do opiniotworczej mocy gazety Tele Tydzien mam nadzieje ze ten kto to pisal wiedzial o co chodzi. Ze smiesznych rzeczy to moge napisac ze pewnej osobie chorej na CD lekarz powiedzial ze to przez to ze byla oslabiona i ze choroba sie bierze z oslabienia organizmu. Jedyne co dobre to wycignal babke z zaostrzenia za pomoca diety :)

Re: Nuvion

: 23 mar 2007, 21:32
autor: Mamcia
Kupiłam ten Teletydzień. Jak zwykle artykuł, ktory nie był konsultowany ze specjalistami jest mieszaniną prawd, półprawd i nieprawd. Jedyną jego zaletą jest to że jest.
mamcia

Re: Nuvion

: 24 mar 2007, 16:09
autor: tata pirata
dzierzba pisze:... Ze smiesznych rzeczy to moge napisac ze pewnej osobie chorej na CD lekarz powiedzial ze to przez to ze byla oslabiona i ze choroba sie bierze z oslabienia organizmu. Jdyne co dobre to wycignol babke z zaostrzenia za pomoca diety :)
Dlaczego śmieszne? Miał dużo racji mówiąc o osłabieniu organizmu.
nawet jeśli jego ocena powstania CD była nieprawidłowa to już terapia skuteczna, skoro piszesz, że dieta wyprowadziła z zaostrzenia. Swoja drogą co to za dieta?

Re: Nuvion

: 24 mar 2007, 19:57
autor: dzierzba
tta to znaczy ze wierzysz ze nasze problemy biora sie zoslabienia organizmu ?? to powiedz mi czemu faszeruja mnie lekami oslabiajacymi rganizm moze jakias rewolucja bedzie ?? Nie wierze w rzeczy typu to przez to ze jadl pan zaduzo frytek i hamburgerow. A dieta tego nie wiem ale kumpel cos gadal ze pila obiady z kartonikow to domysam sie ze byla bezresztkowa.

Re: Nuvion

: 24 mar 2007, 20:17
autor: anula
Witajcie ! powiedzcie co myślicie o helminoterapii ?Ten artykuł z "Rewii" daje nam dużo nadzieji na zatrzymanie choroby a to już dużo

Re: Nuvion

: 24 mar 2007, 22:38
autor: ranka
ja tez sie szacunkowo do tego nie odnosze..

Re: Nuvion

: 25 mar 2007, 18:53
autor: Mamcia
helminoterapia od slowa helmint = robak, pasożyt, czyli nasza włosogłowka świńska np.
W liy polskiej nie spotkałam ego określenia, ale w anglojęzycznej egzystuje helminotherapy.
mamcia

Re: Nuvion

: 26 mar 2007, 22:19
autor: danuta
W niedziele 4 marca na kanale Discowery był film pt Niewidzialni zabójcy, W filmie tym pokazali kobiete która chorowała na CU i piła co dwa tygodnie płyn z włosogłówka, (a tak nawasem włosogłówka to nicien) a nie robak, Prowadził ja lekarz prof.Weinstock który prowadz badania w tym kierunku. Na naszym forum juz był poruszany ten temat w 2005 i tam znalazłam artykuł we WPROST pt RObaki na zdrowie. Trzeba wejsc na archiwum gazety na podanu numer sms i mozna sciągnąc go z internetu. poczytajcie, pozdrawiam

Re: Nuvion

: 27 mar 2007, 13:20
autor: tata pirata
witam
czy była mowa w tym filmie o skuteczności tej terapii?

Re: Nuvion

: 27 mar 2007, 14:12
autor: Mamcia
Aha nicienie to nie robaki. Jako kategoria systemamtyczna robaki już nie istnieją od lat, więc w tym sensie nicień to nie robak. W sensie potocznym to robal jak się patrzy.
Co do skuteczności trzeba poczekać. Na razie trudno znaleść pewne dane prowadzone na podwójnie ślepej randomizowanej próbie.
http://www.broadmedical.org/printable_p ... ummers.pdf

Re: Nuvion

: 27 mar 2007, 19:46
autor: ranka
aaa pfuj....oj przepraszam.nigdy nie wzielabym tego do ust :neutral: