Strona 1 z 3

Re: Kolczyki

: 18 lut 2008, 21:55
autor: Alishia
A co z kolczykami?Choć to pewnie osobny temat...

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 08:20
autor: Raysha
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... ght=#23351
Tutaj jest o kolczyku w języku ;)

edit:
Miałam kolczyki w uszach to chyba przez tego Crohna mi się okropnie goiło, przez rok miałam rope i w ogóle sakramencko bolało więc sie nie nadaje na żadne tatuaże czy kolczyki ;]

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 10:39
autor: Alishia
Hmmm..ja zrobiłam sobie kolczyka w chrząstce ucha(ta chrząstka,którą się ucho zatyka:D)i ropiało mi przez długi długi czas.Ale w końcu się wyleczyłam!
Teraz chcę sobie zrobić kolczyk w sutku.Boję się znów ropy i tego wszystkiego...
Znacie jakieś środki na to by to się szybciochem zagoiło?

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 11:31
autor: Shadowka
sylwusia4114 pisze:I pół roku temu jeszcze jedną w prawym uchu i planuję kolejne.. ;) fakt faktem, nie mogę nosić żadnych innych poza stalą chirurgiczną, srebrem i złotem, bo boli, zaczerwienia się i ogólnie nieprzyjemnie..
I tak masz dobrze :) ja złota nie lubię , srebro mogę nosić tylko na paluszkach, a poza tym moje ciało toleruje jedynie stal chirurgiczną ... chciałam sobie zrobić kolczyki w uszkach to goiło się tak długo, że zrezygnowałam, a kolczyków do uszu ze stali chirurgicznej żadnych łądnych nie mogę znaleźć :D
sylwusia4114 pisze:Najdłużej goją się kolczyki pod obojczykami xD cały rok, a nawet dwa lata. Ale w Polsce takich nie robią.
Robią takie w Polsce ;) Trzeba tylko dobrze poszukać to można sobie zrobić kolczyk prawie wszędzie.. ograniczeniem jest chyba tylko fantazja :D

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 11:47
autor: alcia_al
Moja Natalka ma w uszach i nic jej się nie działo. Pięknie się wygoiły uszka. Zaraz po przebiciu miała lekko zaczerwienione, a potem nic.

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 15:22
autor: Agikkus
Alishia pisze:Teraz chcę sobie zrobić kolczyk w sutku
brrr okropne - po co?

Ja wcale nie moge nosic kolczykow, bo od razu mi ucho ropieje. Ale co ciekawe - zawsze lewe, z prawym nie ma problemow

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 15:36
autor: magda281
Agikkus pisze:Ja wcale nie moge nosic kolczykow, bo od razu mi ucho ropieje. Ale co ciekawe - zawsze lewe, z prawym nie ma problemow
moze spisz na lewym boku i podrazniasz sobie?u mnie ropialy jak nosilam srebrne kolczyki jak zalozylam zlote to przestaly :roll:

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 15:38
autor: Agikkus
Ja obojetnie jakie - srebrne, zlote, cokolwiek...hmmm. ale moze w tym spaniu cos jest - bo ja zawsze na lewym boku spie :)

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 16:02
autor: Behemot(ka)
Zaszalałam :) Mam dwie dziury w jednym uchu i nic mnie nie boli :mrgreen:

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 17:29
autor: morfi
sylwusia4114 pisze:u mnie w szkole wiele dziewczyn ma w języku :P ale podobno strrrrasznie boli.. w życiu bym sobie nie zrobiła o.O
nie boli ;) ja nie wyobrażam już sobie mojego języka bez kolczyka :P

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 17:39
autor: Natalka
Też mam chęć zrobić sobie w języku kolczyka, koleżanka ma i mówiła, że wcale tak strasznie nie boli, tylko przez tydzień nie mogła mówić i jeść normalnie. Ale gdzieś czytałam, że taki kolczyk uszkadza szkliwo ząbków :neutral:
prawda to :?:

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 18:45
autor: Raysha
u mnie w szkole wiele dziewczyn ma w języku :P ale podobno strrrrasznie boli.. w życiu bym sobie nie zrobiła o.O
Też mam chęć zrobić sobie w języku kolczyka, koleżanka ma i mówiła, że wcale tak strasznie nie boli, tylko przez tydzień nie mogła mówić i jeść normalnie. Ale gdzieś czytałam, że taki kolczyk uszkadza szkliwo ząbków :neutral:
prawda to :?:
ja słyszałam, że jak źle wbiją taki kolczyk to może być paraliż połowy twarzy.

Re: Kolczyki

: 19 lut 2008, 22:12
autor: Agikkus
sylwusia4114 pisze:ale mi minęło, jak właśnie nabyłam dwa nowe kolczyki w tym ropiejącym uchu.
Czy sugerujesz, ze jak sobie zrobie druga dziurke w uchu to sie moje problemy skoncza? :) Moze jedna dziurka bedzie ropiec, a ta druga bedzie wyplywac :lol:
Sorry, nie chcialam byc zlosliwa, tylko taka smieszna wizja mnie naszla. Cos dobry humor mam ostatnio :)

Re: Kolczyki

: 21 lut 2008, 11:24
autor: doelli
Mam kolczyki w uszach w miejscu standardowym i nie zamierzam powiększać liczby dziurek w skórze mojego ciała, bo i z tymi w normie, miałam sporo kłopotu, bo nie mogły się zagoić, dopiero złote kolczyki zapinane na tzw. agrafkę, a teraz nosić mogę tylko złote, bo na srebro i metale, z których robi się kolczyki okazało się, że mam uczulenie, zaraz mnie bolą uszy i ropieją na nowo, przewalone. Nie wiem, może jestem staroświecka, ale nie podobają mi się te kolczyki umiejscawiane, gdzie się tylko da i nie za bardzo daje się rady umiejscowić, nie przepadam za obcymi ciałami, a zwłaszcza takiego typu. Staram się imponować w inny sposób... ale tu wybór należy do każdego z osobna... Moje skrzywienie polega na tym, że nie lubię być kuta nad to, co konieczne...

Re: Kolczyki

: 24 lut 2008, 12:11
autor: Alishia
Hehe,widzę,że o kolczykach krąży wiele legend;)Każdy na pewno boli!Ale można zażyczyć sobie z znieczuleniem.Na pewno z znieczuleniem robią większość kolczyków(np. w języku).Jeśli nie..to znaczy,że jest to kijowe studio.
Jeśli chodzi o kolczyk w języku..to tak..jest to bardzo unerwione miejsce,gdy nie trafi się w odpowiednie miejsce można przeciąć nerw(wtedy ma się paraliż),żyła(wielgachny krwotok) i taki kolczyk wpływa na szkliwa zębów.Dlatego podstawa to zdrowe zęby.
Ktoś mnie zapytał czemu kolczyk w sutku.Mam najlepszą Psiapsiułę,która uwielbia kolczyki.Chciałyśmy sobie zrobić kolczyk w imię przyjaźni.Ale ona ma kolczyki w brodzie,w nosie,w uszach..nie ma innego wolnego miejsca,które i mnie się by podobało.Padło więc na sutek.
A kolczyka w pępku nie zrobię...Jakoś mi się nie podoba!