Symptomy choroby Służby Zdrowia

Artykuły o różnych chorobach - w tym autoimmunologicznych - pomagające w zrozumieniu NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Symptomy choroby Służby Zdrowia

Post autor: Jacekx » 13 cze 2017, 19:27

Bizonik pisze:...
Mnie też nie stać na takie leczenie dlatego ubezpieczylem się dodatkowo i część tej kwoty pokryją firmy ubezpieczeniowe. Jeżeli każdy pacjent miałby ubezpieczenie i z niego były by płacone wizyty, zabiegi było by zupełnie inaczej. ...
Przepraszam ale ubezpieczenia to wersja dla młodych

bo starsi 60+
mają kłopoty z procedurami ubezpieczania - skomplikowane zasady
a są firmy co żerują na nieporadności też intelektualnej seniorów

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 13 cze 2017, 22:25

Jacekx pisze:Nie gniewaj się Pandziaak ale obecnie chyba nie mieszkasz... a także Bizonik mieszka blisko Warszawy
a wiadoma rzecz Warszawa... wiadomo, że stolica :idea:
Wydaje mi się , że ciut tracicie kontakt moi :friends: z życiem zwykłych ludzi ... tej biednieszej i słabszej części społeczeństwa...
wiesz co za dużo generalizujesz, a za mało wiesz
myślisz, że w Holandii pstrykniesz palcem i jesteś u specjalisty, najpierw musisz przejść lekarza domowego, a tego jak w Polsce nie tak łatwo przeskoczyć, ze tak powiem musisz mieć "głowę pod pachą" to da Ci skierowanie- nie jest tak cukierkowo, nie ma prywatnych klinik więc nie kiedy trzeba stoczyć batalię, aby swoje wywalczyć
jeszcze inny aspekt-głowa boli, ręka boli, gardło boli-jest jedna odpowiedź PARACETAMOL :grin:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post autor: S_Gosia » 13 cze 2017, 22:34

Pandziaak pisze: myślisz, że w Holandii pstrykniesz palcem i jesteś u specjalisty, najpierw musisz przejść lekarza domowego, a tego jak w Polsce nie tak łatwo przeskoczyć, ze tak powiem musisz mieć "głowę pod pachą" to da Ci skierowanie- nie jest tak cukierkowo, nie ma prywatnych klinik więc nie kiedy trzeba stoczyć batalię, aby swoje wywalczyć
jeszcze inny aspekt-głowa boli, ręka boli, gardło boli-jest jedna odpowiedź PARACETAMOL :grin:
Jedno co przeczytałam na grupach fb, to właśnie to, że za granicą wcale nie jest tak łatwo o leczenie jakby się wydawało.
Nie wiem dlaczego, ale ludzie niejednokrotnie narzekają :cry:
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2-1-2, Imuran 1x50mg, Vigantoletten 1000j.m., Ecomer, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 13 cze 2017, 22:45

S_Gosia pisze:Nie wiem dlaczego, ale ludzie niejednokrotnie narzekają :cry:
Gosiu, to co piszemy od początku, tak sobie radzą z kolejkami, które w Polsce są gigantyczne. A tak jak łaskawie uda się przeskoczyć domowego lekarza w ciągu 2 tygodni jest się u specjalisty.
ja już jestem wytrawny pokerzysta i trochę nauczyłam się to omijać jak chcę do specjalisty są dwa sposoby :lol: :
- jadę na cito w weekend do szpitala z problemem
- albo jak jestem u danego specjalisty, narzekam mu, a on kieruje do drugiego
Trzeba sobie radzić :lol:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 13 cze 2017, 22:56

Pandziaak pisze:
Jacekx pisze:Nie gniewaj się Pandziaak ale obecnie chyba nie mieszkasz... a także Bizonik mieszka blisko Warszawy
a wiadoma rzecz Warszawa... wiadomo, że stolica :idea:
Wydaje mi się , że ciut tracicie kontakt moi :friends: z życiem zwykłych ludzi ... tej biednieszej i słabszej części społeczeństwa...
wiesz co za dużo generalizujesz, a za mało wiesz
myślisz, że w Holandii pstrykniesz palcem i jesteś u specjalisty, najpierw musisz przejść lekarza domowego, a tego jak w Polsce nie tak łatwo przeskoczyć, ze tak powiem musisz mieć "głowę pod pachą" to da Ci skierowanie- nie jest tak cukierkowo, nie ma prywatnych klinik więc nie kiedy trzeba stoczyć batalię, aby swoje wywalczyć
Rzeczywiście myślałem , że u Was łatwiej ...bo wybacz 1 i 1/2 h czy 2 h do lekarza Rodzinnego to chyba przesada .
Nasi Rodzinni ci starsi to tak jak u Was specjaliści...mnie kilka razy wyleczył mój Rodzinny zanim doczekałem się specjalisty.
Po prostu nasi starsi lekarze maja wiedzę i praktykę i jak się im chce to równą specjalisty.

Ale to nie zmienia faktu , że moim zdaniem Służba Zdrowia w Polsce choruje .
Z Twego zaś opisu wynika, że w Holandii Publiczna Służba Zdrowia może nie choruje ale jest przeziębiona :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nie tylko o NZJ”