Strona 1 z 1

Sklonowano ludzki zarodek

: 16 maja 2013, 19:07
autor: tata pirata
Oto garść informacji z dzisiejszej "Gazety Wyborczej" na temat sklonowania ludzkich zarodków. Będzie się działo...

http://wyborcza.pl/1,75400,13919654,Skl ... lom_w.html

http://wyborcza.pl/1,75478,13923005,Po_ ... wiera.html

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... do.html#MT

Re: Sklonowano ludzki zarodek

: 16 maja 2013, 21:40
autor: Mamcia
komórki macierzyste otrzymywane inną droga maja rożną plenipotencję, a te zarodkową nieograniczoną. Oczywiście droga do ich zastosowania terapeutycznego jest daleka, ale jest to krok w dobrym kierunku. Oczywiście u osób, które nie wiedzą na czym to polega sama nazwa klonowanie budzi postrach. Tak samo jak straszy GMO, a tak naprawdę to wszystko co jemy to jest GMO.
Czy klonowanie czymś grozi?? Najlepszym przykładem naturalnego klonu wśród ludzi są jednojajowe bliźniaki.

Re: Sklonowano ludzki zarodek

: 16 maja 2013, 22:30
autor: Raysha
A czy może to mieć kiedyś zastosowanie w chorobie Crohna?

Re: Sklonowano ludzki zarodek

: 16 maja 2013, 22:49
autor: Dżordż
Nom fajnie że w medycynie wykorzystuje się klonowanie. A o GMO mam całkiem odmienne zdanie. Nie trzeba tego nawet uzasadniać naukowo wystarczy popatrzeć na zdrowie w społeczeństwie usa ponad 13 mln osób żyje z rakiem, otyłość. A propo GMO od firmy Monsanto proszę się przyjrzec odmianom roundup ready i samemu roundup który jest wg tej francuskiej firmy rzekomo biodegradówalny- kłamstwo. Można też spojrzeć na badania naukowców na szczurach. Żywione gmo zaczęły mieć masywne nowotwory i przestały się rozmnażać. Spiskowych teori choć oczywistych nie będę przytaczał lecz dla świadomych przypomnę. Depopulacja.

Re: Sklonowano ludzki zarodek

: 16 maja 2013, 23:25
autor: Mamcia
ponad 13 mln osób żyje z rakiem
A to świadczy o czym?? O wzroście zachorowalności czy w lepszej skuteczności leczenia??
Roundup nie ma nic wspólnego z GMO. A GMO to wszelkie genetycznie modyfikowane organizmy. Jeśli więc wprowadzimy gen powodujący syntezę substancji teratogennej - to oczywiście moze być szkodliwy, ale proszę o link do poważnych prac, w których organizmy
Żywione gmo zaczęły mieć masywne nowotwory i przestały się rozmnażać
Umieranie z głodu to jedna z najboleśniejszych form depopulacji.
Więcej dyskutować nie będę, bo szkoda mi czasu i energii. Z wiarą, lub raczej niewiarą dyskutować się nie da. Niestety i komórki macierzyste i GMO i InVitro to tematy w naszym kraju ideologiczne.
Kiedyś takie same emocje wzbudzały szczepionki, transfuzje, RTG. Wcześniej układ słoneczny, zaćmienia i wszystko co wymykało się możliwościom poznawczym albo groziło urzędnikom wiary. Urzędnicy wiary bez względu na to jakiej wierze służyli byli zachowawczy, bo wiedza wymykająca się spod kontroli groziła ich władzy. Tu nic się nie zmieniło i nie zmieni się.

Re: Sklonowano ludzki zarodek

: 17 maja 2013, 21:28
autor: Dżordż
Podaje link do badań francuskiego naukowca:
http://pl.wikipedia.org/wiki/GMO#Wyniki ... 9raliniego
Widocznie GMO ma coś wspólnego z roundup'em. A jeśli ktoś nie wie jest to firma Monsanto główny twórca właściciel patentów na swoje odmiany. Wszystko dobrze sobie zrobili wymyślili, że roślina będzie opryskiwana tym herbicydem wszystkie chwasty zginą. Tylko biedna korporacja zapomniała sprawdzić wpływ substancji czynnej na tkanki zwierzęce( no chyba że ludzie to stworzenia boskie i to szkodliwe dla zwierząt pomaga ludziom), oraz czy i kiedy staje się nieszkodliwy( tzn ulega rozkładowi). Niech kraje w których jest głód testują te odmiany transgeniczne bo co można powiedzieć o wpływie na człowieka nowej technologi:
Pierwsze GMO zostało stworzone w 1973 roku[3], a pierwsze próby polowe miały miejsce w 1986 roku i dotyczyły tytoniu.
Zdaje się że jedno pokolenie nie zostało na tym wykarmione, także nic nie można o tym powiedzieć, za kilkadziesiąt lat owszem. Po co w Europie czy USA takie odmiany przecież tu jest nadprodukcja tradycyjnej żywności, dla chorej pogoni za kasą. Niedługo zniszczymy sami tą planetę, zużyjemy wszystkie surowce. Wtedy tą kasą to nawet nie podetrzemy sobie t....

Re: Sklonowano ludzki zarodek

: 17 maja 2013, 23:20
autor: Dżordż
złoża ropy chyba się nie odnowią. Z miedzią zdaje się być lepiej można ją odzyskać. Gość tzn prof nie był sponsorowany przez jakiś koncern więc i skąd miał utrzymywać minimalna grupę szczurów. Ok jeśli wierzysz monsanto jedz GMO tymczasem ją chciałbym tego nie jeść. Ale produkt może zawierać te rośliny bądź mięso zwierząt nimi karmione, a nie jest to nigdzie napisane czy zawiera czy nie zawiera tych organizmów. A z tym manipulowaniem to już kilku było znanych polaków którzy inaczej widzieli barwy i nie dali sobie wmówić. Jeden zafundował wolność i biedę. Z wolności powstali ludzie wolni tzw muzea.